Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha csak pár nappal, max. Egy...

Ha csak pár nappal, max. Egy héttel járt le a kutyám veszettség elleni oltása, akkor se vihetem rendezvényekre?

Figyelt kérdés
2012. jan. 21. 19:36
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

dehogynem, a vakcina alap ára néhány 100 forint, régen volt ebadó majd annak az összegét beleépítették a vakcinának az árába. jelenleg is benne van és ugyanúgy fizeted azt mint az ebadót.


Lehet igazad van, én annyit tudok, hogy pl a Finnek két évente oltanak mert szerintük évente felesleges sőt káros. ebben a témában nemigazán merültem el.


Nem teljesen, eddig helyi szinten voltak a veszettség elleni oltások nyilvántartva és az önkormányzattól is kaphattad a papírt. Ma ez már nincsen, így az oltott kutyák száma kb 30-40% al csökkent hisz 2008 óta az önkormányzat ezt nem felügyeli.

Tehát ha hatóságilag nem buksz le akkor nem is fizetsz, és sokan pontosan ezt teszik. Az egy másik kérdés, hogy ha lebuksz akkor a büntetés akár 225 ezer forint is lehet. Viszont jelenleg nincs ellenőrzés így az oltott kutyák száma főleg falun, egyre kevesebb

2012. jan. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Az, hogy miért nehéz nekem előtte beoltatni a kutyát, az egy bonyolult történet, amit nem részleteznék itt nyilvánosan. Csak a konkrét válasz érdekelt, amit meg is kaptam, köszönöm. (Viszont csak úgy megjegyzem, hogy legjobb emlékeim szerint a hivatalos eboltások se napra pontosan évente vannak, és nem úgy rémlik, hogy évről-évre előrébb jönnének.)

2012. jan. 22. 19:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!