Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyagazdik! Mit gondoltok a...

Kutyagazdik! Mit gondoltok a HALTIról?

Figyelt kérdés

Húz a kutyám, és azt olvastam az interneten, illetve azt láttam a youtube-ra felkerült videókból, hogy a Halti nevű felszerelések nagyon hasznosak lehetnek ez ellen.


Két fajta között vacillálok:


http://www.youtube.com/watch?v=HuPeN85smMM


http://www.youtube.com/watch?v=EyUrTP3XLp4


Ti használjátok valamelyiket? És ha igen, bevált?


Köszönöm a válaszadóknak!


2012. jan. 22. 22:01
 1/10 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

A halti a fojtó- és szöges nyakörv talán humánusabb változata, aminek segítségével könnyebben kordában tartható a kutya pórázon, nem tud annyira a pórázba feszülni, mivel húzáskor a feje, vagy a mellkasa visszafele fordul...nekem a második, a fejhám szimpatikusabb.

A lényeg, hogy ezek csak SEGÉD eszközök, hogy megkönnyítsék a nevelést, de végül ezek nélkül, sima nyakörvön kell a kutyának laza pórázon közlekednie. Mert persze, a haltival visszafordul a feje húzáskor, de ez csak a tünet elfedése, az okot nem szüntetik meg ezzel.

És nagyon fontos, hogy először a sima nyakörvre is kapcsolj egy pórázt, vagy a kiképző póráz egyik végét, és ezzel tartsd a kutyát, a haltira kapcsolt résszel a finom irányításokat végezd...ugyanis ha keményen megindul a kutya, a nyakát nagyon megránthatja, ami nagyon veszélyes!!!


Én a haltinak a fejre tehető változatát szoktam használni, de nem a rendeltetésének megfelelően, hanem szájkosár helyett :D De mostanában inkább a műanyag kosarat használom, mert azt póráz nélkül is a kutyán tudom hagyni a haltival ellentétben.

2012. jan. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Tünet kezelésre ideális, de ha ettől el is múlik ez, más probléma lesz helyette. Ez rangsor kérdés. Én speciel nem szeretek semmi ilyen plussz segédeszközt, mint a szöges nyakörv, ez a halti vagy épp a póráz, mert ezek csak mind "lúzer-fegyverek". Egy dolgot megoldok vele, de máris ott a másik. Komplexebb dolgokat kell tenned, hogy a kutyád elismerjen téged a rangsorban jóval fölötte állónak és máris nem fog húzni. Csak hogy ennél a témánál maradjunk, jó dominancia gyakorlat a pórázon sétáltatásnál a kutyáról lefordulás, vagyis ha a kutya megelőz téged, a válla leelőzi a lábadat, te rögtön fordulsz az ellenkező irányba és rántod magaddal őt is. A lényeg, hogy ne fojtó vagy szöges legyen rajta, csak egy egyszerű nakörv és hogy mindig pont az ellenkező irányba menj, mint ő. (Ha a kutya jobbra húz, te kezdj el balra menni, stb.)

Hidd el, pár fordulás után a kutyád már rád fog figyelni és már nem tudnál rántani a pórázon. Ha két-három hétig minden nap a séták során következetesen csinálod, teljesen el fogja fogadni, hogy te vezetsz, te sétáltatod őt és nem fordítva.

Emellett a kutyának is kényelmesebb egy egyszerű nyakörvvel sétálnia, mint egy haltiva.

2012. jan. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :-) Azért is szeretném kipróbálni a Haltit, mert a kutyaiskola sem vált be úgy, ahogy szerettük volna, és nagyon jó lenne, ha lenne egy olyan sétánk amin nem húz el a kutyám(30 kg). Természetesen tudom, hogy ez nem a megoldás a dologra, én magam is minden sétánál igyekszem nevelni, alkalmazni azokat a módszereket, amiket a kutyaiskolában tanultunk; de a húzással így sem hagyott fel a kutyám. Most olvastam a Haltiról és ezért gondoltam, hogy megkérdezem, ti mit gondoltok róla! :) Köszönöm a hasznos tanácsaitokat, megfogadom majd őket! Mások válaszát is szívesen várom.
2012. jan. 22. 22:20
 4/10 anonim ***** válasza:
48%

Nekem szerencsére nincs rá szükségem, de visszajelzésekből tudom, hogy nagyrészt beválik. Ettől eltekintve ez csak egy kiképzési segédeszköz, amit nem is erre találtak ki, nem szabad kizárólag ezzel orvosolni a problémát. Lehet használni, de meg kell tanítani a kutyát rendesen sétálni.

