Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a kutyaböjt napról?

Mit gondoltok a kutyaböjt napról?

Figyelt kérdés
Már többen mondták nekem, hogy egészséges a kutyára nézve, ha a héten egyszer tartunk egy böjt napot, mert hogy akkor állítólag tiszulnak a belei... De kérném hogy olyanok válaszoljanak akik normális válaszokat tudnak adni, nem egy 10en éves szintjén aki eddig képen látott kutyát, és ilyeneket írna: "júúúúj de szemét vagy, állatkínzás" Kész tényeket szeretnék, értelmes emberektől. Tartja valaki a kutyájának? Ki mit gondol erről? Köszönöm!
2012. jan. 7. 10:24
 1/6 anonim ***** válasza:
A kutya a természetben sem talál mindig élelmet, ezért semmi baja nem lesz. Hogy hasznos-e, nem tudom, szerintem igen, de az biztos hogy nem "káros".
2012. jan. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem hetente nem kell, elég kéthetente...

Az embernek is jót tesz, ha kicsit pihennek a belei...


Én nem tartom ezt a böjtöt, 4 kutyám van, nagyon különbözőek, mindegyik Happy dogot kap, amit az állatorvosom ajánlott.

Néha kapnak csontot is, az is tisztítja a beleket...

Olyan kb., mint nekünk az epermag... A bűzmirigyeknek is jót tesz.


Tudod, milyen csontokat és hogy kaphat, ill. mit ne adj neki?



Mivel eteted a kutyád, és milyen fajta?



Amúgy ivartalanított kutyáknál hasznosabb lehet a böjt, mert van, aki a műtét után hajlamosabb a hízásra...


Én több mozgással oldom meg mondjuk...

2012. jan. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

igen, nem árt ha tisztulhat a gyomra,bele,jót tesz neki egy nap pihenés


persze sok kutyával nem lehet megcsinálni, pl. sok kiskutya szenved refluxtól, azoknak muszáj vmennyit adni

2012. jan. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

hallottam egy interjút stafan siman "kutyapszichológussal" aki azt mondta, hogy ártani nem árt, de ma már nincs erre szükség, mert ahogy az első válaszoló írta, hogy "a természetben se találnak minden nap kaját", ez igaz lenne, de a kutya házi állat, nem él a természetben és régebb óta van háziasítva, mint amennyit vadon élt...


én régebben próbáltam tartani ilyen "farkas napot", de a két kutyám teljesen rám szállt és másnap estig elviselhetetlenek voltak, csorgó nyállal koldultak, séta közben meg mindent összeettek, így már inkább nem tartok ilyen napot.

2012. jan. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindegyik hasznos volt!:) Nekem 6 kutyám van, elég vegyes, 4-en ivartalanítva is vannak. Csontot is szoktam nekik főzni, főleg a nagynak, mert a kistestűek csak nyammognak rajta, ők inkább nyakat, meg mellcsontot kapnak. Tegnap megtartottam ezt a bizonyos "böjtnapot" semmi probléma nem volt, nem látom, hogy szenvedtek volna tőle. Csak a biztonság kedvéért meg szerettem volna halgatni más kutyatulajdonosokat is. Köszönöm még egyszer!:) Ha még valaki hozzászól, hálás lennék:)
2012. jan. 7. 11:31
 6/6 Akiteki ***** válasza:

Soha nem fordult még elő, hogy a kutyáim ne ettek volna egy nap.

Valóban a természetben nem minden nap esznek a farkasok, de ha vadásznak, akkor annyit esznek, amennyi beléjük fér. A kutyának viszont naponta kiadagoljuk.

2012. jan. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!