Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Császár metszés után hogyan...

Császár metszés után hogyan védik a sebet? Gallért nem kap ilyenkor, és a kicsik is nyüstölik.

Figyelt kérdés
Nem szaporítok, még mielőtt... Csak elgondolkodtam ezen a kérdésen, mert van egy szaporítótól mentett agyonelletett kutyám, akinek látszik, hogy már össze-vissza varrták a hasát (és most mégegyszer felvágják a nyomorultat az ivartalanítás miatt).
2012. jan. 25. 15:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz. nekem pénteken műtötték a kutyusom, zárt gennyes méhgyulladással, és nincs rajta gallér sem. pedig neki még ráadásul teje is van, és nagyok a cicjei, igy a seb annyira nem tud szellőzni sem.:( Én naponta áttörlöm betadinos vattával, szépen gyógyul, nem piszkálja.
2012. jan. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Akiteki ***** válasza:

Szegény kuty! Gondolom bulldog lehet.

Általában csak egy ragasztó csík van rajta, hogy a cicik ne legyenek beborítva. Mire a kicsik kezdenék levakarászni, addigra ki is szedik a maminak a varratot.

2012. jan. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De ha egy császárnál ez nem veszélyes, akkor az ivartalanítás után minek kell a gallér? Egyszer nálam is volt egy szuka, akit gennyes méhgyulladással ivartalaníottak, és nem tettem rá gallért, mert az első próbálkozásnál neurotikusan menekült saját maga elől a maga kis 70 kilójával, és nem éreztem biztonságosnak a szitut. Másnap az infúzión a dokim közölte, hogy iszonyat felelőtlen vagyok, és azonnal tegyem rá a gallért, mert ő már látott olyan kutyát, aki kibelezte magát...
2012. jan. 25. 16:12
 4/4 Akiteki ***** válasza:

Én az ivartalanításkor sem teszek gallért rájuk. Sosem volt probléma, pedig már pont 10 kutya és 3 macsek ivartalanódott nálam. Gondolom a császárnál ráadásul el is van a szuka foglalva a kölykökkel, kisebb gondja is nagyobb, mint a sebet nyalogatni.

Császár csak 1x volt nálunk, de fel sem merült bennem, hogy gallért kellene a mamira adni. Különben hogy nyalogatná a kölyköket?

2012. jan. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!