Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha csak pár nappal, max. Egy...

Ha csak pár nappal, max. Egy héttel járt le a kutyám veszettség elleni oltása, akkor se vihetem rendezvényekre?

Figyelt kérdés
2012. jan. 21. 19:36
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Hiába javítottam át az egy-et kisbetűsre, a gép úgydöntött ő majd jobban tudja...
2012. jan. 21. 19:38
 2/12 EagleHUN ***** válasza:
Szerintem nem, a lejárt oltást büntethetik is, ha megtudja állam bácsi vagy a helyi önkormányzat. Irány az állatorvos imádkozások közepette hogy rendes legyen és ne jelentse. :)
2012. jan. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Még nincs lejárva, de kinéztem egy rendezvényt tavasszal, és pont a rendezvény előtt 4 nappal fog az oltása lejárni. Mármint én lejárásnak azt nevezem, hogy pont egy év telt el az előző oltás óta. A vírus viszont nem hiszem hogy napra pontosan tudná mennyi az az egy év...
2012. jan. 21. 20:27
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A vírus nem tudja:-)

Ez a jogszabály és punktum...lejár a 365 nap és nem érvényes a veszettség elleni oltás!

Tehát ha belépésnél ellenőrzik a kutyád oltási könyvét akkor legjobb esetben nem engednek be!

Döntsd el megéri vagy nem!

2012. jan. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
De miért nem oltatod be és úgy mész?!
2012. jan. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha nem holnap van,akkor van egy csomó időd addig oltatni
2012. jan. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor beoltatod 2 héttel az oltás lejárata előtt, nem lesz semmi a baja kutyának, de lejárt oltási könyvvel akkor sem engednek be.
2012. jan. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

megsúgom az oltás maga 2 évig véd. Pl Finneknél ahol ugyanezt a vakcinát használják csak 2 évente kötelező újra oltani. (szívtam is már ezzel mikor onnan hoztam kutyát és a határon szembesültem vele, hogy 2 éve volt utoljára oltva a kedves gazdinak eszébe se jutott...sajna nekem se, hogy ellenőrizzem) Alapból azért kell évente oltani mert az oltás árában benne van az adó amit az államnak fizetsz (ebadó ha úgy jobban tetszik).

Valamint aszem már két éve nem büntetnek ha nincs oltva... tele is van az ország oltatlan kutyákkal emiatt ugyanis ha nem kötelező akkor az emberek nem oltatnak.

2012. jan. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Büntetnek,még meg is emelték a büntetést, 80-200 ezer forint.
2012. jan. 22. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

a vakcina nemvéd 2 évig.

Elég bonyolult kb az első 5 évben évente kéne adni, aztán kb 3-4 évig 2 évente, utána pedig többet nem, mert már véglegesen immun az állat. De ez eltérő lehet egyedileg, csak ellenanyag vizsgálattal lehetne megállapítani pontosan. Ezért egyszerűbb, ha évente oltanak minden kutyát.

Ez nem "adó" ebadó van külön, minden chippezetlen és ivaroskutyára

2012. jan. 22. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!