Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tükör módszer, kutyaovi kérdés?

Tükör módszer, kutyaovi kérdés?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy érdemes lenne e tükör módszeres kutyaoviba vinnünk a kutyát, ha később "csak" hagyományos kutyaiskolába tudunk vele járni?

Nézegettem mind a kettőt, most is járunk oviba, de nem tükrös suliba. Az ovit még tudnánk finanszírozni is neki, de a tanfolyamok sajnos túl drágák és sokkal messzebb is van egy tükrös suli, mint ahova járunk. Persze a továbbiakban is járnánk vele kiképzésre, csak ide a közeli kutyaiskolába. Van ennek így értelme?



2012. jan. 24. 08:48
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem van. Az ovi alatt is sokat tanulhattok és sok olyan információhoz juthattok, amit később fel tudtok használni akkor is, ha már nem tükör iskolába fogtok járni. Kérdés, hogy milyen a másik iskola, mert ha totál más szemléletű, akkor lehet hogy a tükör szemlélet után nem fogjátok ott jól érezni magatokat. Ha kemény, munkakutya kiképzős suli, akkor nagy lesz a kontraszt, ha a ott is főként pozitív megerősítéssel dolgoznak, akkor kevésbé. Azon is múlik, hogy ti milyen lelkületűek vagytok és hogy a kutyátok milyen. Vannak olyan emberek, akiknek ez jön be, másoknak meg amaz.
2012. jan. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Tükrös suliban még nem voltunk, így összehasonlítási alapom nincs. Azt tudom, hogy ahova járunk jó sulinak számít, az oktatók sokrétűek, nyitottak mindenre és főleg pozitív megerősítéssel dolgoznak. Klikkert nem mindenki használ, de vannak páran. Azt nem szeretném, hogy a kutya kedve elmenjen az egésztől, de sajnos úgy néz ki, hogy hosszútávon csak ezt tudjuk finanszírozni.
2012. jan. 24. 09:17
 3/26 anonim ***** válasza:
71%
Nem biztos, hogy elmegy a kedve a kutyának, mert ez a kutya személyiségétől is függ, no meg a fajtájától. Mondjuk egy németjuhász jól teljesíthet fojtó nyakörvön "lógva" is, egy westi már kevésbé valószínű. Ha tényleg jó a másik iskola, akkor valószínűleg megtalálják a kutyád számára ideális megoldást. Mi pont fordítva kezdtük, hagyományos pozitív megerősítéses iskolában sikerült a kutyánkat totál passzívvá nevelnünk és kemény munka árán egy tükör iskolában hoztuk vissza a lelkesedését. Tehát az olcsó iskola hiába került fele annyiba, ami pénzt feleslegesen otthagytunk, abból már majdnem kijött volna a tükör tanfolyam ára. Viszont ez az iskola továbbra is működik, folyamatosan vannak új tanulók, úgyhogy mások biztosan elégedettek vele, különben senki se járna oda. Az, hogy nekünk nem jött be, nem jelent semmit. Nektek is magatoknak kell megtapasztalnotok ezeket.
2012. jan. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Köszi! Majd nemsokára lejár a bérletünk és akkor valószínűleg megpróbáljuk a tükrös ovit.

Hallottam már én is pár helyről azt ami veletek is előfordult, ezért is gondolkozunk most ezen. Lemondásokkal mi is tudnánk finanszírozni, csak akkor jelenleg nálunk azt jelenti, hogy a mostani sulit/ovit addig kéne hanyagolni, míg a másikra nem lesz pénz -ill az ovira van, de a suli már húzósabb -, és ott se tudjuk a folyamatosságot biztosítani. A cél meg az lenne, hogy folyamatosan tudjuk vinni valahova kutyás társaságba "dolgozni".

Nem tudom melyikkel okoznám a kevesebb kárt, azzal, hogy nem tükrös suliba fog járni, vagy azzal, hogy nem fog tudni rendszeresen menni.

