Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezdjek el aggódni? Lehet ez...

Kezdjek el aggódni? Lehet ez valami betegség jele?

Figyelt kérdés
A kutyám folyton éhes, másodpercek alatt felhabzsolja a tápot, utána még félórát porszívózik hátha elgurult egy szem. És ahogy csörgés van, vagy a konyha közelébe megy valaki, szét akar esni az éhségtől. Ezt 2-3 hónapja kezdte, azt hittem valami ösztön, a hideg miatt akar tartalékolni, de kezdek aggódni. 1 éve fogadtam örökbe, ebből ez első pár hónapban nagyon beteg volt, folyton hasmenése volt, hányt, nem evett rendesen, aztán kikezeltük de akkor is csak kerülgetve, kóstolgatva eszegette meg az adagját, után kiderült a fogával is baj van, és fájdalmai voltak, akkor azt is rendbe hoztuk, utána viszonylag rendesen evett de nem habzsolt. Nem igazán tudok hasonlítani, nem tudom hogy melyik a "normális" állapota.
2012. jan. 23. 14:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerűen csak ráérzett az 'evés ízére'. Nem hinném, hogy baja lenne, csak haspók lett. Vigyázzatok, el ne hízzon.
2012. jan. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bármilyen éhséget is mutat, nektek kell arra figyelni, a súlya maradjon meg az ideálisnak. Mivel a kutya igazán akkor lenne jóllakva, ha bekajálná a gyomra teljes befogadó képességét - ami 10x-ese az eredeti méretnek-, így a napi állandó kisebb adag miatt éhesnek mutatja magát. Ezt használja ki sok gazda, amikor a jutalomfalatokkal tanítja, jutalmazza a kutyát.
2012. jan. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Akiteki ***** válasza:
Egészséges kutya folyton éhes. Akkor van csak gond, ha simogatáskor pattog a kezed a bordáin.
2012. jan. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az enyém 5 éve ilyen. Szerintem legszívesebben engem is megenne :D
2012. jan. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Azt elfelejtettem leirní hogy mikor hozzánk került komoly diétánk volt, nem csak a betegség miatt, hanem mert az az alapítvány akinél volt, iszonyat soványan szedte össze gyepiről, és pár nap alatt hirtelen felhizlalták amit ugye nem lett volna szabad. Tehát a súlyát folyamatosan figyeljük, a táp kivan mérve, és a jutifalik levonva az adagból. A doki szerint rendben van a súlya, korához képest meg amiken keresztül ment, nagyon jól néz.

Csak engem aggaszt ez az állandó koldulás, porszívózás mert azelőtt nem csinálta. De lehet tényleg most nyugodott meg, rátalált a lelkibékéjére.

2012. jan. 23. 14:29
 6/6 anonim ***** válasza:

Teljesen nem egyforma az étvágyuk azért. Ha jön a hideg, sok kutya többet enne. Ha meleg van, sok kutya kevesebbet eszik. Szóval, nüansznyi eltérések azért vannak.

Rendbe jött és pontosan úgy viselkedik, mint a többi egészséges kutya.

2012. jan. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!