Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A rottweiler kiskutyánkat...

A rottweiler kiskutyánkat holnap hozzuk el a tenyésztőtől, szerdán múlt 7 hetes, de a testvéreit már tegnap elvitték. Nem túl kicsi még? Nem lesz nagy baj ebből?

Figyelt kérdés
2009. máj. 29. 20:52
 1/7 A kérdező kommentje:
Illetve másik kérdésem, hogy a tenyésztője Belcando táppal etette, mi viszont Acanat vettünk neki. mennyi idő alatt kell átszoktatni? Én minél előbb szeretném. A prémium tápokat is be kell áztatni egy kis vízbe, a könnyebb emészthetőség miatt? Jutalomkekszet kaphat már ilyen kicsin? A válaszokat előre is köszönöm!
2009. máj. 29. 20:53
 2/7 anonim ***** válasza:
szia! 8hetesen szokták a kiskutyát elhozni,de sztem nem olyan nagy baj ez az 1 hét! fokozatosan szoktak átálni másik tápra,de ha egyből acanázol ami sztem a legjobb választás az sem baj, hisz még pici ez a kutyus.nem szokta meg az eddigi tápot! nem fontos vizzel áztatni,te döntésed baj nem lesz belőle(én nem szoktam),akkor szokták ha nagyon száraz a táp és ne dagadjon bele a gyomrába.de ha van vizes tálja is, érzi ő és ugyis iszik utánna, ha kedve van ha nincs akkor meg nem!emiatt ne fájjonn a fejed.remélem segíettem. szia
2009. máj. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
igen, sokat segítettél:) Amugy én is minél előbb acanával akarom etetni, de a tenyésztő erősködött, hogy 4-5 kg-ot hozzunk el...Am meg 4 nap mulva lesz 8 hetes, de a tesói már nincsenek vele:(
2009. máj. 29. 21:16
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem kb. 1 hét alatt állj át az Acanára, fokozatosan egyre többet kapjon a régi mellett, úgy biztos nem lesz baj. Örülj, hogy ilyen előrelátó a tenyésztő, és ilyenre is gondol.Elvileg minden tenyésztőnek így kellene tennie. Eléggé megviselheti a környezetváltás, meg az anyjától, és testvéreitől való elválás.Nehogy hasmenés is legyen belőle. Üdv.
2009. máj. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kicsit túl előrelátó is, hisz 15 kgot akart pénzért eladni,de én mondtam h mivel az acana jobb minőségű ezért szeretném minél előbb azt etetni vele, persze minimum 1 hét kell az átszoktatáshoz, de ő többet akart...
2009. máj. 29. 22:35
 6/7 anonim ***** válasza:

Elég ha 1-2kilót hoztok neki a tenyésztő által ajánlott tápból. Úgy 3-4nap alatt simán át tudtok állni az Acanára. Az első nap még ne adjatok neki Acanát, mert a környezetváltozástól egyébként is lehet hasmenése, ahogy a gyors tápváltástól is. Érdemes először csak a táp egynegyede helyett Acanát adni. Majd már a fele helyett, és a háromnegyede helyett adj neki ezt. És végül kaphat csak Acanát.

Kutyakekszet természetesen már kaphat, de ha tanítani szeretnétek, akkor jobb ha párizsit, virslit, sajtot használtok erre a célra. Azonban ha semmi ilyesmit nem kapott eddig a kutya, akkor azzal is nagyon óvatosan kell bánni!

Attól meg ne ijedjetek meg ha első nap nem eszik majd a kutyus, mert hiányolja a régi otthonát. Mást akkor se kapjon enni, csak a szokott tápot, mert utána nem lesz hajlandó mást megenni, csak azt, amivel kényeztettétek.

2009. máj. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Fogadd meg az utolsó tanácsát...
2009. nov. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!