Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csináltathatok az amerikai...

Csináltathatok az amerikai staffordshire terrier kutyámnak B-törzskönyvet?

Figyelt kérdés
Az anyának nincs törzskönyve, de az apának van, így csak B-törzskönyvet csináltathatnék neki. De mivel a B-törzskönyv nem minden fajának megengedett, nem tudom, hogy a staffyknek lehet-e.
2011. jan. 14. 16:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak magyar fajtáknak lehet...
2011. jan. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

de miért is kéne neked B tkv?


sportolhatsz, versenyezhetsz vele anélkül is, kiállításon MKSZ-en indíthatod hobby kategóriában, tenyészteni meg ismert származás nélkül amúgy sem kéne vele.

2011. jan. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Csak gondolkodtam rajta. És megkérdeztem.
2011. jan. 14. 16:43
 4/11 zsuzsabazsa ***** válasza:

Nem tudom létezik e még "B" tk. Úgy halottam már megszüntették. Bár nem vagyok benne biztos. Az első Német juhászom B tk-volt. Találtam úgyhogy a szülei ismeretlenek.

Megnézte láttamra egy küllembíró és azt mondta: a fajta jellegének megfelel B tk-re jogosult viszont tenyésztésből kizárva.

A B tk csak azért kellett, hogy a munka eredményeit feltüntessék rajta.

Különben a kölyköket adoptáltasd másik szuka nevére. Bár ez már macerás.

2011. jan. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Különben a kölyköket adoptáltasd másik szuka nevére. Bár ez már macerás.


Zsuzsababa ezt, hogy érted?

Az olyan pároztatásnál, ahol bármely szülő nem rendelkezik törzskönyvvel, az alom semmilyen formában nem törzskönyveztethető. Olyan, hogy más szuka nevére adoptáltassa, az simán csalásnak minősül, miután egy idegen szuka lesz anyaként a törzskönyvbe bevezetve. Igy a kölyök a későbbiekben semmilyen formában nem lesz tenéyszthető, és egy DNS teszt is kimutatja a valótlanságot.

2011. jan. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Amstaffnál nincs B-s tkv, mert ugye hogy bizonyítod be hogy nem pit, hanem amstaff?
2011. jan. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem fogom törzskönyveztetni, hiszen feleslegesnek tartom. Így is imádom. :)

Hát igen, sok amstaff és pitbull hasonló, de aki ismeri ezt a két fajtát, az (kis hibaszázalékkal) meg tudja különböztetni. Én laikusként megtudom. A kutyám le sem tagadhatná, hogy amstaff. :D

2011. jan. 16. 23:39
 8/11 zsuzsabazsa ***** válasza:
Egyszer már az én kanom is adoptált egy almot. Egy Német kan befedezett egy itthoni szukát egyik nyáron, de aztán hazautazott Németbe a tulaj a kutyával. A kölykök megszülettek és az én kutyám nevére törzskönyvezték le. Én adtam egy fedeztetési igazolást. Persze nem ingyen. Ugyanezt fordítva is lehet, hogy egy másik tk-s szuka nevére. Persze ez illegális.
2011. jan. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát ez teljes mértékben!! Rádaásul ha meg vonalba szetenék tenyésteni, elviszi az egészet.
2011. jan. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
ÁÁÁ, én ilyenekbe nem mennék bele semmi pénzért... Pont azért kérdeztem, hogy milyen -jogilag szabályos- módszerek vannak a törzskönyvezéssel. De ha semmilyen törzskönyve nincs és nem is lesz soha a kutyimnak az se számít, mert így is imádom.. A törzskönyvvel nem lesz se jobb, se rosszabb, se szebb, se csúnyább.. :D
2011. jan. 18. 20:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!