Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hasznos a fojtó nyakörv?

Hasznos a fojtó nyakörv?

Figyelt kérdés
9 hónapos kuvasznál használnám,fémet(szögeset) mert nagyon húz
2012. jan. 20. 19:08
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
24%
állatkinzás...neveld meg, ne fenyitsd...
2012. jan. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
66%
a szöges nyakörvnek semmi értelme nincsen, nem is értem miért akarod azt a kutyára tenni a sima fojtóval semmi gond nincsen ha rendesen van használva nem kínzás a kutyának de kölyökre vagy fiatal kutyára én nem használnám, én spec olyan már felnőtt kutyáknál használom akik tökéletesen sétálnak így a fojtó sokkal lazább nem szorít és már a lánc csörrenéséből tudja a kutya ha irányt váltunk
2012. jan. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
50%
Ha most jöttél rá, hogy nagyon húz a kutyád, kerüld el a szögest. Az csak hozzáértő kezébe való .
2012. jan. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
nekünk az állatorvos ajánlotta
2012. jan. 20. 19:22
 5/30 Akiteki ***** válasza:
80%

Kéretik az állatorvosnak a saját dolgaival foglalkozni. Mi sem szólunk bele, hogy milyen szikét használjon a műtéthez, ő se magyarázzon olyasmit, amihez f...ja sincs.

A fojtó és a szöges nem azonos.

A fojtó kényelmes és normálisan használható nyakörv. A szöges egy kínzóeszköz.

Az okoskának, aki a hámot javasolta, tarts egy kis bemutatót, milyen szépen tud repülni, ha a kezébe adod egy hámban lévő kuvasz pórázát.

Menjetek iskolába, megtanítanak rá, hogyan tanítsd a kutyádat szépen sétálni.

2012. jan. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
Nézd én awal kezdtem az amstaffomnál,mmint nem szögessel csak sima fojtoval.Nekem bevált sosem kellett erősen huznom.a szöges sztem ugyanolyan állatkinzás mitaz elektromos.Maximum sima folytot vegyetek,ha nagyon nincs más ut,de awal nagyon ovatosan kell bánni,nem az alényeg h össze vissza rángassuk.Csak épp épp enhyén meghuzni ha megfordulsz vagy ha tulmegy rajtad.De én a helyedbe legelőször is a sima nyakörrvel elvinném kutyasuliba
2012. jan. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Hűű.. Milyen állatorvos az ilyen? Ha sima fojtót raksz rá, még mehetne a dolog, de azt is tudni kell használni.

Miért az állatorvostól kérsz tanácsot? Miért nem viszed kutyaiskolába, ha problémáid vannak? Az orvos gyógyítsa a kutyát, a kutyaiskola pedig neked adjon nevelési tanácsokat. Ne cserélődjenek már fel a szerepek!

2012. jan. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 Akiteki ***** válasza:
100%

3.

Fojtó nem csak fémből van. Pl. a labradorpóráz is fojtó. A kiállítási ringláncot is fojtóként használjuk.

A kölykökre is rá lehet tenni, semmi bajuk nem lesz.

2012. jan. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
Van lehetőséged kutyaiskolába vinni?
2012. jan. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Akkor válts orvost sürgősen! Ez az első kutyád? A kérdésedből ítélve nagyon úgy tűnik. Ha már ilyen kutyát vettél elsőnek, akkor legalább legyen melletted egy olyan ember, aki ért hozzá. A szöges fojtót felejtsd el. Vegyél egy sima nyakörvet, vagy sima folytót, és ha egyedül nem tudod megnevelni, vidd el kutyaiskolába. Ott megtanítanak kutyát nevelni, és a kutya megtanulja az alapengedelmességet (nem húzni séta közben, ül, fekszik, stb...) és szocializálódik is. Nem utolsó szempont az sem, hogy ott van az oktató, aki ha baj van, közbe tud lépni.
2012. jan. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!