Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyakennel építési tapasztala...

Mailerdeamon kérdése:

Kutyakennel építési tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Épített már valaki kutyakennelt vagy kifutót közületek?


Az udvar egy kb. 15 méter hosszú részét szeretnénk lekeríteni. Kerítés csak az egyik oldalra kell, a másik három oldalról körül van határolva. Mi valamilyen erős ponthegesztett tekercses hálóra és zártszelvényekre gondoltunk. A talaj maradna természetes, a hálót kb. fél méter mélyen leásnánk.


Van tapasztalatotok, hogy milyen erős háló szükséges és milyen távolságra érdemes lerakni az oszlopokat hogy fixen tartson? Várok minden véleményt, tapasztalatot a témában! Ja és nem díszítőelemnek szánjuk, nem szeretnénk rá többet költeni, mint amennyi feltétlenül szükséges ahhoz, hogy biztonságos legyen.



2012. jan. 28. 19:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Milyen fajta? Mennyit lenne kint a kennelből? Mert, ha huzamosabb ideig bent van, bepiszkol. Akkor pedig egy idő után bűzös lesz a természetes aljzat. Homoktól begyullad a szeme, bekoszolódik a füle, szétterül a tappancs. A fél méter messze nem biztos, hogy ne lenne kikaparható, ha olyan a természete a kutyának.
2012. jan. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2012. jan. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A fajta abszolút változó, nagytestűre is fel szeretnénk készülni. Ideiglenes befogadók vagyunk és csak abban az esetben használnánk, ha ásós, kertdíbolós kutya kerülne hozzánk. Csak arra az időre lenne benn a kutya, amíg nem tudunk rá figyelni, tehát nincs benn a lakásban vagy nem vagyunk kinn az udvaron.


A kutyaszrt természetesen összeszedjük majd onnan is, ahogy az udvar többi részéről. :)


A talaj nem homokos, hanem füves, bár nyáron úgyis kijárják. Tetőt nem szeretnénk rá, mivel van elég árnyékos terület a kertnek abban a részében, erős esőzés esetén pedig úgyis bent van az összes kutya, illetve van szuper nagyméretű kutyaházunk is.

2012. jan. 28. 20:16
 4/11 A kérdező kommentje:
Ja és mit javasolsz, milyen mélyen ássunk le? Nem szeretnénk lebetonozni, nem jó a kutyának. A fapadló meg szerintem tető híján szétázna.
2012. jan. 28. 20:18
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is építettem kennelet nem olyan régen. Hallod a terület felétén bebetonoztam, mert azért ha piszkol,hiába takarítasz, az a talaj elkopik. Az én kutyáim is, hárman vannak egy kennelben teljes kitaposták, kijárkálták azt az adott földes részt. Nyaranta fel szoktam tölteni földdel. A másik,hogy ha esik az eső,olyan sár van hogy na.

Én 2 méterenként ástam le betonoszlopot, közéjük vasrácsot hegesztettem be. A veréce,amin bemegyek hozzájuk egy retesszel rögzítem a félfához. Érdemes egy lakatot is feltenni,mert volt, hogy annyira ugráltam, hogy kiugrálták az ajtót

2012. jan. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok: Még annyit hozzátennék, hogy bizony le kell betonozni egy részt, ahol például a kutricák vannak. Nekem a fél terület van betonozva, 10x10 méteres a terület, annak ugy az egyhatoda van betonozva.Azon a részen, ahol belépek, és ahol a kutricák vannak. Ha a kutya nem szeret a sárba állni, kiáll a betonra. Én olyan 70 centire ástam le, és a rácsot is vagy 50 centire
2012. jan. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

nem a kutyapiszok a gáz, hanem a vizelet. A föld beissza.

Általában van a kutyaház előtt egy terület, ami beton, kőlap, stb. A kerítés felé meg lehet föld. Azt a részt szokták befedni, ahol a ház van . A fedés jó, ha esik az eső, ha hó van.

A leásott kerítésnél én téglákat tettem le, mert nem akartam betonozni.

2012. jan. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és a betonozott részen igen hasznos egy remek trepni. Általában szeretnek rajta feküdni.
2012. jan. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Arra én is gondoltam, hogy a ház alatt és előtt le kellene betonoznunk egy részt, de a többi részén is hiába lesz sár, az biztos, hogy nem lesz az egész betonos. De így legalább van választási lehetőségük, hogy állnak-e a sárban vagy sem.


A trepni lemez nem mennyire jó a kutyának nagy melegben vagy fagyban? Nem melegszik át, nem csúszik nagyon ha vizes?


A vizelettel nem tudom, hogy mit kezdünk. Remélem, hogy nem kell annyit használnunk a kennelt, hogy ez gondot okozzon.

2012. jan. 28. 20:49
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem a fedett részen volt a trepni. Minden kutyám szerette. Természetes anyag, nem kemény, télen átmelegszik a kutyától, nyáron meg nem forrósodott át a fa .Ha vizes is lett, nem ugráltak rajta, hogy csúszkáljanak.
2012. jan. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!