Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek az "udvarló" kanok...

Mit tegyek az "udvarló" kanok ellen? Kan kutyámat 4 éve ivartalanítottam, de azóta bolondul érte a többi kan, mindenki "meg akarja mászni".

Figyelt kérdés
Szegény kicsim fél tőlük, főleg ha egy nagy kutya akarja leteperni, sír, vonyít, nem tudja lerázni őket. Folyton üldözik, nem hagyják békén, mit tehetnék ez ellen?

2012. jan. 22. 17:12
1 2
 11/19 Szilvi & Argos ***** válasza:
58%

"Az elzavarással az a bajom, hogy azt is rossz néven veszik, ha én akarom megfegyelmezni a kutyájukat, és ebben részint igazuk is van..."


A sima fegyelmezésben igazuk van...én is ugrok és beszólok annak, aki az én kutyámat akarja fegyelmezni...KIVÉTEL ez alól a másik kutyára mászás, kunyerálás.

Tehát addig ne fegyelmezd, ne húzzad-vonjad más ember kutyáját, amíg nem zavar a viselkedése Téged vagy a kutyádat. Ilyenkor is először szólj UDVARIASAN, de HATÁROZOTTAN a gazdinak, hogy csináljon valamit...ha nem reagál, akkor TE zavard el a kutyát!

2012. jan. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Erről egy vicces jelenet jut eszembe, ami pár hete történt a kutyafuttatóban.

Bullterrier szukára egyfolytában ráakart mászni egy roti. A bullterrier gazdája (fiatal lány) nem győzte lerángatni róla, a roti gazdája (pasi) meg csak röhögött meg poénkodott. Ez ment 10-20 percig, kutyák kergetőznek, szegény bullterrieről meg felvátva rángattuk a rotit, mikor ki volt a közelben. Aztán a csaj besokalt, és odalépet a pasihoz, mosolyogva, kedvesen elkérte a számát, címét. A pasi nem igazán értette, erre a lány közölte hogy ámennyibben összeroppan a kutyája háta, küldené az orvosi számlát.

2012. jan. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Szilvi & Argos ***** válasza:
58%

Kedves 10. Válaszoló!


Hasonló szitu nekünk is volt már egy zárt kutyafuttatóban. Egy 4-5 hónapos beagle kan folyamatosan csesztette a 3 éves roti-nj keverék kanomat, mászott rá elölről-hátulról, gazdi szerint "CSAK JÁTSZIK"...na persze...miután a kutyám minden lehetséges módon a kölyök tudtára hozta, hogy ezt azonnal hagyja abba (ajkak felhúzása, néma vicsorgás, halk morgás, hangos morgás, elfordulás), miután szóltam a gazdinak, hogy nem lesz jó vége (párszor szólt, hogy "kutyuskám nem szabad, hagyd békén..."), miután én szedtem le a kutyámról az övét...szóval még mindezek után is mászott rá a kutyája a pad alatt fekvő kutyámra, az enyém nem tűrte tovább...elkapta a beagle-t, megrázta, de egy szóra eresztett...még a kutyám volt a vadállat én meg az idióta, mert a beagle nyakán lett egy fél cm-es seb...mondtam, hogy legalább a kutyájukat egy kicsit rendreutasította az enyém, és ha máskor egy nehezebben kontrollálható kutyával játssza ezt el a beagle, akkor rosszabbul is járhat majd...

2012. jan. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
57%
Nagyon tapló emberek vannak. Jót röhögnek a markukban, ha az ő nagy kutyájuk egy kisebb fölött fölényeskedik. Undorító. Nekem nagytestű kutyám van, múlt héten vmin összeverekedtek egy másik kutyával, aki fele akkora volt, mint ő, úgy gondolom inkább a másik kutya gazdájának volt félnivalója, mintsem nekem. Mégis én mentem oda egyedül szétszedni a kutyákat, a másik gazda annyit mondott, hogy majd elintézik egymás között. No comment.
2012. jan. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a szukámmal csinálja ezt az ÖSSZES kan 6 hós kora óta, akkor is, ha nem tüzel. Ez engem is rettentően idegesít, főleg, mivel a kutyám csak értetlenül néz, esetleg leül, de látom rajta, hogy meg van ijedve, ha egy nagyobb kutya mászik rá. Ami a vicc, hogy a gazdik legtöbbször még csak rá sem szólnak a kutyájukra, mondván, hogy milyen nagyfiú Buksika meg tetszik neki a szuka. Amikor egy hülye vizslát ötvenedjére rángattam le róla már nálam is betelt a pohár és ott kellett hagynom az egész csapatot amiatt, mert egy barom nem képes fegyelmezni a kutyáját.

Volt már, hogy az ivartalanított kanomra ugrott rá egy másik, de ő keményen helyretette.

Én legközelebb megpróbálom befújni parfümmel a hátsóját, hátha segít valamit.

2012. jan. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Ez érdekes!Nekem is ivartalanított szuka kutyusom van és a kóbor kan kutyák mindig udvarolnak neki(egyébként gyűlöli ha túl tolakodó vele egy kutya főleg ha az kan vagy megsértik az intim területét egyből leteremti és oda kap) és van amelyik még jön is utánunk mintha tüzelne vagy ilyesmi,holott nyilván nem.a minap is kettő jött egészen a lépcsőházig.
2012. jan. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Igen, szukáknál is előfordul az ilyen ivartalanítás után, nem csak a kanoknál. Mondjuk 10-ből 1 esetben erősebb szaguk lesz. Én is ismerek ilyen ivartalanított szukát, akitől megbolondulnak a kanok.
2012. jan. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen átérzem a problémádat, súlyosbítva azzal, hogy nekem egy domináns kanom van, aki mágnesként vonzza az ivaros kanokat. Mi onnan indultunk, hogy kapásból ölni akart amiért mindenki megmássza. Úgyhogy én első körben csak arra fókuszáltam, hogy ne vegyen róla tudomást, hanem figyeljen rám. Falattal, feladattal teljesen eltereltem a figyelmét erről a problémáról egész sokáig. Aztán miután ő már nem reagált nagyon hirtelen, akkor áttértem arra, hogy bevédtem a többi kutyától, persze erre rögtön jött is utánam, hogy rendezzük le. Aztán hosszú idő alatt le tudtuk tisztázni, hogyha gondja van, akkor jöjjön hozzám, én bevédem, de ő nem cselekedhet semmit. Miután ez már teljesen jól működött, gyakorlatilag megtanítottam hogy kell önállóan nélkülem megoldani ezeket a helyzeteket, és mostanra vagy futkározós játékba viszi el az ilyen szitut, vagy odaugat, de nem harap, csak figyelmeztet.

Én ezzel az egésszel küzdök már vagy 2 éve, és még mindig nincs teljesen rendben, résen kell azért lennem ezekben a szitukban. Szar ügy.

2012. jan. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Akiteki ***** válasza:
Nálunk a banda fele ivartalanítva van, igazán nem szokott ilyesmi feltűnni. De a héten jött hozzánk vendégségbe egy öreg afgán agár kan. Ő folyton a kis töketlen vaksi tibetimet akarja magáévá tenni. Szerencsére ő hamar megmondta neki, hogy ez nem járja.
2012. jan. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!