Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiknek ajánlott a mopsz kiskutya?

Kiknek ajánlott a mopsz kiskutya?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kiskutyát ..a mopsz nagyon tetszik. segítsetek mopsz gazdik vagy hozzáértők ..tartásáról,ápolásáról,táplálkozásáról,betegségeiről mindent amit csak tudtok írjatok le! Megvan egyedül is? Naponta mennyi sétát igényelnek? kis panel házban is elvannak? Köszönöm előre is!

u.i :Mindent ami csak eszetekbe jut!


2012. jan. 28. 20:10
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

egy nedves törlőkendővel(puha felületű). Igaz, sjanos ma már túltenyésztett lett ez a faj, és ebből adódóan sok a geneteikai selejt, ami a szaporítóknak köszönhető :-(. Csak a pénzt látják bennük. Nézd meg alaposan a képeket: ha a kutya kancsal, ez a szaporítás eredménye, vagyis minden tüzelésnál pároztatják a szukát, ami tilos!! Van, ahol már 1 éves korban :-( A kiskutya így nem tud rendesen kifejlődni.

Igen, van, hogy kidülled a szemük. Ezért csak hámot szabad használni nála!! A nyakörv tilos, mert ha kicsit is meghúzód, kiugorhat a szeme. És mivel rövid az orrésze, ha szaglászik, könnyen fesértheti egy fűszál is. Imádom ezt a faját, rosszat alapból nem tudok rá mondani, nincs egészséges kutyafajta!! Igazi bohóckutyák, kis torpedók, a nagyoknak simán nekimennek. Hullik a szőre de melyiknek nem? 1-2 kivétel van de a többi is. Tv-ben volt egy mopsz gazdi, akinek 17 éves koráig élt a mopsza!! Jól kell tartani, nem túletetni, mert az nem egészséges egy kis tömzsi kutyánál, pláne mert rövid az orra. Ha nagyon zihál a kutya, akkor van megoldás, ez pedig a műtét. Segít rajta. Gyerekek mellé ideális, de csak nagyobb gyerekek mellé, akik már tudják, hogyan kezelnek egy állatot. Kicsit túlpörgős fajta, sokan ezért adták el,mert a gyerek félt emiatt tőle :-O mert ezt nem tudták róla..szégyen. Séta, napi 3 legalább, de nyáron a tűző napra ne vidd, könnyen hőgutát kaphat. Sűrűn kell lelocsolni emiatt. A körmük elég gyorsan nő, és érzékenyek rá, mivel hosszúak az erek benne.

Már menhelyen is megtalálható ez a fajta, szerintem nézegess előbb ilyen helyeken, mert nekik tuti hányatott sorsuk volt(disznóólba tartják őket, és nem viselik jól a gazdacserét).Rövid szőre miatt lakásban javasolt a tartása.

2012. jan. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Keress fel egy normális tenyésztőt. Komolyan. El fog mondani minden fontos dolgot, hogy mikre számíthatsz. Szaporítótól nem szabad kutyát venni, ott kell az itt felsorolt elrettentő példákkal számolni. Ha ellátogatsz egy kennelbe, ott meglátod hogy vannak tartva a kutyák, a tenyésztő el fogja magyarázni az összes tudnivalót, az ápolástól kezdve odáig, hogy a különböző egészségügyi problémákat hogy lehet megelőzni.

Ha tényleg ennyire tetszik és szeretnél egy ilyen kutyát, vedd komolyan, csakis megbízható helyről vegyél, ahol még egészségügyi garanciát is vállalnak rá.

2012. jan. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Értem rendben van :)

Köszönöm a válaszokat

2012. jan. 30. 16:03
 14/24 anonim ***** válasza:
71%

5.válaszolónak:

Látszik, hogy nem ismered a kutyákat. A boxer az amelyik a legbetegebb fajta!! Nem igaz a mopszra,hogy az egyik legbetegebb fajta! A szaporítónak lehetnek beteg kutyái!!! De egy "egészséges"tenyésztőnek ilyen nincs. Ha jól van tartva, akár 17évig is elélhet!

2012. febr. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
még hogy a legrondább faj! nagyon édesek, csak horkolnak,de amúgy én imádom :)
2012. márc. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Nem büdös!!

Okos túlontúl okos!:) Másfél éves az én malacom és nem sok gondom van vele,igaz tenyésztőtől vettem.

Nekem nem ronda,sőt gyönyörű!Már szobatisztán érkezett,imád fürödni ami havonta egyszer van,2 hetente fültisztítás és ha könnyes a szeme akkor letörlöm.

És egybként pont az a baj a mopsszal,hogy mindenkivel barátságos még a 80 kg-os kutyákkal is akik rohadtul nem tolerálják az ilyen kisciket.Egyébként nevelés kérdése,hogy könnyen együtt tudj élni ezzel a fajtával!Ami macerás az a vedlése,de söprűvel simán feltakarítható,nem kell porszívóval a kutya után mászkálni.

2012. márc. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 marisa válasza:
Nekem is mopszom van ès nagyon èrtelmes kutyànak tartom.Aki szereti az àllatokat mopszokat nem èrdekli hogy hullik a szore vagy horkol vagy fingik. Normàlis dolog, Ember is teszi!!!én imàdom oket jàtèkosok nagyon.Ragaszkodoak imàdjàk a gazdit.
2012. máj. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 marisa válasza:
persze mi nem rofogunk azèrt ès nem hullik a szorunk.
2012. máj. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 no123 válasza:

Tapasztalatom szerint egy jól nevelt mopsz mindenkinek való. Tényleg lényeges az, hogy utána járjunk egy kicsit, biztos ki lehet fogni problémás egyedeket, de a miénk például hobbytenyésztőtől van, és nagyon szép. Persze, ha nincs jól nevelve, akkor ugyanúgy a fejünkre nőhet, mint bármelyik másik kutya, de szerintem ez nem fajtafüggő. Mi egyedüli kutyaként tartjuk társasházban, és naponta 3szor, 4szer visszük le sétálni, ha magában van, alszik. Igyekszünk persze minél többet foglalkozni vele, és meg is hálálja: nagyon okos, jobbára engedelmes :) és egyáltalán nem agresszív.

A kezdetektől az ajánlott legjobb tápot kapja, mellé még kutyavitaminokat. Volt egy nagyobb betegsége, de nem fajtából adódott a gond, hanem félrekezelték...

Ha még nem sikerült dönteni eddig, akkor mindenképpen ajánlom :)

Visszanézve párszor ismételtem a nevelés szót, és nem véletlenül. Makacs fajta, tehát következetesnek és kitartónak kell lennünk, mert okos is, és próbálkozik amíg hagyjuk :)


Sok sikert :)

2012. jún. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 manka14 válasza:
Szerintem mopszot ne vegyél! ha csak nincs kedved figyelgetni rá egész északa mert ugye megfuladhat a kis tömör orra miat! én a te helyedbe bichon havanesét vennék nagyon okosak nem betegesek a barátnöm kutyája 21 éves volt amikor meghalt!
2012. aug. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!