Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Én és anyum az USAba költözünk...

Én és anyum az USAba költözünk, de anyának azt tanácsolták, ne vigyük a kutyánkat, mert sokba kerülne és macerás lenne én nagyon aggódok a kutya miatt, akit egy barátunknál hagyunk, szerintetek mi lesz vele?

Figyelt kérdés
Egy nagyon értelmes pumi-puli keverék majdnem 2 éves szuka kutyánk van és lakásban nevelkedett. babusgattuk, mintha egy kisgyerek lett volna most pedig egy kertbe fog kerülni egy férfihez aki biztos vagyok benne, hogy gondját fogja viselni, de keveset van otthon és anya azt mondta, lehet jobb lenne, ha elaltatnánk, mert vannak olyan kutyák, amelyek belehaltak a gazdájuk elvesztésébe..de én úgy érzem nekünk nincs jogunk kioltani egy kutya életét és még így is rengeteget sírok miatta, mert itt hagyjuk, nem hogy még ha "megölnénk"..szerintetek mi legyen?:(((
2012. jan. 24. 01:08
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
68%

Szégyelld magad! Ez az első, ami beugrott. És hogyha egy gyereked lenne, azt is lepasszolnád ismerősnél, mert nem fér el?

Mikor magadhoz vetted azt a kutyát, letettél egy esküt, amiben az áll, h élete végéig gondozod és szereted. Erre 2 év után eldobod.

Nagyon remélem, hogy kint megtapasztaljátok ugyanezt, és mindenki egy darab sz@rnak fog titeket tekinteni! Mert semmi mást nem érdemeltek, csak ezt!


Ja, és a tartozást ki fogja kifizetni? Én, meg a többi "birka", aki itt marad?


Végtére jobb is, h odaadjátok másnak. Ilyen emberre egy falvelet se bíznék, nemhogy egy életet!

2012. jan. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
26%
Egyik ismerősömék is külföldre költöztek, a kutyát pedig egy rokonhoz vitték. Szegény hónapokig alig evett, teljesen elkedvetlenedett, de most már kezdni megszokni az új helyét.
2012. jan. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
89%
A Ti helyzetetekben valószínűleg én is itthon hagynám. De csak olyan helyre adnám, ahol tuti, hogy vigyáznának rám, és ha néhány hónap múlva helyre rázódnék, már repülnék is érte. Olyan nincs, hogy az anyagi helyzetem miatt megváljak tőle.
2012. jan. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
42%

Fel sem tudom fogni, hogy még csak példaként!!! is hogyan hozható fel egy gyermek???!!! Álljunk már meg! Kell az állatvédelem, a felelősségteljes állattartás . . . de jó hogy nem már megkövezitek szerencsétlen kérdezőt. Biztos szereti a kutyát, eddig gondoskodott is róla és most is próbál, mert nem az utcára hajítja, vagy menhelyre tuszkolja, hanem normális gazdát keres neki. Ha a kutya jól szocializált pár hét alatt meg fogja szokni az új otthonát.

Van az a helyzet, amikor nehéz döntésekre kényszerülünk. Irigylem azokat a magasan kvalifikált válaszolókat, akiknek nincs vagy még nem volt ilyen problémájuk.

2012. jan. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
61%
A problémákkal szembe kell nézni nem pedig elfutni előlük! Ez a saját maguk felelőtlensége volt, egyék meg amit főztek. Szerintem szánalmas és gyáva ez a hozzáállás. Senki nem kényszerítette őket, hogy adósságba hajszolják magukat. Akiknek ilyen felelőtlen a mentalitása, mindegy hová menekül. Saját maga elől nem tud elbújni... Nevetséges
2012. jan. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, hogy egy gyerekhez hasonlítani erős túlzás, de azt hiszem, itt nem is erről van szó. Csupán arról, hogy annak a kutyának senki sem számít annyira, mint ti,soha semmilyen körülmények között nem hagyna el titeket, még az életét is kockáztatná, hogy veletek mehessen bárhova is, de szerintem dönts lelkiismereted szerint. Belekalkulálhatod, hogy megszokik az ismerősötöknél, de azt is számítsd bele, hogy lehet, hogy belepusztul. Dönts úgy, hogy ne bánd meg! Sokkal jobban szeret téged az a kutya, mint gondolnád.
2012. jan. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

NE ALTASSÁTOK EL!!!!!!!!!!!!!

Ennél bármi jobb megoldás lenne!!!!

Amúgy ha nem bízol a férfiben, keressél neki olyan családot aki örökbefogadja!Biztosan találsz!

2012. júl. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!