Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek mopsz kutyusa van, mik...

Akinek mopsz kutyusa van, mik a tapasztalataik?

Figyelt kérdés

Legfokeppen az egeszsege erdekel? Sok problema van vele ilyen teren? Mennyit kell allatorvoshoz jarni vele?

De persze johet minden mas hasznos info is :)


2012. jan. 14. 11:26
 1/6 anonim ***** válasza:

A turcsi orra miatt hamar megfázik, és inkább csak lakásba való, elég lusta, nem olyan aktív mint egy vizsla. Szeret henyélni a fotelbe, nekem nem kéne mopsz, mert nem nekem való, én jobban szeretem az élénkebb, aktívabb kutyákat, akivel lehet sokat kirándulni stb...

De hát mindenkinek más kutyafajta való.

2012. jan. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen a meghulesrol es a kiugro szemekrol tudok. Mas a fajra jellemzo betegsege nincsen?
2012. jan. 14. 12:54
 3/6 anonim ***** válasza:
2012. jan. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Nekem egy 9 hónapos mopszom van. 8 hetes kora óta van velem,szóval már van némi tapasztalatom. Amikor választottam jól utána néztem a genetikai betegségeknek, mg minden ilyesminek. megkérdeztem a tenyésztőtől, hogy van e a családban, de mondta hogy nincs különösebb genetikai rendellenesség. Viszont alaposan meg kell nézni a szemüket meg a pofijukat. Én direkt úgy választottam, hogy ne legyen nagyon turcsi, és ne legyen nagyon gülü szeme. Ami még jellemző az én kutyámra és a mopszok nagy részére, hogy a csirkére allergiásak, hullik tőle szőrük és sokat vakaróznak. Emellett a bőrük is érzékenyebb. Nem azt mondom, hogy bura alatt kell tartani de az elején meg lehet vele szenvedni. Én állatorvoshoz az oltások után havonta vittem, a fogak, csontok megfelelő fejlődés miatt, most már nem viszem olyan gyakran. Nagyjából ennyi ami az egészséggel kapcsolatos.. :)
2012. jan. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 cica8918 válasza:
Nekem 4éve vannak mopszaim!Elég aktív kutyik szeretnek játszani és szaladgálni!A köldök sérv, és a lágyék sérvre kell oda figyelni mikor kicsik!(ez igaz a többi fajtára is)'évben 2er szoktak vedleni de akkor kefélni kell a szőrüket,a pofijukon vannak ráncok azokat nagyon fontos takarítani mert a bacik melegágya lehet!!!!!Betadin oldatot csinálsz és azzal kitörlöd,fürdetéskor csak tiszta vízzel töröld ki(oda ne jusson sampon)utánna meg jó szárazra!Minden evőek,szeretik a hasukat és figyelni kell hogy el ne hízzanak.Ha nagyon hideg van kint én akkor adok rájuk csak rucit ami nem vastag csak a hátukat védi!!Enyémek a lakásban vannak de el vannak kint is.Nyáron figyelj oda h ne legyen nagyon melegen mert nehezen tudják magukat lehűteni!!Ezek a legfontosabbak!!!!
2012. jan. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a valaszokat. Mindenkeppen mopszot akarok es azt akarom h a legjobb legyen neki :)
2012. febr. 1. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!