Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol sétálhatok a kutyámmal...

Hol sétálhatok a kutyámmal póráz nélkül?

Figyelt kérdés

Imádok a kutyámmal az erdőben kóborolni, de itt olvastam nemrég egy kérdést, ami egy vadászok által kilőtt kutyáról szólt. A házunk a Tisza ártere mellett áll, tőlünk pár lépésnyire van a gát, azon is sokat sétálunk, gyakorolunk, és az utána lévő füves/bozótos/fás/szántóföldes területen is sokat járunk. Ezek a részek minek tekinthetők? Külterületnek, gondolom. Találkoztunk már vadásszal, de akkor is, mint mindig, tőlem egy-két méternyire volt a kutya, úgyhogy nem volt gond. De ha itt is pórázon kéne lennie a kutyának, akkor hol sétáltathatom póráz nélkül? M

A kutya még soha nem szökött el, és behívható.


2012. jan. 22. 23:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

A média áldásos tevékenységének eredménye. Mindenki attól retteg, hogy a kutyáját vadász lövi ki, mert hallott már egy-két ilyenről a TV-ben. Igen, történt már ilyen.

De arról sajnos nem szól semmiféle statisztika, hogy hány kutyát mérgeztek már meg, betörés miatt, irigységből vagy egyéb indokok miatt. Én ettől például sokkal jobban féltem a kutyám.

2012. jan. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Z.O.L. Én is tartok a mérgezéstől, de miért ne védje le magát az ember minél több kockázat ellen? :)
2012. jan. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Kutyás boltokban lehet kapni kutyának való láthatósági mellényt. Ez bármilyen szinű kutyán hasznos, mert rikító, elütő színe van a környezettől, és egy vadász ha akarja sem tudja rámondnai hogy gazdátlan. A Nyakörv, biléta szintén kell, de sokszor mondják utólag hogy nem látták a kutyán mert messze volt.
2012. jan. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Én is a mellény, illetve a hám mellett vagyok, ha nincs a kutya méretében mellény.
2012. jan. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Szilvi & Argos ***** válasza:
51%

Erdőben való kiránduláskor, túrázáskor ismerősök szerint a kutyám karácsonyfát meghazudtolóan van "feldíszítve"...még a nagyon forgalmas kirándulóhelyeken is, mint pl Normafa. Pont ott volt egyszer, hogy a gazditól pár méterre bóklászó kutyát lőtték ki vadászok.

Kutyámon ilyenkor láthatósági mellény, julius k9-es hám van, melynek az eleje fényvisszaverő...és sokszor még a nyakörve is fényvisszaverő. Lehet, hogy ez már valóban túlzás :D

Egyik kiránduláson nagyon sűrű helyen mentünk, ahol mások már rég nem járhattak, nagyon sötét volt világos nappal is...csak az én kutyám volt "feldíszítve"...mondtuk is, hogy ha eddig senki nem vette volna észre, nem akarta volna kilőni, most olyan, mint egy hivalkodó céltábla :)))

2012. jan. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

láthatósági mellény, vagy láthatósági hám !!

villogó nyakörv ( tépőzáras ) a tescóban 500-1000-ft körül van 2 db.( elemes, led világítású )

a lényeg KUTYA LEGYEN LÁTHATÓ A VADÁSZOKNAK !!!

és ne,ismétlem ne menj olyan helyre,ahol vadászat folyik !!!

javasolt ultrahang síp használata, hogy messzebbről is behívható legyen ( erős szembe szélben a hang is elszáll )de a sípot 3-400 m-ről is meghalják !

pár száz forint egy kisállatboltban.

és sétálj ott ahol jól esik, városon kívül közigazgatásilag nincs törvény a kötelező pórázon sétáltatásról, így ami nem tilos az lehet :)

jó sétát:)

2012. jan. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

" pl Normafa. Pont ott volt egyszer, hogy a gazditól pár méterre bóklászó kutyát lőtték ki vadászok. "


Szelektiv a memória? Nocsak. Ott a kutyák őzet hajtottak és hiába orditoztak a gazdájának, nem volt mégcsak hallótávolságon belül sem, nemhogy "pár méterre".

2012. jan. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!