Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyáknak mennyire hasznos a...

Kutyáknak mennyire hasznos a nyakörv?

Figyelt kérdés

Ismerösömnek nincs a kutyáján nyakörv, mert Ő azt mondja, hogy felesleges, ha sétálni mennek felteszi rá, de amugy felesleges. Meg, ha a kutya elszökik, és valahol át akar bújni, pl. kerítés alatt, akkor megakad benne, és nem tud tovább menni... Én azt mondom, ha eltünik egy kutya szerintem ha van nyakörve akkor lehet rá tenni bilétát, és ha megtalálják és ha olyan az ember, akkor felhív...

Szerintetek egy kutyának mennyre hasznos ha van nyakörve?


2009. nov. 2. 17:20
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Olyan szempontból tényleg hasznos, hogy ha meglóg, teljesen másképp bánnak egy nyakörves kutyával, mint egy a nélkülivel.

Viszont ha azt vesszük alapul, hogy nem szabadna esélyt sem adni a kutyának a szökésre, kellene normális, alábetonozott kerítés vagy kennel akkor a válaszom: teljesen haszontalan.

2009. nov. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Valamelyik nyakörv bolha irtóval rendelkezik, ami mondanom sem kell, nagyon hasznos. Ha megszökik és van a nyakörv akkor tudni fogják, hogy van gazdája és ha rendesek jelzik a helyi rádiónak vagy újságnak a talált kutyát. Tehát mindenképpen hasznos.
2009. nov. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Önmagában véve a nyakörv hasztalan. Akkor van értelme, ha rá van írva a nyakörvre a gazda telefonszáma, vagy biléta lóg rajta. Szerintem a bilétás nyakörv olyan alap dolog, mint az oltások vagy a séta.

Az állatvédők munkája is sokkal könnyebb lenne, ha nem kéne kismillió kört futni, plakátolni, neten hirdetni, hogy az elcsámborgott kutya gazdája meg legyen.

Sosem lehet tudni, mikor ijed meg, és rohan világgá a nyitott kapun, miközben a gazdi áll ki a kocsival, vagy séta alatt csak egyszer nem fogad szót és elfut. Annyi, de annyi ilyen elvesztés van.

Az egyszerű, naiv ember is, ha nagy csóválva közeledik felé egy kutya, és ott a nyakában a biléta, még ő is megnézi, és fel tudja hívni a gazdit.

2009. nov. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

Én csak sétánál teszem rá. Van a nyakában chip és a legtöbb ember a környéken ismeri, tudja, hogy nem gazdátlan és a kutyám is ismeri a környéket és nagyon meg van tanítva, hogy csak engedéllyel mehet ki a kapun. A véletlenek elég szerencsétlen összejátszása kellene ahhoz, hogy elvesszen és ne kerüljön elő:

1. Nyitva kell felejtenünk a kaput (atombiztos kerítésünk van, azon nem juthat ki).

2. Arra kéne mennie valaminek, ami nagyon csábítja.

3. Nagyon messzire el kéne mennie a házunktól.

4. Senki a környéken ne ismerje fel.

Azért elég kicsi az esélye, hogy ezek mind megtörténjenek.

Volt már, hogy nyitva maradt a kapu 5-6 órán keresztül, senki nem volt otthon, mégsem ment ki.

2009. nov. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Az én kutyámon mindég van nyakörv.... valahogy nekem ez alapvető dolog. Minek pakolgatni? Egyszer felteszem, ha kinövi nagyobbra cserélem, nem kell séta előtt ráadni, séta után levenni, nem zavarja a kutyát. Rajta van és kész. 6 hetes korától nyakörv van a nyakán.
2009. nov. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem azért is hasznos, ha bármi elől vissza kellene fognod (bejön valaki a kertbe, és a kutya odamenne hozzá, és te valamiért nem szeretnéd, vagy ilyesmi) akkor a nyakörvnél fogva sokkal könnyebb visszatartani, mint ha csak a kutyát próbálod megfogni...
2009. nov. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: erre való a kutyanevelés... Beküldöm a házába vagy lefektetem, ha valami gond van. 17.48 voltam.
2009. nov. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
utolsó: szerintem naív vagy, ha azt hiszed, nem létezhet olyan helyzet, amikor a kutyád meg akar téged védeni, de félreérti a helyzetet, vagy olyat lát odakint az utcán.. Mindig, teljesen nem lehet elnyomni a legjobban képzett kutya ösztöneit sem, ez minden kutyakiképzős könyvben benne van és még a kutyasuliban is elmondták...
2009. nov. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!