Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálják ezt? Mit...

Miért csinálják ezt? Mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés

Egy házaspár aki most költözött ide a 10-12 éves gyerekükkel rendszeresen lejárnak a Kutya-Parkba. Az oké , de amikor arra megyek a kutyámmal , és az anyuka hangosan kijelenti : "Látod kicsim ott van egy nagy vad kutya , ha szeretnéd anyu szól nekik hogy vigyék el innen." ( tibeti masztiff-om van és van és teszek rá szájkosarat látom hogy vannak ott gyerekek. És teljes mértékben szocializált jól nevelt , szelíd kutya , a légynek sem árt )

Elengedtem a kutyusomat , had menjen játszani , úgyis sok ismerős kutya van itt. Szalad a kutyusom , a fiú meg odaugrik elé , és elkezdi , idegesíteni , ott ugrál , meg böködi , a szája előtt kalimbált morgott neki. Szerencséje volt hogy rátettem a szájkosarat. Az anyja meg fel volt háborodva , hogy a kutya vad , és agresszív stb... Miért volt ilyen paraszt az a gyerek?


2012. jan. 28. 23:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Azért mert egy éretlen, buta gyerek, aki nincs korlátozva.

Velem már az is megtörtént hogy a kutya elé állt a gyerek elkezdett kalimpálni és ordítozni hogy "liba-liba". Nem tudom mit képzelt de ha hagytam volna a kutyám széttépi.

2012. jan. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszi. Ez amit most írtam le , az tegnap történt meg.

Ma a kutyám , ráugrott. Pedig pórázon volt , de csak húzott, mert a gyerek úgy csinált mint egy kutya és vicsorgott.

2012. jan. 28. 23:18
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire ostoba korlátolt tirpák a szülő, akkor min csodálkozol? Ugyanilyen hülyére neveli majd szerencsétlen gyerekét...
2012. jan. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Sajnos semmit nem tudsz tenni az ilyen emberek ellen. Ha meglátod, hogy lent vannak, messziről kikerülheted őket, vagy más időben visszajöhetsz. Persze ez hülyeség, mert neked jogod van arra, hogy nyugodtan, zavartalanul sétáltasd a kutyádat. De ha a szabályoknak eleget teszel, amik arra a kerületre vagy városra vonatkoznak, egy szavuk nem lehet. Ha megint ezt csinálja a gyerek, én finoman rászólnék, ha nem hagyja abba, kicsit erősebben, vagy a kedves szülőnek. De ne állj le velük veszekedni, mert az ilyen fajta emberek azok, akik kihívnák a rendőröket, közterületieseket rád bosszúból és sajnos Magyarország még nincs azon a szinten, hogy legalább ugyan annyi joguk legyeb a kutyásoknak, mint másoknak.

Azt írtad, hogy kutya park, ez elfogadott kutya futtatót jelent? Mert ha igen, akkor szájkosár nélkül, szabadon lehet a kutya nyugodtan, amíg nem bánt senkit.

És végül a kérdésre: azért ilyen h.ülye kis paraszt ez a gyerek, mert sajnos ezt látja otthon, ebben nő fel.

2012. jan. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Az ilyeneket elkerülni tudod maximum, illetve ha levegőnek nézed őket, akkor talán egy idő után befejezik a magyarázást. A gyereket meg röviden, tömören meg kell fegyelmezni, ha már az anyja képtelen rá. Vagy csak vedd le róla a szájkosarat, mutasd meg a kutya fogait, és kérdezd meg, hogy szeretné-e még egyszer megpróbálni.
2012. jan. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Helyesbítek: ha már a kutyámat nem bírnám fékezni, annyira hergeli ez a h.ülye gyerek, akkor szerintem én kevernék le egy nagy pofont neki. A kutya ne támadjon, mert abból lesznek a nagy perek, elkobozhatják őt, akár el is altathatják, ha a bíróság úgy dönt. Bár ha ÖV-re kiképzett, papírral rendelkező kutyád van, elvileg támadhatna hergelésre. De javítsatok ki, ha nem így van.
2012. jan. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Közterületen semmiféle papírral nem támadhat kutya. Még hergelésre sem. Max pórázon, szájkosárral. De, ugye, akkor a pórázzal meg kell tartani.
2012. jan. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Mi az a "kutya park"? Ha hivatalos futtató, ott a gyerekre nyugodtan rászólhatsz, hogy az anyukáját idegesítse.

Ha nem kijelölt futtató, akkor bizony el kell onnan mennetek. Nincs joga egyetlen kutyának sem póráz nélkül szaladgálni.

2012. jan. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Mi az a kutyapark? Ha futtató akkor ott lehet a kutyád szabadon,ha csak egy park akkor nem.Ezek arra játszanak ,hogy a kutyád neki fog esni a gyereknek ,elég ha csak ellöki és eljátsza a nagyhalált és akkor ők kártérítésre fognak beperelni, és odacsődítik a rendőrséget tűzoltókat meg az rlklubot. Hiszen ,ha nincs a kutyádon folyamatosan szájkosár ,akkor te vagy a szabályszegő, a gyerek meg 14év alatt nem vonható semmiért felelősségre. A szülők majd tanúsítják ,hogy te direkt ráuszítottad a gyerekükre a kutyát, így ők fognak nyerni.

Sajnos ilyen elmeroggyant emberekkel nem lehet mit kezdeni,kerüld el azt a helyet az a legjobb.

2012. jan. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Kutyafuttató. Ki is van írva.

Igen van ÖV-s papírunk . Köszönöm a válaszokat.

2012. jan. 28. 23:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!