Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Származási lapot ha nem...

Származási lapot ha nem íratom át tulajdonosváltáskor, lesz belőle baj?

Figyelt kérdés
Vettem tenyésztőtől egy törzskönyvezett 8 hetes kiskutyát és a Származási lapját ugye át kéne íratni a tenyésztő nevéről az enyémre. Ám én nem akarom őt versenyeztetni, se tenyészteni, így nem fontos a Származási lapja, azért vettem csak tenyésztőtől, hogy egy biztosan egészséges, örökletes betegségektől szűrt, szépen gondozott kiskutyát hozhassak el. Mi történik akkor ha a Származási lap marad a tenyésztő nevén? Az adás-vételi szerződés igazolja, hogy megvettem, az én kutyám, ez elég ehhez ugye? A Chipet átregisztráltatom szintén a nevemre.

2012. jan. 24. 09:43
1 2 3
 21/26 Akiteki ***** válasza:
Egyszerre adják be, de két külön ampulla. Illetve nem egyszerre adják be, mert külön, de egy alkalommal.
2012. jan. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Elvileg 30 nap van adva a kutya tulajdonjog átírására.

Mivel azt írod,hogy sem kiállítási sem tenyésztési célod nincsen a kutyával így elég az adás-vételi és a chip nevedre történő regisztrálása.

2012. jan. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Értem. Nem hittem volna, hogy 2eFt-ot is lehet spórolni 1 bökéssel :) Ennyivel jött ki kevesebbre, ha egyben kapja a kombit a veszettségivel.
2012. jan. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Be lehet adni egyszerre, denem jó. Főleg nem fiatalkutyának. Az én orvosom be sa adja egyben.

legalább kéne 1 hónap közte

2012. jan. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Hát, nekünk tök különböző időpontokban lesz majd aktuális, de a válaszok alapján, maradunk a "sima" kombinál, majd a "sima" veszettséginél, ha aktuális lesz, nem adatom be egyben :)
2012. jan. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 Akiteki ***** válasza:
Nekem azt mondta az orvosunk, hogy 2 éves koráig semmiképpen nem adja be egyszerre. Utána ha kérem, akkor mehet egyben.
2012. jan. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!