Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a szemükbe nézek miért...

Ha a szemükbe nézek miért hagyják abba?

Figyelt kérdés

Ha megyek az utcán és megugat egy kutya és a szemébe nézek, akkor abbahagyja (nem mindegyik) és csak néz. Már egy ideje így van, a saját kutyámra is tudok néha hatni. Ma is jöttem haza és egy nagy német juhász ugatott, ott mentem el mellette, a szemébe néztem és elhallgatott. Ez mással is így van?

Lehet, hogy hülyeésg... de NORMÁLIS válaszokat kérek :)


2012. jan. 23. 21:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
nem ez így van: farkasszemezés, a dominanciáját fejezi ki az a fél aki "nyer" kobor kutyáknál azért csak óvatosan, ha kerités van köztetek nincs gond, de egy kobor állat rád is támadhat akár, ha ugy érzi ő a dominánsabb
2012. jan. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Akiteki ***** válasza:
100%

Ahogy az első válaszoló írta, és a mondásban is van, a "farkasszemezés" kihívás. A kutyák a verekedés előtt egymás szemébe néznek. Ha valamelyik elfordítja a fejét, az elfogadja, hogy a másik erősebb és nem akar bunyót.

Normális esetben a kutya elfordítja a fejét, ha sokáig a szemébe nézel. De ha támadni akar valamiért, akkor jobb, ha nem próbálod ki, ki bírja tovább.

2012. jan. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem itt nagyon nagy szerepe van a testbeszédnek is. Te nyilván egy határozott, magabiztos ember vagy, nem billent ki a nyugalmadból, ha egy nagytestű kutya áll veled szemben.

Szerintem nem csak a tekintet, hanem a fej-, és testtartás, akár egy kézmozdulat is nagyon kifejező lehet egy kutya számára.

És gondolom a kutya meglepődik, ha valaki hirtelen ránéz, hiszen a legtöbb ember nem így reagál.


De Te is írtad, hogy nem minden kutya hagyja abba az ugatást, szóval nyugi, nincsenek emberfeletti képességeid:)

2012. jan. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja igen, azt is akartam írni, amit Akiteki leírt. Ha egy kutyának sokáig bámulsz a szemébe, azt bizony fenyegetésnek fogja venni. Jó esetben abba hagyja az ugatást, rossz esetben Neked támad.

Szóval csak óvatosan ezzel.

2012. jan. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 compactegon ***** válasza:
A testbeszéd az, amit nem nagyon lehet megjátszani, mint előttem is írták. nálam valahogy ösztönösen jön, ha egy vagy két kutya rohan felénk automatikusan kihúzom magam és megállok, a szemükbe nézek. Ha tovább közelednek, akkor toppantok, ha így is: elkezdek morogni meg szitkozódni sziszegni. Ilyenkor (általában) szerencsére a gazdi is kapcsol. Más lenne a helyzet, ha nem lenne nálam póráz egy néha bizonytalan staffival a végén. Egyszer egy roti, valami juhász, meg egy közepes testű keverék rontott nekem őrülten ugatva kb. 50m-ről. megálltam, és kb. egy méterre tőlem ők is. Nem volt kellemes élmény. Szerencsére akkor még nem volt "nálam" kutya:)
2012. jan. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!