Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akikek befogadott kutyájuk...

Akikek befogadott kutyájuk van: szoktatok azon gondolkodni, hogy milyen lehetett a múltja?

Figyelt kérdés
Vagy tudtok róla valamit? Mennyi idősen fogadtátok be?
2012. jan. 23. 09:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát az öreg kutyánkat (már 16 éves) kb. 5 hetes korában találtuk januárban, kidobva egy szántóföld szélére a hóba, tetőtől talpig elborította a gépzsír, félig meg volt fagyva és hemzsegtek benne a bolhák. Időnként elmerengek az illető lelkivilágán, aki kitette, és reménykedem, hogy legalább egy kiadós fogfájás kijár neki a sorstól. Amolyan lüktetős-gennyedzős.
2012. jan. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nálam egy 6 éves kutyus van, aki ismeri a pórázt, a kanapét, meg a kutyaágyat, tud ülni, jól kijön kutyákkal, tehát valaha jobb napokat is megélhetett. Mostmeg tök sovány, szőrhiányos, látszik az emlőin, hogy agyon van elletve. Olyan kíváncsi vagyok, hogy mi történt vele az elmúlt 6 évben.
2012. jan. 23. 09:13
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt még mentett kutyám, de szerintem próbálj ne gondolkozni ezen. Felesleges rágódni rajta, és csak nyomaszt a dolog. Azt pedig a kutyád megérzi.
2012. jan. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi 3 hete fogadtuk be, még kölyök, a doki szerint olyan fél és egy év közötti lehet. Azt látom, hogy nem nevelték, szocializálták, mert minden ember, kutya, macska vagy egyéb élőlény láttán olyan izgalomba jön, hogy csak na. Egyébként nyakörv is volt rajta, az is lehet, hogy elszökött, de sehol nem volt kiplakátolva, hogy hiányozna valakinek.
2012. jan. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk mind két kutyám befogadott, az egyik 5 évesen, a másik rá két évre 8 évesen került hozzánk.

Az elsőt a gazdi adta le menhelyen tehát valamennyi elképzelésünk van az életéről. Állítólag szeretetben élt és az idős gazdi azért vállt meg tőle mert sokat betegeskedett és félt hogy mi lesz a kutyával ha történik valami. Idővel sok minden kiderült a kutyaviselkedéséből, pl. valószínű hogy sosem találkozott más kutyával, teljesen kiborul ha egy másik kutya csak megközelíti. Amikor befogadtuk a második kutyánkat, hetekig bepisilt, nem evett (lefogyott 3 kilót), elbújt, nem volt hajlandó sétálni, nem állt szóba velünk. Aztán rájött hogy hiába tüntet, ez a kutya marad. Így bár elkerüli, de elfogadta hogy ez van.


A másik kutya, ő neki kalandos a múltja, megjárt több gazdit, utcát, gyepit. Neki többet találgatjuk az életét, nem értjük vajon miért tették ezt vele, ugyan is ilyen problémamentes kutyával még nem volt dolgom. Néha már idegesítően "jó". Az a mindenmindegy típus, bármi történik, bárhova megyünk, bármit csinálunk ő csak kedvesen bambul. És soha nem ugat, évente 2-3x ha hallom a hangját. Vajon a bántalmazások miatt ennyire visszafogott és behódoló? vagy mindig ilyen volt de akkor miért dobták ki? Tele van rejtéllyel, még a tenyésztő is előkerült és visszaakarta venni, fogalma sem volt hogy mi történik a kutyával. De látta hogy nálunk aztán révbe ért.

2012. jan. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Mailerdeamon ***** válasza:
Jó tudni, hogy mi történt a kutyával a befogadás előtt (erre az egészségi állapotából, szocializációjából/annak hiányából, viselkedéséből lehet következtetni), de sosem szabad elfelejteni, hogy emiatt nem szabad sajnálni őket. A kutyák nem a múltban élnek, nem gondolkodnak rajta.
2012. jan. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én két éve hoztam ki egy tiszta fekete németjuhit az Illatosról. Bent nem vették észre, hogy tetovált így a szokásos áron tudtam elhozni.

Amikor pucoltam a fülét akkor jöttek elő a számok. Mivel kíváncsi ember vagyok, így addig nyaggadtam a MEOET-t amíg sikerült kkideríteni a tenyésztőjét. El is jöttek látogatóba, és sok mindent megtudtam a kutya elő életéről. :-)

2012. ápr. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!