[link]

Ha még nem próbáltad akkor én egy fojtónyakörvet javasolnék inkább, de azelőtt próbálj meg tréningezni a kutyával a mostani felszereléssel. (ha húz, megállsz vagy megfordulsz és az ellenkező irányba mész el, jutalomfalattal magad mellett tartod..., keress itt rá párszor ki lett fejtve elég részletesen ez a kérdés)

2012. jan. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem (35 kilós rottweilernél) a fojtó nyakörv vált be, előtte ő is nagyon húzott, aztán a fojtó mellett használtam vezényszavakat, végül póráz nélkül is gyönyörűen sétált láb mellett.
2012. jan. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Jan Fennel módszereit ismered a falkavezérséget illetően, hogy hogyan lehet erősíteni a falkavezér pozíciót?


Nekem kölyök kutyám van, az oviban jutalomfalattal tanultuk a láb mellett követést. Mindig volt nálam jutalomfalat a séták alkalmával és folyamatosan adtam neki, de egyre ritkábban. Ez jó volt arra, hogy megszokja, hogy jó dolog történik vele, ha láb mellett jön. Aztán úgy éreztem, hogy ideje elhagyni a jutalomfalatot, mert már tudja mit várok el tőle, csak el kell azt érnem. 1 hete a sétáknál a láb mellett követésnél nem kap már jutalomfalatot, csak szóban dícsérem. Az elmúlt 3-4 nap nem volt valami fényes. Ivartalaníttattuk szerdán és -bár nekem nem tűnt fel - az első egy-két napban mégis elkapattam, ezt onnan vettem észre, hogy változott a kutya, nem hallgatott rám itthon sem, nem jött, ha hívtam stb. A sétáknál húzott, alig bírtam vele. Nem tettem többet, mint a ma esti vacsoránál újra bevetettem azt, amit egyébként 2-3 hetente megcsinálok, mielőtt megkapta, fogtam egy darab kakaóscsigát, úgy csináltam, mintha a táljából venném ki, majd leültettem a helyére és szépen végignézte, hogy én jóízűen megettem - ergo, tudatosult benne, hogy a falkavezér eszik először. Rá egy órára lementünk sétálni, se jutalomfalat, se semmi nem volt nálam. Egyszer sem feszült be a póráz, gyönyörűen jött végig láb mellett és csinálta, amit kértem tőle.

"Csináljuk az ajtókból én lépek ki először" módszert is, eddig mindig utasítanom kellett, hogy marad, majd miután kiléptem, hívtam őt is. Most erre sem volt szükség, magától előreengedett.


Szóval én erre gyúrnék a helyedben, mert ha a kutyád érti mit vársz el tőle, már csak arra kell rávenned, hogy teljesítse!

2012. jan. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja.. 28 kg-os bullmasztiffom van :)
2012. jan. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

a halti remek segédeszköz, ha jól tudod használni!

persze a kutyák utálják, de használ!

a lényeg nem az,hogy mivel sétáltatod!!

a lényeg,hogy hogyan sétáltatod!

ha a kutyád a domináns akkor tök mindegy mit használsz,húzni fog,mert az a dolga, ő a főnÖk ő megy elöl, és bármit tehetsz rá ,ő megy elől!!!

MERT Ő A FŐNÖK !!

LEGYÉL TE A FŐNÖK és akkor mindegy mivel sétáltatsz.

a haltival megerősítheted, az otthoni, és a séta közbeni falkavezéri szerepedet, de akár el is ronthatod!!

nem a kutyát visszük sétálni !!!

MEGENGEDJÜK A KUTYÁNAK, HOGY ELKÍSÉRJEN MINKET A NAPI SÉTÁINK ALATT !!!

és ez nagy különbség !!

mert az előbbi esetében a kutya vezet téged!

az utóbbi esetében a nyugodt kutya örül, hogy a főnököt elkisérheti, !!

na ez a lényege!

2012. jan. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Fojtó nyakörvet használok, azzal valamennyivel jobb a helyzet, de nem sokkal! A kapunál is mindig leültetem, én lépek ki először, ő csak utánam, mindig szépen megcsinálja. Én is érzem, hogy nem sikerült elérni nála, hogy én legyek a főnök, pedig már sok dolgot próbáltam bevetni. Érdekes, mert az ülés, helyben maradás, hasonló dolgok jól mennek, csak ez a fránya séta tesz keresztbe nekünk. Ha van jó ötletetek, mi mást csinálhatnék séta közben, hogy tudatosuljon benne, én vagyok a főnök, szívesen venném! Tudjátok, sokszor volt kizárásban is, amikor a kutyaiskolában azt tanácsolták, de az sem használt. Várom a további tanácsaitokat!
2012. jan. 23. 17:09
 10/10 anonim ***** válasza:
51%

Ezt ajánlom, nagyon jó!


[link]

2012. jan. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!