Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Kistestű vs. Nagytestű

Figyelt kérdés

Adott az én kutyám, roti-nj keverék, tehát nem a kistestű kategória.

Adott a társasházból egy alkoholista pőali, két kistestű, agresszív kutyával.


Én a kutyámat csak olyan helyen engedem el, ahol nem futunk össze idegenekkel, ha jön egy kutyás pórázra veszem, amúgy utcán pórázon láb mellett jön, stb, tehát nem egy félrenevelt kutyáról beszélünk.


A palinak van egy fekete pincsiszerű kutyája és egy máltaija. A kutyák szinte mindenhol szabadon mászkálnak. Ha összefutunk, úgy szokott kinézni, h a két kistestű ugatja és támadja az enyémet, én le szoktam ültetni és pórázra veszem Ádázt, és szépen bevárom a gazdit (merthogy a kutyák rendszeresen előrébb járnak a palinál vagy egy fél utcával) és megkérem, h vegye őket pórázra.

Többször előfordult már az is, h a társasház udvarán voltam, a kutyák megjelentek, a gazdira pedig 10 percet kellett várni. Többször kértem, h legyen szíves pórázon közlekedni velük, mert elég ha csak egyszer belefut egy nem jófej kutyába és mire odaér, darálthús lesz a kutyuskáiból. Azt mondta h jó, de ugyanúgy mennek a kutyák vakvilágba.


Ma hazafelé tarottam a sétálóutcán, a kutyám a bal oldalamon pórázon láb mellett. A pali a két kutyával az utca túloldalán. A máltai nem volt megkötve, meglátta Ádázt, átrohant az úton és ugatott meg megpróbált belekapni. Mikor láttam h a pasi nem csinált semmit, akkor utasítottam Ádázt, h "dörrenjen" rá a kutyusra, ami abból áll h ugat egyet és odaugrik, tehát nem bántja, csak jelzi h jó lenne abbahagyni. Mentünk volna tovább, mikor a kiskutya utána kapott. Akkor elvesztettem a türelmem és elkergettem a kutyust, nagy lendülettel megindultam felé és dobbantottam egy nagyot, miközben kiabáltam a faszinak, h hányszor szóljak még, h vegye pórázra a kutyát!


Erre az a majom, meg ordított a főutcán, h én tegyek az enyémre szájkosarat, micsoda fenevad, stb.

A társasházban mindenki ismeri a kutyámat, szeretik és csodálkoznak rajta, h kutyasuli nélkül is engedelmes, szófogadó, kedves.

Félek, h ez az idióta tele fogja mindenki fejét dumálni, h Ádáz mekkora egy vadállat.


Nem akarok senkivel se rosszban lenni, de ez már felháborító. Egy kutya meg akarja harapni az enyémet és az enyém a hibás?


Ti mit tennétek?


2012. jan. 24. 18:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
6%
feljelenteném a palit!! És belerugnék a kutyuskájába.De úgy hogy azt egy életre megjegyzi
2012. jan. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
50%
A te helyedben én megmondanám az emberkének hogy elegem volt. Csak ennyit mondj, és amikor meglátod a két kis dögöt, amint a kutyusod felé acsarognak most már ne is szólj a palinak csak üldözd el a francba a kis dögöket. Ha szóvá teszi hogy mekkora paraszt vagy (márpedig az ilyenek nagyrészt szóvá szokták tenni) mond meg neki hogy amíg nincs póráza a kis ''patkányoknak'' addig üldözni fogod őket. Hidd el, egy idő után be fogja szerezni azt a pórázt... :)
2012. jan. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Akiteki ***** válasza:
100%
Feltűnően a telefonomhoz nyúlnék és úgy csinálnék, mintha épp a sintért hívnám. Vagy a rendőrt.
2012. jan. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Rotis_lány ***** válasza:
100%

Együtt érzek. Több ilyen kis szar harapta már meg a lábam, mikor el akartam zavarni (a kutyám ilyenkor a hátam mögé terelem)

Másik eset: Tombol a kis pamacs a flexi végén, az én kutyám nyugodtan elsétál mellettük, még meg se kell feszítenem a pórázt. Ezután hallom, hogy mondja a nő a gyereknek, hogy látod, ez az a kutya aki emberekre támad, az ilyenektől félni kell :S


Sajnos nem tudsz velük mit csinálni. Maximum azt, hogy feljelented, mert közterületen nem lehetne elengedni. Csak sajnos ezzel a normális kutyásokkal is kitolsz.

