Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pireneusi hegyikutya jelleme?

Pireneusi hegyikutya jelleme?

Figyelt kérdés
Családi kutyának egy viszonylag tapasztalt gazdi mellett jó? Nagyon tetszik, amiket olvastam róla,és gyönyörű szép. Jópár év kutyás tapasztalatom van. Gyerek,és másik kutya akadály lenne?
2012. jan. 25. 11:07
 1/8 anonim ***** válasza:
34%
Hát ennyi erővel kuvaszt is vehetnél, kb. ugyanúgy néznek ki, de legalább magyar. A jellemük hasonló, bár a pireneusi kevésbé temperamentumos, de valószínűleg nem is őrzi úgy a házat.
2012. jan. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
23%
Ja, és TK-s kuvaszt kb. harmad vagy negyed annyiért kapsz, mint egy pireneusit.
2012. jan. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nekem a kuvasz nem tetszik annyira, és sokkal kisebb is.
2012. jan. 25. 11:21
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Gyerek mellé én nem ajánlanám....
2012. jan. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%
Nem lehetsz elég tapasztatl, ha megkérdezed, hogy gyerek vagy másik kutya lehet-e akadály. Ezek soha nem lehetnek akadályok, maximum nehezítő tényezők, ha felnőtt és elrontott kutyát veszel magadhoz, de egy kölyköt te nevelsz bele a családba, azt fogja elfogadni, amit te elfogadtatsz vele.
2012. jan. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%

Hogy lenne már sokkal kisebb a kuvasz? Minimális a különbség.


A kuvaszok kb. 65-75cm között, a pireneusi hegyikutyák 65-80cm között vannak marmagasságra.


Súlyban pedig a kuvasz kb. 40-55kg, a pireneusi hegyikutya 45-55kg.


Szóval a jóval kisebb kb. szemre észre sem vehető. A pireneusin van egy kis optikai tuning, mert jóval nagyobb a bundája, mint a kuvaszé.


Jellemben a kuvasz egy temperamentumos, határozott fellépésű, kemény kutya. A pireneusi hegyikutya valamivel nyugodtabb, lanyhább kutya.

2012. jan. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem is szebb a kuvasz. A pireneusinak lóg a szájszéle és erősen nyáladzik, a szeménél is olyan petyhüdt. A kuvasznál ezek súlyos hibának számítanak. De ha neked az tetszik... Családi kutyának talán tényleg jobb választás, a kuvasz a mai napig egy kemény pásztorkutya, nem úgy mint az.
2012. jan. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 picwiw ***** válasza:
Nem tudom, hogy miért osztogatnak olyan emberek tanàcsokat, akik làthatóan nem ismerik a fajtàt. A kuvaszt keménynek àllítjàk be, pireneusit puhànynak. Azonos nagysàgról beszélnek, hasonló jellemről, nyàladzàsról stb. Én mint pireneusi tulajdonos, a következőket tudom javasolni. Kifejezetten gyermek szerető, kutyàkkal baràtsàgis fajta. Persze ezek nyilvàn összefüggésben vannak a korai szocializàcióval. Tehàt làsson az a kutya gyereket és kutyàt is. A kuvasz tartózkodóbb idegenekkel, mint a pireneusi (kuvasz is van a csalàdban, tapasztalatból beszélek). A pireneusi igen kemény hàzőrző, de a a gazdi beenged valakit, akkor azt kitörő örömmel vagy ha még elsőre làtja, akkor szaglàszàssal fogadja. A kuvasz még akkor is bizalmatlan, ha a gazdi beenged valakit. A pireneusi sétàltatàsa picit problémàs lehet, mert nem az első szóra cselekedő kutya. Lehet, hogy fut még hàrom kört mielőtt visszajön behívàskor. Kuvaszt pedig egyàltalàn nem làttam még elengedve. Annyi szent, hogy pireneusi hangisan védi a területét...ahol pireneusi van azt messziről meghallja a hívatlan betolakodó és nem hinném, hogy beteszi a làbàt abba a kertbe, amit egy pihe véd. Kitűnő hàzőrző. A kuvasz is remek hàzörző. A nagysàg különbségről annyit, hogy a pireneusi jóval nagyobb kutya és a szőre is nagyobb. Egy szuka 45kg körüli a kanok 60+-osak. A kuvasz szukàk kisebbek, a kanok ott is hatalmas méreteket ölthetnek, bàr én nem vagyok a standard fölötti óriàsok híve. Szőrminőségben egyértelműen nagyobb szőrű a pireneusi. Összességében szerintem mind a két fajta remek hàzőrző, a kuvasz egyértelműen bizalmatlanabb, a szocializàció mind a kettőnél fontos (gyerek, kutya, emberek stb), következetesen kell őket nevelni, mind a két fajta hatàrozott gazdit igényel, mind a kettő makacs és egyik sem a feltétlen engedelmesség mintapéldànya. Persze az engedelmesség az sok foglalkozàssal, következetességgel elérhető nàluk, de egyik sem egy rögtön cselekvő border collie. És amit kifelejtettem, reagàlva az előttem szólóra. A pireneusi nem nyàlas. A lelógó ajak hiba, tenyésztésből kizàró ok. Mind a két kutya nagyon ragaszkodik a gazdihoz, csalàdhoz. Az öntörvényűség jellemző azonban ràjuk. Az én pireneusim a vilàg legszeretetreméltóbb kutyusa, bàr hihetetlen rosszcsont, mindig csak a jàtékon jàr az esze. De amikor elém kelett ugrania, hogy megvédjen egy percig sem gondolkozott. A kutyasuliban remekül teszi a dolgàt, a behívàsa, mint minden pireneusinàl nem zökkenőmentes, de a végén mindig visszacammog. Imàdja a gyerkőcöket, gyengéd velük. Pici kora óra visszük mindenhova, jól szocializàlt kutty. Kutyàkkal sosem agresszív, ha kell megvédi viszont magàt. Amikor őt vàsàroltuk, mi is gondolkoztunk a kuvaszon, de nekem külsőre is jobban tetszik a pireneusi és a kuvaszban azegyetlen dolog, ami nem szimpi az a bizalmatlansàga. Ez a két dolog ami miatt a pireneusi mellett döntöttünk.
2012. máj. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!