Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek az "udvarló" kanok...

Mit tegyek az "udvarló" kanok ellen? Kan kutyámat 4 éve ivartalanítottam, de azóta bolondul érte a többi kan, mindenki "meg akarja mászni".

Figyelt kérdés
Szegény kicsim fél tőlük, főleg ha egy nagy kutya akarja leteperni, sír, vonyít, nem tudja lerázni őket. Folyton üldözik, nem hagyják békén, mit tehetnék ez ellen?

2012. jan. 22. 17:12
1 2
 1/19 Szilvi & Argos ***** válasza:
87%
Ha kóbor kutyák gazdik nélkül, akkor keményen zavard el őket...ha gazdis kutyák, akkor első körben szólj a gazdiknak, hogy azonnal tiltsák le, fegyelmezzék le a kutyáikat, mert ha nem, akkor Te fogod azt megtenni. Ha valóban nem tesznek semmit, akkor keményen, határozottan ragadd grabancon a kutyákat, szedd le a Tiedről, és akár morogva, de add tudtukra, hogy Te bevéded a saját falkádat tőlük...ezzel a kutyád szemében is falkavezérként fogsz viselkedni és nagyot fogsz nőni a szemében
2012. jan. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Szilvi & Argos ***** válasza:
71%

Felháborító, hogy rengeteg gazdi ezt nevetségesnek is találja:

-"csak játszik"

-"a fiúkat szereti fiú létére"

-stb...

2012. jan. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
76%
El kell zavarni őket! Keményen, határozottan! Sajnos az ivartalanítástól némelyik kutyának olyan erős ivarszaga lesz, hogy a többiek megőrülnek érte. Képzeld el azt az esetet, amikor az illető kutyát pont azért ivartalaníttatta a gazdája, hogy ne balhézzon, ivartalanítás után meg vonzza az ivaros kanokat és kész a mégnagyobb balhé. A tied legalább nem harap vissza, de ne hagyd annyiban, mert a te dolgod, hogy ilyen esetben megvédd a kutyádat!
2012. jan. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
kinek a kutyái?
2012. jan. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos nekem is ez a tapasztalatom, hogy kevesen fegyelmezik e téren a kutyáikat, és úgy reagálnak, ahogy ti is írtátok. Pont ma keveredtem hangos szóváltásba ezért egy gazdival, mert hogy ő nem tehet róla, ha szagot fog a kutyája, úgysem tudja behívni. Szerinte nekem kellett volna máshol sétáltatnom, de ezzel egyáltalán nem tudok egyetérteni. Hiszen nem egy tüzelő szukával borzoltam a kedélyeket, ráadásul az enyém jól nevelt és behívható. Arról esetleg nincs tapasztalat, hogy szukáknak való kan riasztó spray működik-e ilyen esetekben is?
2012. jan. 22. 17:25
 6/19 A kérdező kommentje:

Más sétáltató gazdik kutyáiról van szó.


Az elzavarással az a bajom, hogy azt is rossz néven veszik, ha én akarom megfegyelmezni a kutyájukat, és ebben részint igazuk is van...

2012. jan. 22. 17:27
 7/19 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ez már természetes, mondhatni "alap" dolog, hogy a kutyáját megnevelni képtelen gazdinak áll még feljebb...de hogy pórázra kösse a visszahívhatatlan ebét, az már nehéz és fárasztó dolog...

Igenis állj ki Magatokért!

Ezek a spray-k működhetnek, de kutyától is függ, hogy milyen mértékben

2012. jan. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Akiteki ***** válasza:
100%
Ha azért felháborodik, hogy leszeded a kutyádról a kutyáját, akkor elmehet a jó fenébe, nem kell vele foglalkozni. Ha már ő nem képes megnevelni a kutyáját, akkor tűrje el, hogy mások helyreteszik a fejét.
2012. jan. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Kaptam egy kis megerősítést és önbizalmat.


A sprayt ki fogom próbálni, de addig is határozott leszek a többi gazdival!

2012. jan. 22. 17:31
 10/19 anonim ***** válasza:

"ebben részint igazuk is van"


Nincs iagzuk. Ha ők nem tudják kordában tartani a saját kutyájukat, akkor az a minimum, hogy a tied rájuk szól, de akkor sem pampoghatnak, ha te teszed helyre az ő kutyájukat! Ha ma nem zavarom el a hozzánk szegődött kutyát, miután a gazdájától már 500 méterre eltávolodtunk, akkor állítom, hogy velünk sétál még vagy 3 km-t, miközben a gazdája hazamegy egyedül. Meg se próbálta behívni, mert szerintem tisztában volt vele, hogy hiába. Ha meg még agresszív is, vagy hágni próbálja a mieinket, akkor elzevarom úgy is, hogy ott a gazdája, engem nem érdekel!

2012. jan. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!