Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Befogadott felnőtt kutyát...

Befogadott felnőtt kutyát hogyan tanítsam meg sétálni?

Figyelt kérdés
3 hete a gyepmestertől elhoztam egy kutyát. Ahol befogták az emberek elmondása alapján minimum 3-4 hónapja kóborolt. Helyhiány miatt a szobámba tartom ahol nagyon jól viselkedik, de így nagyon sokszor kell kivinni sétálni. Nagyon szépen sétál, vagy egy hely ahol póráz nélkül nagyon szépen elfutkos és hívásra visszajön, de ha meglát egy kamiont, traktort stb. vagy egy másik kutyát megtámadná őket. Mivel eltud húzni nagyon veszélyes és nagyon stresszes így a séta nekem is és neki is. Néztem tv-ben ilyen műsorokat, de neki semmi sem használ. Kutya suli a környéken nincs...arra meg nincs keret, hogy 60 km autózzak vele hetente. Hogyan lehetne elérni, hogy ne féljen séta közben? (az udvarban soha sem végzi el a dolgát inkább képes a kövi sétáig tartogatni ezen esetleg lehetne változtatni?)
2011. aug. 27. 14:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Hurkot a nyakára ,fel a vonóhorogra és addig húzod ,még nem sétál!
2011. aug. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
oskola lenne a megoldás, mármint neked kéne oda járni, ha a kutyát nem is tudod vinni. Könyv van kismillió, de hozzáértő kontroll szükséges. A kutyád taníva volt, de sokat kell még vele foglalkozni, hogy kitapasztald nála mi merre.
2011. aug. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!