Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Probléma ha kések az oltással?

Probléma ha kések az oltással?

Figyelt kérdés

Most kaptam emlékeztetőt, hogy esedékes jövő héten a kutyám következő védőoltása. (ismétlő veszettség elleni, 3 hónappal az előző oltás után)

Jelenleg nem vagyunk otthon, 2 hét múlva utazunk haza. Ezért nem szeretnék órákat utazni, csak ha tényleg fontos.


2012. jan. 21. 14:26
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Dehogy! :D Én is folyton elfelejtem, már beírja a következő oltást. Volt hogy egy évet csúsztam a veszettség ellenivel. A kombinált oltásokkal meg nem baj ha késel.
2012. jan. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A kutya számára egyáltalán nem, mert a veszettség elleni jóval tovább érvényes, mint amilyen gyakran be kell adni a kutyának. Eleve jó másfél-két évig lenne hatásos.

A probléma akkor van, ha rendőr, közterületis elkéri (mert bármikor elkérheti) az oltási könyvet és látja, hogy te épp csúszol vagy csak valamikor csúsztál az oltással. Óriási pénz bírságokat szabhatnak ki, és akár a kutyát is elkobozhatják. Szóval nem éri meg késni vele.

2012. jan. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Már nem is azért második de ki a franc hordozza magával a kisállat egészségügyi könyvet? Én spec. otthon tartom, mert mi a francnak hordozzam magammal, a rendőr meg sz*rt se tud arról, hogy éppen hova tartok a kutyámmal, szal.
2012. jan. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nekem a kutya nyakán van a biléta, rajta van az orvos címe, neve és a kutyának van egy külön száma, amin ott tartják nyilván a veszettség elleni oltását, szval utcán tudják ellenőrizni, h be van oltva.

De akkor nem hiszem h 2 heti csúszást zokon vesznek:) köszönöm a válaszokat.

2012. jan. 21. 20:23
 5/7 anonim ***** válasza:
Kötelező vinni az oltási könyvet, ha kutyával sétálsz városban. Tőlem már kérte rendőr, buszon sofőr is. Ismerősömnél nem volt egyszer, mikor kérték, kemény bírságot is kellett fizetnie. Városban szájkosár, oltási könyv megléte kötelező, mégha nem is használod. Enyit erről.
2012. jan. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
27%
Hagyjuk már. Majd pont viszem magammal amikor sehova nem fér be gyakorlatilag akkora. Amúgy meg tök mindegy mert az mondod hogy most viszed az állatorvoshoz, de kétlem hogy egy rendőr annyira unatkozna, hogy az állatorvosi kiskönyveket ellenőrizgetné. Az hogy két hetet csúszol az a kutyát nem érdekli. Én is szoktam, sőt most az is tőlem függ, hogy mikor van időm elvinni és órákat várni arra hogy sorra kerüljek. A rendőr ebbe se szólhat bele. Én csak a hónapot tartom számon, a napot nem.
2012. jan. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
27%
Egyedül közlekedési járműveken (busz, vonat) kötelező az állatorvosi kiskönyv.
2012. jan. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!