2012. jan. 24. 10:21
 5/26 anonim ***** válasza:
71%

Milyen idős a kutyus? Mi lenne, ha az ovit hanyagolnátok és az erre szánt összeget elkezdenétek gyűjteni a tanfolyamra? Persze a kutyának szocializálódni kell, tehát addig is érdemes lenne kutyás társaságba járni, nagyokat sétálni, lehetőleg olyanokkal, akiknek van kölyök kutyájuk, esetleg maguk is "Tükrösök". :) Aztán amikor összejött a tanfolyam ára, akkor beírtatkozni. Melyik városról van szó? Mert vidéken kevésbé húzós a tanfolyam ára, általában 30.000 amiből egyébként a vizsga 2000 lenne, 7*2*1,5=21 óra, 28.000/21=1333,3. Tehát óránként 1333 szemben az általunk később pénzkidobásnak minősített 800/órával.


De mondom, én nem vagyok ellene a más fajta iskoláknak, ha úgy látjátok, hogy az számotokra hasznos, akkor nem feltétlenül kell váltani!

2012. jan. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Most 4 hónapos,és az a baj, hogy nem nagyon van itt olyan kutyás társaság akivel el tudunk menni sétálni. Egy ismerősöm van, akivel együtt szoktunk menni, de sajnos annyira elfoglalt, hogy havonta maximum 1-2x tudunk úgy kutyázni, mikor mind a kettőnknek jó.

Bp-től nem messze lakunk és az őrmezői suli van a legközelebb, ahol egy tanfolyam 49.000Ft, ez több, mint 7havi díj ott ahova járunk, ez meg csak 7hetes. :(( Szóval azért sokkal drágább.

2012. jan. 24. 11:11
 7/26 anonim ***** válasza:
71%
Igen, ez valóban húzós. Nálunk vidéken megfizethetőbb. Hát, akkor sajnos kénytelen vagy valamilyen kompromisszumos megoldást keresni...
2012. jan. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

A Rákoscsabai nincs közelebb? Az olcsóbb, mert még új, de ugyanolyan jó, mint Őrmező.

Egyébként az tény, hogy egy tanfolyam ára borsos, ráadásul az igazán lényeges dolgok a középfokon jönnek csak elő, tehát két tanfolyam kell. Ugyanakkor ez a két tanfolyam a maga 14 hetével nagyjából elég ahhoz, hogy stabil behívásod, póráz nélkül sétáltatható kutyád legyen, aki jól kijön a fajtársaival, és neked megvan a tudásod ahhoz, hogy az égvilágon bármire megtanítsd.

Középfok után meg a klub meg már teljesen megfizethető, ahol nyomkövehtetsz, ÖV-zhetsz, agilitízhetsz, mantrailingelhetsz, szarvasgombát kereshetsz, terápiázhatsz, meg mindenféle magasabb szintű dolgot csinálhatsz.


Azt gondolom, hogy az ovinál még szinte teljesen mindegy, hogy hova jártok, ott nincs olyan jelentős különbség a módszerek között, de a tanfolyam az már egy másik történet.

2012. jan. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Nincs sajnos. Az pont Bp másik felén van. Az őrmezői van tőlünk kocsival kb 20percnyire, oda még ki tudnánk járni, messzebbre nagyon nem, mert elég húzós mostanában autókázni.

Ha változik a helyzet és telik rá, akkor megyünk tanfolyamra is, de jelenleg ezzel nem tudok számolni, max akkor ha egy évig hanyagoljuk szinte teljesen az ovit-sulit, ezt meg nem szeretném.

Az ovit gond nélkül tudjuk vállalni, csak nem tudom, hogy érdemes-e.

Szerintem azért majd megnézzük, adunk neki egy esélyt, ha kicsit is többet tanulunk ott, vagy jobban érzi magát a kutya akkor nekem megéri.

2012. jan. 24. 13:51
 10/26 anonim ***** válasza:
33%
merre laktok? valóban nagyon drágák ezek a tanfolyamok, és én kicsit lehúzósnak is tartom. ma már olyan iskola nem létezik, ahol ütik-vágják a kutyát, pláne nem egy kezdő csoportban. akik sportkutyáznak,azok amugy sem csoportos képzésen készülnek. én azt mondom neked,nyugodtan nézzétek meg a hagyományos sulit.
2012. jan. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!