Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A te beaglednek nyakörve vagy...

A te beaglednek nyakörve vagy hámja van? Szerinted melyik jobb?

Figyelt kérdés

2012. jan. 16. 19:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem nincs beaglem (hanem német juhászom) de szerintem jobb a hám, mert nem szorítja annyira a kutya nyakát.
2012. jan. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem nem Beaglém van hanem stafim

de előtte Beagle volt és nyakörv meg hámja is volt!

Hámot sétához használtam

nyakörvet pedig othonra (biléta volt rajta és ha úgy volt megkötni..)

2012. jan. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

Szia!

Ha jól nevelt a kutyusod használhatsz hámot, ha az kényelmesebb, de ha még csak most tanítgatod a szépen láb mellett vagy pórázon sétálásra akkor hasznosabb a nyakörv. Ha rögtön hámmal kezded, csak jól megtanul húzni, nem tudod hatékonyan visszarántani.

Nekem retrieverem van, mi retrieverpórázt használunk vadászatra és neveléshez, nyaraláskor volt rajta hám.

2012. jan. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Enyémnek hámja. Régebben nyakörvet használtunk, de néha úgy nekilódult, hogy rendesen fulladozott, féltettem, hogy egyszer komoly kárt tesz magában. Hámmal is lehet fegyelmezni, csak ki kell őt billenteni az izgatott hangulatából és csak akkor továbbindulni, ha lehiggadt.
2012. jan. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
most tanítom és vettem egyet (hámot) neki de azt sem engedi hogy rátegyem ezért kérdezem hogy inkább kicseréljem-e
2012. jan. 16. 19:47
 6/10 anonim ***** válasza:
Nyakörv a legjobb szerintem. A hémban túlzottan kényelmesen érzi majd magát és elfelejti,hogy igazából sétáltok..
2012. jan. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én nyakörv párti vagyok. Amstaffot tartok, de van hámja is, meg nyakörve is. Nyakörvvel biztosabban tartom, de ha kocogni megyünk, akkor hámot visel.

Beaglenek egy strapabíró bőrnyakörv ideális.

2012. jan. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Harmadik vagyok.


Nem kell "kicserélned", jó lesz még az, főleg ne azért cseréld ki mert nem hagyja felrakni magára. Elsőre a nyakörv sem fog tetszeni neki. Először csak ismertesd meg vele, ne akard rögtön ráadni, aztán csak rakd rá a hátára/nyakára egy pillanatra aztán dicsérd meg. Csak fokozatosan. Csak a végén csatold össze, mikor már nem bánja és ha már a póráz is rajta van, hagyd először, hogy hagy húzza maga után, amíg meg nem szokja. Ez hámra is nyakörvre is érvényes, de szerintem még mindig az utóbbi alkalmasabb a neveléshez. Főleg, ha húz.

2012. jan. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha nem húzós a kutyád, a hám is megteszi, de én beagle-re inkább nyakörvet tennék, én arra esküszöm. A beagle amúgy sem könnyű eset, és hámmal abszolút nem lehet kontrollálni.

A jó minőségű nyakörv pedig nem kényelmetlen, ha helyesen használják.

2012. jan. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

hám

hám

remélem érthető voltam

2012. febr. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!