Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jagd terrier? (bőv. Lent)

Jagd terrier? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Azt szeretném kérdezni, hogy a jagd terriernek mekkora a mozgásigénye? Illetve lehet-e tartani, úgy, hogy nem vadászok vele? És kb. mennyibe kerül egy ilyen kutyus? Nem első kutya, volt már eddig egy kutyám.


15/F


2012. jan. 23. 17:41
1 2
 1/11 Akiteki ***** válasza:
100%
Iszonyú nagy. Sokan ráfaragtak már, hogy ilyen kutyát akartak kedvencnek. Ő aztán tényleg nem való csak olyannak, aki egész nap az erdőt járja vele.
2012. jan. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Akkor tudtok hasonló nagyságú, kinti-benti kutyust, akinek nincs ekkora mozgásigénye?
2012. jan. 23. 19:10
 3/11 A kérdező kommentje:
Ja és köszi a választ!
2012. jan. 23. 19:11
 4/11 Akiteki ***** válasza:
Fox terrier, Jack russel terrier. Külsőre is hasonlítanak.
2012. jan. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A Jagd még a terrierek között is hard core-nak számít. Vaddisznóra vadásznak vele, gondold csak el, micsoda fellépés és állóképesség kell hozzá, hogy 2 db 8 kilós kiskutya megállítson egy életéért menekülő, dühös vaddisznót. Ha vaddisznó nincs kéznél, jó a macska is, meg más kutyák, mindegy, csak balhézni lehessen. Én igazán terrier-párti vagyok, de Jagdot nem tartanék, mert tudom, hogy nem tudnám neki biztosítani a napi betevő vért... na jó, csak viccelek. Szóval nem való bárkinek. Egy darab hobbi-Jagdot nem ismerek, aki az ismerőseim közül tart, mind vadászik vele.


A foxi és a Jack Russell hasonló kaliber, de annyira nem durva, mint a Jagd, könnyebben kezelhető, kevésbé makacs, bár a rövid szőrű változataik elég fázósak tudnak lenni. Igazi kinti-benti kutyák, tökéletesen boldogok a kanapén elnyúlva.

Nekik is nagy a mozgásigényük, na meg a feladatigényük, de ezt nem feltétlen csak öléssel lehet kielégíteni, hanem tanítással, sporttal és hasonlókkal is.

2012. jan. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Mailerdeamon ***** válasza:
Ha csak ennyi, hogy kistermetű legyen, kinti-benti és nem hatalmas mozgásigényű, érdemes a örökbefogadható kutyák között körülnézni. Akár fajtatiszta kutyust is találhatsz magadnak és a gondozója meg tudja mondani, hogy az adott egyed milyen vérmérsékletű, neked megfelel-e. Sok pl. a foxi, belőlük is vannak nyugodtabb egyedek.
2012. jan. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

nekünk volt Jagd terrierünk. hát.. valóban elég makacs, hatalmas mozgásigényű, és rengeteg energiája van. a mi kutyánk 3 hónapos volt, mikor szó szerint lefojtott egy kb fél éves labrador keveréket. csupán játékból. kemény feladat volt leszedni róla, szerencsére nem lett baj. a környéken majdnem az összes macskát kinyírta amik bejöttek az udvarunkra. több sünit is megölt (simán kifordította és kibelezte őket). hát eléggé mellé fogtunk ezzel a kutyával. 2 évesen oda is adtuk egy vadász ismerősnek, ő foglalkozott vele utána.

viszont rendkívül emberbarát kutya. engem és öcsémet egyszer se, még véletlenül se bántott. csak hát a vérmérséklete.. :) tényleg csak tapasztalt vadászkutya tartóknak ajánlott, akik igazán kemény kézzel tudják fogni.

2012. jan. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Liro1 ***** válasza:

én 3 jagdot neveltem fel.... nem ajánlom olyan embernek aki nem mozgatja eleget és nem foglalkozik napi pár óránál többet vele mert igényli a törődést és a mozgást mert különben rombol! egy gazdás pluszban!


az egyik legmakacsabb kutya így erős és következetes nevelést igényel! szóval aki nem tudja meg adni neki a maximumot az ne vegyen jagdot csak azért hogy utána megunja és kiakadjon tőle aztán tovább passzolja!

2014. febr. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Liro1 ***** válasza:
az előttem szólókhoz....ha még nem késő!!!! TERRIERT CSAK AZ VEGYEN AKI NAPI PÁR ÓRÁNÁL TÖBBET MOZGATJA A KUTYÁT ÉS FOGLALKOZIK VELE!!!!LAKÁSBA TERRIERT NEM TESZÜNK MERT A MAI NAPI VADÁSZ KUTYÁK, PÖRGŐSEK, ENERGIA BOMBÁK AKIK HA UNATKOZNAK ÉS SOK BENNÜK AZ ENERGIA ROMBOLNAK ÉS BEKATTANNAK!!!! szóval a nevében ne legyen benne hogy terrier (se foxit se jacket!) mert ami nem komoly tenyésztőtől van (60ezer felett) azoknak még meg van a vadászösztönük
2014. febr. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Elrettenve olvastam a hozzászólásokat a Jagd Terrier kezelhetetlen vérszomjáról, rombolási kényszeréről és tarthatatlanságáról. A 2. Jagdunk tölti "szolgálatát" a háznál. 15 évig volt hű társunk az első, velem együtt nőtt fel. A 2. viszont már úgy került ide( immár 10 éve ), hogy már nem gyermek voltam.

Nem vadászunk a kutyával, nem sétáltatjuk minden nap. Kertes házban lakunk, udvaron kiéli a mozgás iránti vágyat + heti 1 nagy séta ( 2-3 órás ) a jutalom hétvégén.

A házban és az udvaron egyaránt tartózkodik...ha egyedül van és unatkozik, akkor nem rombol, hanem alszik. Tény, hogy minden egér,patkány,macska,sün a végzetével néz szembe, ha csak a szagát erre fújja a szél.

Elég makacs típus, de személyisége teljesen kezelhető. Szófogadó és barátságos. Házőrzésre kiváló, de jelenleg épp itt szuszog, a hasamon, miközben az ágyban fekve laptopozok...valóban...egy véreb...azt hiszem szembenézek a halállal és megcsikizem a hasát...:)

2015. jan. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!