Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ollós harapás erősebb?

Ollós harapás erősebb?

Figyelt kérdés
Pár hónapja a városligetbe megnézte egy srác a kutyám fogazatát és azt mondta h ollós harapása van ,látszik h baromi erős fogása lesz a kutyának.Még csak 6 honapos.Van vmi köze ehhez? Tényleg erősebb harapása lesz evvel a fogazattal mint mással?
2012. jan. 23. 15:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen,az ollós harapás erősebb,biztosabb mint pl. az előharapás(pl. Német Boxer).
2012. jan. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az egészséges fogsor általában a kutyáknál ollósan záródik. Ennek köze nincs a harapás erősségéhez.Igen "okos" volt az az illető.
2012. jan. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Utsó vagyok..

Kivéve, azokat a fajtákat, ahol más záródás az elvárás.

2012. jan. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a két állítás nem függött össze. Megnézte a fogát, közölte, hogy jó a fogazata (=ollós harapása van), és megjegyezte, hogy már 6 hónaposan is látszik, szép nagy, erős kutya lesz belőle. Milyen fajta?
2012. jan. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
amstaff,szépen növekedik teljesen arányos a feje a teste izomzata mindene,de még kicsit kissebb mint a fajtársai,anyja apja gyönyörű de az állatorvos meg a tenyésztő is azt mondta h emiatt 6 honaposan ne aggodjak,majd megugrik a lényeg h arányos.Amugysem szabad nekik tul nagynak lenniük.A táp amit eszik az a Fides junior&puppy ezt eszi amiota nálunk van és gyönyörű a szőre meg az izomzata tőle én megvagyok eégedve evvel a táppal,igaz nem 20 hanem csak 10 ezer /20kg. de szerintem a táppal nincs baj.
2012. jan. 23. 15:56
 6/10 Akiteki ***** válasza:

Alapesetben minden kutyának ollós harapása van. Csak a nagyon rövid orrúaknál van előreharapás. Hogy milyen erősen fog fogni, az nem a fogak záródásától, hanem a száj körüli izmoktól és persze a kutya akaratától függ.

Bírom az ilyen önjelölt szakértőket.

2012. jan. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
nah igen ezért is tettem fel én is igy tudom ,hogy minden kutyának ollos harapása van kivéve pl a bulldog harapást. Hát mondjuk egyébként is összevesztem vele,mert egy büdös szo nélkül nyult bele a kutyám szájába és ettől rosszul vagyok.Ne nyulkáljon,kérdezze meg vagy kérjen meg és megmutatom!Én se dugok a gyereke szájába semmitsem kérdezés nélkül:(
2012. jan. 23. 16:00
 8/10 Akiteki ***** válasza:
Teljesen jogos. A kiállításon is én mutatom meg a bírónak a kutya fogát. Ne nyúlkáljon bele, mikor előtte fene tudja hol matatott.
2012. jan. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát jha meg arrol nem is beszélve h egy idotan nevelte meg a kutyáját,ugyanannyi idős volt mint az enyém ugyanugy amstaff csak szuka és olyan gorombán vadul játszott h rendesen én megijedtem a gazdája meg örült neki,mikor már mentünk a kutyámmal tovább akkor e hivta vissza akutyáját és az se érdekelte h továbbléptem.Azért sem szeretem ha simogatják meg szájába turkálnak mert hallottam már olyat blaha aluljáro: h megsimogattak kiskutyát lecsatolták a porázrol és már vitték is.
2012. jan. 23. 16:16
 10/10 Akiteki ***** válasza:
Ma már minden előfordulhat. Ezért szoktam az ilyen gyanús alakoknak messziről sikítozni, hogy vigyázzon, mert emberevő.
2012. jan. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!