Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék törzskönyvet a...

Torgils kérdése:

Szeretnék törzskönyvet a kutyámnak?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom, hogy ha a szülőknek nincs TK-ja, akkor a kölyök csak B kategóriás TK-t kap. Ehhez tenyészszemle szűkséges. Hova mehetek? Mikor? Mennyibe fog kerülni? Amstaffom van és valamennyire utána néztem...a Fehován lesz tenyészszemle, de mi van, ha én most akarok azonnal?Bármikor megcsináltathatom???
2012. jan. 23. 00:56
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Ha a szülőknek nincs TK-juk, akkor a te kutyádnak sem lehet, B-kategóriás se.
2012. jan. 23. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Ha jól tudom, már csak egyes kis egyedszámú magyar fajtáknak (mudiknak) van ilyen lehetőség, mert a kihalástól megóvás a cél. Az amstaff finoman szólva nem egy ritka fajta, nagyon divatos lett sajnos. Legközelebb rendes tenyésztőtől vegyél.
2012. jan. 23. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Akiteki ***** válasza:
85%
8 éve megszűnt a B törzskönyv.
2012. jan. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
Legközelebb törzskönyveset kell venni, nem ismeretlen eredetű szaporított kutyát, így nem több, mint egy Amstaffnak látszó kutya,nincsen róla papírja, hogy milyen fajta.
2012. jan. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
25%

A Fehova rendezvényen az államilag elismert kutyás egyesületek vannak.

Meg kell nézned , egyáltalán van-e államilag elismert klub a fajtádnak. Ha van, lesz leírás , lehet-e B törzskönyvezni.

A MEOE más tészta. Némely fajtánál elvétve adnak ki B tk-et.

2012. jan. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Akiteki ***** válasza:
80%

10:52

Valamit igencsak félreolvashattál. Nézd meg újra a nevezési felhívást a FeHoVa CAC-ra. Ugyanolyan MEOE rendezvény, mint más normális kiállítás.

Az államilag elismert törzskönyvvel annyit ér, mintha itthon rajzol egyet a kutyájának.

2012. jan. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nocsak...Nem kiállításosozok. Minő változások vannak...Talán még megérem, hogy újra egy kutyás társadalom lesz!
2012. jan. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!