Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tibeti Masstifról vélemények?

Tibeti Masstifról vélemények?

Figyelt kérdés
esetleg tenyésztő tudnátok ajánlani?(ár-al)
2012. jan. 21. 20:49
 1/10 Akiteki ***** válasza:

Gyönyörű kutyák. Nagyon vágyom egyre. Talán egyszer majd lesz is.

[link]

Őt ajánlom, nagyon ért a fajtához, mindent elmond róla. Ha nincs is nála kölyök, fog ajánlani megbízható helyet. Velem is így tett, csak a végén mégsem lett tibeti masztiffom.

2012. jan. 22. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
értem köszönöm,amugy miért nem lett?
2012. jan. 22. 09:49
 3/10 Akiteki ***** válasza:
Mert ölünkbe hullott egy csodás magyar agár és ő lett a házőrzőnk.
2012. jan. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Magyar agár házőrző?

Amiket én ismerek még csak nem is jeleznek, csak fekszenek. Harapni pedig biztosan nem harapnának megy egy embert sem.


A tibeti masztiff egy nagyon szép ősi kutya. Sajnos az itteni éghajlatot nem igazán kedveli (mármint a nyarakat), de azért el van, csupán mozogni nem fog sokat nyáron és hajlamos a hőgutára. Nagy valószínűséggel a komondorral valaha közeli rokonságban álltak a felmenőik.

Átlag 70-75cm marmagasságúak és olyan 50-60kg között vannak. Több színváltozata van.

2012. jan. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Akiteki ***** válasza:

Elég mamlasz agarakat ismerhetsz. :))

Nálunk a kerítésen ne dugd be a kezed. Sötétedés után pedig inkább a másik oldalon menj. Még azokat sem engedi be, akiket egyébként jól ismer, csak ha én ott vagyok és nyitom a kaput. Az én Csillagom tesója fogott betörőt is.

2012. jan. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát lehet hogy mamlaszok, de tény, hogy én inkább vadászagarakat ismerek, amelyek a régi hivatásukat űzik. Rókát és dúvad kutyát fogatnak velük, illetve néha nyulat.

Ezek a kutyák gyakorlatilag fel se kelnek, fekszenek tovább ha idegen jön arra, akár be is lehet sétálni mellettük a házba. Az urbanizált környezetben élő városi agarak úgy látszik már őrzik a házat is. Mindenesetre vannak házőrzésre alkalmasabb fajták, az biztos.

2012. jan. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk ettől nem hinném, hogy mamlaszok, csupán ugye nem házőrzésre lettek kitenyésztve, hanem vadászatra. Kint a határban megölnek bármit, legyen az vadat kergető német juhász vagy egy megtermett kanróka.
2012. jan. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Akiteki ***** válasza:

Off: Tibeti masztiff van a kérdésben.

Attól, hogy láttál egy fajtát, még nem feltétlenül értesz hozzá. Az orvvadász agarak angol agár keverékek.

2012. jan. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Off: Nem orvvadász, hanem TK-s magyar agarakról beszélek, amelyekkel vadásznak.


On: A tibeti masztiff közeli rokonságban áll a mongol bankharral. Gyakorlatilag majdhogynem azt lehet mondani, hogy a tibeti masztiff egy mozgékonyabb, hosszabb lábú, kissé vadabb változata.

2012. jan. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Akiteki ***** válasza:

Ha ennyire izgat a téma, megbeszélhetjük pü-ben, vagy nyiss egy másik kérdést. Az agaras vadászat orvvadászat.

Egy biztos: a tibeti masztiff nem fog nyulat fogni, betörőt annál inkább.:)

2012. jan. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!