Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet egy 2 éves gyerekne...

Hogy lehet egy 2 éves gyereknek megmagyarázni, hogy finoman bánjon egy kiskutyával és ne legyen rá féltékeny?

Figyelt kérdés
Sziasztok!1 hónapja kezdődött a történet.Dec.29-én vettünk egy yorki kiskutyát a 8 éves és 19 hós kislányunk mellé!Nagy volt az öröm 2 napig....aztán a pici elkezdte bántani a kutyus!Rálépett.odazárta az ajtóval stb.!Akárhogy próbáltam tanítani neki,hogy nem szabad annál jobban csinálta!Azt tudni,kell,hogy elég akaratos és önfejű a kicsi!:(2 hétig volt nálunk a kutyus,mert eladtam!Nem tudtam a helyzettel mit kezdeni és féltem,hogy nagy baj fog történni a kutyussal!Ez lassan 3 hete történt,de a mai napig nem tudtam feldolgozni!Hiányzik a kutyus és bánt ez az egész dolog,mert ügye ott van a nagylányom is aki zokogva engedte el a kutyust és én is nagyon megszerettem a kutyát!Gyerekkori álmom volt,hogy egyszer lesz egy yorkim és most minden füstbe ment!Várjak még pár évet vagy ha úgy látom,hogy komolyodot a kicsi nyáron vehetek egy másikat?Segítsetek mit kellene csinálnom?!Nagyon tanácstalan vagyok!Csak normális válaszokat szeretnék gyerek szídás nélkül!Nagyon köszönöm!:)

2012. jan. 28. 15:23
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Mint írtam a tenyésztőt is felhívtam,hogy mi a helyzet!Nem vittük vissza a kutyust mert 200 km van a tenyésztő!Nem szaporító,mert szerintem a szaporító se tk se eü garanciát nem vállal a kutyusra!Arcoskodni lehet máshol!
2012. jan. 28. 16:09
 22/26 anonim ***** válasza:
93%
A sajnálatnak semmi köze ahhoz hogy házőrző legyen, nem tudom honnan vetted ezt. Különben meg az egyik legnagyobb hiba nem kutyaszámba venni a kisméretű ebeket. Ők is ugyanolyan szigorú nevelést igényelnek. Az hogy kinek mi a fontosabb, ne vitatkozzunk, de az biztos, hogyha a kérdezőnek a gyereke a fontosabb akkor csak azért is nagyobb odafigyelést kell fordítani a kutyára, mert ha nem teszi, akkor a gyereke fogja bánni, aztán majd legközelebb azért fog ide írni mert a kiskutya megharapta a gyereket vagy hasonló!
2012. jan. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 renilove válasza:

Lehet, hogy várni kellett volna még picit, hogy szokják egymást; de a yorki tényleg eléggé akaratos, önfejű... Én is másik fajtát javasolnék és lehet, hogy picit kellene venni, hogy szokjanak össze.

Sok sikert!!! és kitartást!!!!

2012. jan. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!10 hetes kutyust vettünk!Most a bolognese kutyusokat néztem,mert itt ajánlották,hogy az sokkal jobb gyerek mellé!
2012. jan. 28. 21:06
 25/26 Mecse ***** válasza:
100%

Az tuti hogy a nagyobbik lányod most paffon van emiatt :(


Viszont csak erre az utolsó mondatra reagálva amit beírtál; az rendben van hogy most a más kistestű kutyafajtákat nézegeted mert egy fokkal "strapabíróbbak" mint a yorkshire terrier, de azt azért ne felejtsd el hogy semmilyen kutya nem fogja nyugisan tűrni / nem érdemli meg és nem lesz boldog tőle ha szándékosan bántják / odapréselik az ajtófélfához. Pláne egy aprócska babakutyával nem kellene ezt csinálni.


Szóval ne -csak- az legyen a megoldás hogy egy olyan kutyust találtok ami "gyerekállóbb", hanem főleg az hogy a gyereket terelgessétek abba az irányba hogy nem nyúzunk kedvünkre egy másik élőlényt, legyen az bármi :)


A kérdésre konkrétan azért nem válaszolok mert nincs gyermekem, így üres szavak lennének ha tanácsot próbálnék adni.

2012. jan. 29. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
79%
hogy hagyhattad??? igen is tessék megcsapni! ha ilyet csináltam volna muterom akkora pofont adott volna..
2012. jan. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!