Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorki-ra szájkosár?

Yorki-ra szájkosár?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves Yorkim. Tegnap a délutáni sétánk alkalmával összetalálkoztunk 2 rendőrrel. Az egyikük (rendőrnő) teljesen nekem tapadt: "hogy képzelem én azt, hogy szájkosár nélkül sétáltatom a kutyámat?!" Néztem rá nagy szemekkel, mondtam neki, hogy én úgy tudom, hogy az ilyen kis fajtákra nem kell szájkosár és egyébként tudomásom sincs róla, hogy lehetne rájuk kapni. Erre az volt a válasza, hogy őt ez nem érdekli, szerezzek be szájkosarat mert ha legközelebb találkozunk és nem lesz rajta a kutyán, kemény büntetésre számíthatok.

Lehet kapni rájuk szájkosarat, tényleg vennem kéne egyet? Kell az ilyen kis fajtákra is?


2012. jan. 21. 19:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Helyi rendelet szabályozza az ilyesmit.De lehet kapni rá szájkosarat van ilyen mini méretű de nem fém hanem szövet.

A sünről meg inkább nem írok véleményt..

2012. jan. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%
Nem tudom merre laksz, de kérdezd meg a helyi állatorvost, h sétáltatásnál egyáltalán kell-e rá ilyesmi ugyanis tudtommal csak tömegközlekedési eszközön kötelező. Nekem is yorkie-m van és mindenhová szájkosár nélkül viszem. A buszon és a vonaton sem szóltak érte soha, hogy kéne rá tennem, pedig a belvárosban nem ritka az ellenőr a vonaton pedig mindig van kalauz...
2012. jan. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
szövetből lehet venni rá. Itt felénk a sünök szigorúak, a bulldogra is, goldira is nagy szájkosár kell
2012. jan. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Itt a környékünkön még a nagy kutyákon sincs szásjkosár,sőt póráz se! Roti,német juhász stb szaladgál a város közepén póráz és szájkosár nélkül! Nevetséges,hogy egy 2 kilós kutyára szájkosár kell! Anyukám most utazott vonattal és mondta,hogy vele együtt utazott egy lány kiskutyával és az ülésen volt mellette,szájkosár nélkül és senki nem szólt,hogy nem lehet. Szerintem sz@rd le a rendőrt,nevetséges,amit csinált! Láttatok már Yorkit szájkosárban sétálni az utcán? Ugye nem! Téged néznének bolondnak az emberek,ha szegény kiskutyát szájkosárban sétáltatnád.
2012. jan. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Karácsonyi rendezvényen voltam a 65 kilós kutyámmal, szó nélkül mentek el mellettünk a rendőrök. Ennek a libának valószínű valami más (személyes) problémája lehetett és rajtatok vezette le a feszültséget. Amúgy tényleg a helyi rendelet szabja meg a szájkosárra kötelezett fajtákat.
2012. jan. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Helyi rendelet szabályozza, és a rendőrnek meg amúgy semmi köze hozzá, a közterület-felügyelet b*szhat meg, ha nem tartod be a szájkosárkötelezettséget. Már ha egyáltalán van. Kérdezz utána az önkormányzatnál.
2012. jan. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak szórakoztak veled. Biztos nincs jobb dolguk, hisz már minden rendben van, a közbiztonság tökéletes, már csak a yorkikat szájkosár nélkül sétáltatókat kell valahogy megfékezniük és minden kész.
2012. jan. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nem lehet hogy agresszíven viselkedett a yorkid? nem mintha túl nagy veszélyt jelentene egy ekkora kutya de lehet hogy ezért kötött belétek.
2012. jan. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!