Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Én és anyum az USAba költözünk...

Én és anyum az USAba költözünk, de anyának azt tanácsolták, ne vigyük a kutyánkat, mert sokba kerülne és macerás lenne én nagyon aggódok a kutya miatt, akit egy barátunknál hagyunk, szerintetek mi lesz vele?

Figyelt kérdés
Egy nagyon értelmes pumi-puli keverék majdnem 2 éves szuka kutyánk van és lakásban nevelkedett. babusgattuk, mintha egy kisgyerek lett volna most pedig egy kertbe fog kerülni egy férfihez aki biztos vagyok benne, hogy gondját fogja viselni, de keveset van otthon és anya azt mondta, lehet jobb lenne, ha elaltatnánk, mert vannak olyan kutyák, amelyek belehaltak a gazdájuk elvesztésébe..de én úgy érzem nekünk nincs jogunk kioltani egy kutya életét és még így is rengeteget sírok miatta, mert itt hagyjuk, nem hogy még ha "megölnénk"..szerintetek mi legyen?:(((
2012. jan. 24. 01:08
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
77%
Elaltatni? Anyukád normális? Komolyan, ezen nagyon felhúztam magam. Amúgy meg hogy lehettek ilyen sóherek, hogy még csak meg sem érdklőditek, mennyi lenne az út, hanem 'valaki azt mondta'. Az eszem áll meg az ilyen embereken, addig jó volt, amíg csak babusgatni kellett.
2012. jan. 24. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
28%

Nem csak az a gond, hogy sokba kerülne, kéne neki egy csomó oltás, a repülőre csak altatva lehet felvinni, és ott ha jól tudom, először fél évig valami menhelyre be kéne zárni, hogy kiderüljön, nincs-e valami betegsége.

Ez a procedúra senkinek nem jó. Különösen a kutyának nem.


Ne aggódj, az ismerősöd biztosan gondját viseli majd a kutyának, és neki ez a legjobb megoldás.

2012. jan. 24. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
köszönöm a 2. válaszolónak:) én csak azt szeretném tudni, hogy ez igaz-e, hogy belebetegedhet a fájdalomba, hogy elveszít minket? mert ha belegondolok, hogy mit érezhet, hogy a gazdája egyszer csak fogja és ott "felejti" egy idegennél rögtön rám jön a sírógörcs...
2012. jan. 24. 01:23
 4/27 anonim ***** válasza:
95%

az USA ba nem olyan macerás kutyát vinni max drága.. legjobb barátnőm most Ausztráliába költözött 2 kutyával... fél év karantén itthon 3 hónap karantén ott és több százezer forint a cargo plusz vérteszt stb...

Rendszeresen küldök kiskutyákat az USA ba sőt minden 3. évben megyek ki kiállítani több kutyával...egyáltalán nem vészes, ha azon a gépen utazik amin ti akkor csak felárat kell fizetni és nem is cargo ami kegyetlen drága

Én azt nem tudom megérteni valaki, hogyan hagyhatja el a kutyáját...

2012. jan. 24. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Mi van? Miért kéne altatni a gépen a kutyát? egy normálisan szocializált kutya tökéletesen bírja az utazást... az USA ban nincs karantén csak orvosi igazolás kell a veszettség elleni oltásról...ennyi
2012. jan. 24. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Második válaszoló téved, az USAban nincs karantén beutazáskor. Nem kellene neki csak útlevél, chip és a repülön sem teljes árú jegy, hanem amit a csomagok túlsúlyára számolnak, ami általában 10€

Ekkora összeget igazán ki lehetne bírni, az a k.urva kutya nem játékszer, amit ide-oda dobálhattok! Anyukád téged is itthon hagyna, ha sokba kerülsz? A kutya nálatok nem családtag? Borzasztó amit műveltek.

2012. jan. 24. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
olyan könnyű így ítélkezni, most írjam le nektek, hogy itt magyarországon annyi tartozás halmozódott fel az egyre növekedő számlák és az alacsony fizetés miatt, hogy kilakoltatnak pár héten belül? és hogy ezért találtam egy megoldást és kimegyek az anyámmal 18 évesen takarítónőnek az usaba és éppen annyi pénzt tudtunk szerezni, hogy kimehessünk 2 bőrönddel és új életet kezdhessünk? és hogy egyébként sem tudnánk ott hova rakni ezt a kutyát, akit imádunk, mert más takarítókkal kell majd együtt lakjunk az elején?? erre voltatok kíváncsiak?
2012. jan. 24. 01:30
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy kis info a szállításról.


[link]


Anyukád nem igazán szeretheti azt a kutyust ha ilyen vad ötletei vannak. Ő nem egy tárgy.

Nincs senkid akivel itthon maradhatnál, feltétlen vele kell menned?

Szerintem egy családtag megérdemel annyit, hogy magatokkal vigyétek, végig kell kérdezgetni a különböző légitársaságok info szolgálatait mi a helyzet állatszállítás ügyben.

A kistestű kutyákat úgy tudom ketrecben, szállítókosárban fel lehet vinni a gépre az utastérbe ahogy a linkelt cikkben is írják.

A féléves karantén Angliában volt divatban azt hiszem az oltási papírokkal nem rendelkező állatok esetében.

Azt nem hallottam, hogy az USA-ban is lenne ilyen de szerintem a nagykövetségen tudnál a legtöbb info-t összeszedni ezzel kapcsolatban.

2012. jan. 24. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
na és mostmár tényleg arra szeretnék választ kapni, amit kérdeztem.
2012. jan. 24. 01:34
 10/27 anonim ***** válasza:
53%
Nem kell a hőzöngés. Én is kiköltöztem külföldre és jött velem a kutya. A helyetekben inkább csak főtt krumplit ennék eleinte hónapokig, de akkor sem dobnám el magamtól a lényecskét, akiért felelősséget vállaltam. Mindegy, abból, ahogyan az életetekről írsz, hogy adósságot halmoztok fel, majd elszaladtok a kifizetés elől, jól látszik, hogy nincs bennetek felelősségérzet.
2012. jan. 24. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!