Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet egy 2 éves gyerekne...

Hogy lehet egy 2 éves gyereknek megmagyarázni, hogy finoman bánjon egy kiskutyával és ne legyen rá féltékeny?

Figyelt kérdés
Sziasztok!1 hónapja kezdődött a történet.Dec.29-én vettünk egy yorki kiskutyát a 8 éves és 19 hós kislányunk mellé!Nagy volt az öröm 2 napig....aztán a pici elkezdte bántani a kutyus!Rálépett.odazárta az ajtóval stb.!Akárhogy próbáltam tanítani neki,hogy nem szabad annál jobban csinálta!Azt tudni,kell,hogy elég akaratos és önfejű a kicsi!:(2 hétig volt nálunk a kutyus,mert eladtam!Nem tudtam a helyzettel mit kezdeni és féltem,hogy nagy baj fog történni a kutyussal!Ez lassan 3 hete történt,de a mai napig nem tudtam feldolgozni!Hiányzik a kutyus és bánt ez az egész dolog,mert ügye ott van a nagylányom is aki zokogva engedte el a kutyust és én is nagyon megszerettem a kutyát!Gyerekkori álmom volt,hogy egyszer lesz egy yorkim és most minden füstbe ment!Várjak még pár évet vagy ha úgy látom,hogy komolyodot a kicsi nyáron vehetek egy másikat?Segítsetek mit kellene csinálnom?!Nagyon tanácstalan vagyok!Csak normális válaszokat szeretnék gyerek szídás nélkül!Nagyon köszönöm!:)

2012. jan. 28. 15:23
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Ez ugye te voltál?


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2498459-140-e..


És ha jól emlékszem az egyik kérdésnél azt írtad, hogy mégsem a Freemoortól vetted a kutyát.

2012. jan. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
93%

Elmondok egy tanácsot. A féltékenység szülte agresszió kisgyermek korban kb 2 évesen jelenik meg. Szóval ez jellemző. Azt szokták javallani, hogy amikor ő így bánik a kutyussal ne őt szídd, hanem a kutyust sajnáld. Szóval sose ő érje el azt, hogy vele foglalkozz, ha ilyeneket csinál. Lássa, hogy ha ezt csinálja akkor annál kevesebb figyelmet kap tőled illetve tőletek és ez nem jó neki és akkor nem fogja csinálni. Lehet, hogy elkezdi szeretgetni magától és ekkor kell résen lenni és megbabusgatni őt és örülni neki, hogy ilyen aranyos. Ekkor ezt a viselkedését fogod megerősíteni. Ha ő bántja a kutyust vagy akárkit, mondjuk a későbbiek folyamán a játszin akkor sem vele kell foglalkozni, hanem a sértettel. Hogy lássa, hogy ő ezzel csak negatív hatást tud elérni.

Ha a magántulajdona védelme érdekében verekszik majd akkor viszont teljesen más a helyzet. Ez amit elmondtam csak az ilyen esetekre vonatkozik.

2012. jan. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Senki nem írt,hogy lehetetlen!Pont azért írtam ide,hogy akik így nevelik a gyereket írjanak pár okos sort!De te még csak gyereket se nevelsz hanem a láthatatlanban írogatsz!
2012. jan. 28. 16:02
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
vannak gyerekek, akik ösztönösen jól bánnak az állatokkal, de olyanok is, akik ebben a korban nem tudnak különbséget tenni egy élő kutyakölyök és egy plüss játékkutya között. igen, van szerepe a nevelésnek, de nem kizárólagos. a gyerek is önálló személyiség már ebben a korban is. (amúgy a nevelés csak ez után következett volna. most, h kiderült, a gyerek nem tud "bánni" a kutyával). lehettél volna kitartóbb és következetesebb, kiállhattál volna amellett, h a kutya marad és nem bántjuk. másrészről viszont ennek a kölyöknek nem volt jó helye nálatok, neki minden ajtóhoz préselés fájt. ha jó helyre került, nem baj, h így történt, mert a kutyusnak fáj, miközben a kislányod megtanulja a leckét. várj, amíg nagyobb lesz és felfogja, h a kutya nem játék, hanem érző lény. addig is, tudatosan neveld állatszeretetre. egyelőre más háziállataival alakítson ki normális viszonyt, aztán jöhet a tiétek, de az még odébb van. az igazi vesztes a nagyobbik lányod, vele kellene törődnöd, valószínűleg a lelke mélyén haragszik is emiatt a kistesóra.
2012. jan. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
0%
De ha meg a kutyát sajnálja, azzal a kutya nevelését rontja el...
2012. jan. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
79%

És most olvastam végig. A legnagyobb butaság volt megszüntetni a forrást. Mert ezzel elérte azt, amit akart ÉS méghozzá úgy, hogy agressziót alkalmazott. Ezzel megerősítetted azt a viselkedést, hogy ezzel előnyökhöz lehet jutni.

Azért beszélek egy picit objektíven, mert tavaly tanultam az egyetemen az ilyen korú gyerkőcökről és hát azt írom, amit olvastam illetve kérdeztek a vizsgákon...

2012. jan. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
59%
Na, ez a ti óriási nagy tévedésetek!! Nem egy tévéről beszélünk, hanem egy élőlényről. Akit a tenyésztője majdnem úgy szeret, mint a saját gyerekét. Ezért is van minden normális tenyésztőnél kikötve ilyen esetekre szerződésben, hogy a kicsit oda kell visszavinni. Egy rendes tenyésztőnél nincs ám olyan, hogy az enyém, azt csinálok vele, amit akarok!!! És ezért is nem adna egy tenyésztő a hozzád hasonlók mentalitású embernek soha kutyát. Látszik, hogy szaporítóhoz vagy szokva. Annál nem számít semmi, csak hogy vidd el....
2012. jan. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat!Akkor én elrontottam,mert mindig a gyerekre szóltam ha bántotta a kutyust4Látjátok ilyen válaszokat szeretnék!Én voltam a belinkel kérdés feltevője.
2012. jan. 28. 16:06
 19/26 anonim ***** válasza:
14%
De a kutya nevelését könnyebb felülbírálni, mint az emberét. És nyilván a gyerek nevelése a fontosabb, mint az állaté. Amúgy pedig az ilyen kis kutyusnak nem az a dolga, hogy őrző védő legyen. Szóval ha sajnálják, ha kikap akkor semmi sincs. Mert nem egy pitbull, hogy nekirontson a bántó szándékkal érkezőknek, hanem inkább meneküljön csak el. Amúgy is vicces, ha ott pattog a kis pöttöm.
2012. jan. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
73%
Kérdező, szerintem ne 'sajnáld' a kutyát a saját maga jelenlétében, mert az neki pozitív dolog ami felér egy dicsérettel. És ha épp semmit sem csinált vagy netalán rosszat abban a pillanatban akkor összezavarod. Ez olyan mint hogy akkor sem sajnáljuk ha fél, mert akkor az neki jutalom a félelemre.
2012. jan. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!