2012. jan. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Anyóséknál ugyanez a helyzet. Van egy yorki a házban, kb. német dognak képzeli magát, ráadásul neveletlen, szocializálatlan a kutya. Lakik a házban egy boxer, aki egyszer rendre utasította, semmi harapás nem történt, csak morgás. A nő elkezdte szétkürtölni a házban, hogy mekkora vadállat a srác boxere, holott egy jól nevelt kutyáról van szó. Szerencsére nem hitt neki senki. Ez a yorki egyébként az emberekre is morog. Joeynak is oda akart kapni egyszer, szinte már fröcsögött a kutyának a nyála, annyira ideges volt, Joey meg csak lehajolt, hogy megnézze, ki ez-mi ez.

Hidd el, akinek van egy kis sütnivalója, látja hogy Ádáz milyen jól nevelt és szófogadó. Szóval szerintem azért ne aggódj, hogy teledumálja mások fejét a hapsi.


Hogy mit csinálj a kutyákkal? Hát ez már fogósabb kérdés... Én azt csodálom, hogy még megúszták, hogy senki nem kapott oda nekik..

2012. jan. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
bocs, hogy nem tudok érdemben hozzászólni a kérdéshez(előttem már mindent elmondtak), de rohadt jó neve van a kutyádnak!
2012. jan. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Akiteki ***** válasza:
100%
Mi rosszabbul jártunk egyszer. Az idegbeteg westi pont a lakásunk ajtajánál támadt a huskymra. Ő meg elkapta a hátát. Kicsit megrázta és eldobta. Nem volt vészes, levittem az orvoshoz, még varrni sem kellett csak kapott egy antibiotikum szurit. De megtanulta, hogy ne jöjjön a közelünkbe.
2012. jan. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Annyiban bonyolódott a helyzet, h lementem megbeszélni a palival meg a feleségével az ügyet. A felesége jófej volt, de azt mondta h mivel olyan pici a kutyus és nem szereti a pórázt, így nem ért velem egyet, h kösse meg. Az tök hidegen hagyta, h magyaráztam h ha esetleg egyszer mikor a kutyus elszalad és jön egy autó vagy valami, akkor mi lesz....

A pali elkezdett engem hergelni, és ott kötöttünk ki, h akkor legközelebb én is elengedem az enyémet és nem szólok rá (úgyse tenném meg, jogilag akkor támadható vagyok), mire megfenyegetett, h akkor megver, és ha a kutyájának baja lesz, akkor elintézi Ádázt. Még jó h a párom nem volt ott, mert itt ütötte volna le a pasit, az tuti.

Én jólnevelt voltam és csak annyit mondtam, h állok elébe.


Meg megint jött ott a szájkosárral, mondtam neki h a helyi ebrendeletet már kívülről fújom, annyiszor volt már a közteresekkel bajom, és mivel csinálom az állatvédőr képzést, így az országost is tudom és jogilag is egyre tájékozottabb vagyok.


Nem bírja felfogni, h nem veszekedni akarok, csak normálisan élni.


A nő még hozzátette, h ha úgyse árthat az ő kutyája Ádáznak, akkor mi a bajom.

Nem értem, ha az én kutyám tud viselkedni, akkor nem jogos h elvárom ezt a másik kutyától is?????


Most az a tervem, h megnézem mikor járkál le a pasas a kutyákkal, akkor lemegyek én is Ádázzal a kamera kíséretében.

2012. jan. 24. 20:37
 9/19 A kérdező kommentje:
A szemben lévő házban is van egy idegbeteg yorki, de annak legalább a gazdája jófej. Nem engedi el, mindig megkérdezi ha lent vagyunk jöhet-e (mert tudja h pórázra vesszük), meg szoktunk dumcsizni is, szóval ő tudja h nem épp a legjobban nevelt kutyája van, de legalább elismeri és kerüli a konfliktust.
2012. jan. 24. 20:40
 10/19 Mailerdeamon ***** válasza:
34%

Más kutyáját se megnevelni nem tudod, se arra kötelezni, hogy vigye pórázon. Sajnos.


Ellenben a saját kutyádat tudod korrigálni, ha szükséges. Ha ilyen gyakran találkoztok, miért nem szoktatjátok őket össze? Ha a te kutyád kiegyensúlyozott, bizonyára megnyugodna tőle a másik kettő is.

2012. jan. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!