Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idősebb ember mellé milyen...

Idősebb ember mellé milyen kutyát ajánlotok?

Figyelt kérdés
2 éve halt meg a nagymamém. Tatám nagyon ki volt akadva így örökbe fogadtunk neki egy 9 éves spánielt a menhelyről. Nagyon szerette a kutyát, de sajnos a tegnap meghalt :(. Mindenképp szeretnénk tatámnak még egy kutyust. Nem nagy fajtát és valami olyat aminek nem kell nagyon sok mozgás. Tatám minden nap 20 percre kimegy a közeli temetőbe 2x, Buksit( a kutya aki meghalt) is mindig vitte magával. Valami olyan kutya kéne aki könyen szocializál, persze fogalkoznánk is vele,hogy megtanulja az alapvető parancsokat. Aki jól bírja házban, elég melegben. Szerintetek?
2012. jan. 29. 09:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
14%
Weszti
2012. jan. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Légyszi indokoljátok is :)
2012. jan. 29. 10:02
 3/16 anonim ***** válasza:
3%
tacskó,Yorki most több nem jut az eszembe de itt a legtöbb öregnél tacskó van. És nagyon aranyosak jól szocializáltak.
2012. jan. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy a fajta, a habitusa számít. Idős ember mellé egy idősebb, nyugodt természetű kutya kell, aki nem pörög ezerrel, hanem elég neki a napi pár perc séta. Nehogy már terriert és hasonlókat ajánljatok. Szerintem menj el a menhelyre, ahonnan az előző kutya volt, biztosan tudnak ajánlani egy hasonló természetű kutyát.
2012. jan. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Szerintem is tacskót.

Nálunk is minden öregebbnek ilyen kutyája van. És nem kell fajtatisztát, elég ha menhelyről egy idősebbet kihoztok:).


[link]

2012. jan. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
A tacsi az mondjuk tényleg öregeknél látom a legtöbbet.
2012. jan. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nézzetek körül egy közeli menhelyen. Nem biztos, hogy egy hebrencs kölyökhöz lenne türelme és ideje.

Itt van jó pár:

[link]

2012. jan. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Idősebb menhelyi keverék, vagy fajtamentőktől valami egyszerűbb fajta. Kölyköt eszetekbe ne jusson neki venni, mindenképpen felnőtt, lehetőleg idősödő kutyát válasszatok, 5-6 éveset legalább (vérmérséklettől függően persze, a kor nem garantálja, hogy lenyugszik a kutya). A 9 éves spani remek választás volt, keressetek valami hasonló kaliberű kutyát :)

Egyébként mi baja volt a kutyának? Ugye nem az, hogy drága az állatorvos (időseknek ez gyakran problémát jelent), és kezelés hiányában pusztult el?

2012. jan. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

A spániel tökéletes lenne a nagypapádnak, azon belül is ne kölyköt vegyetek, hanem egy középkorú kutyust fogadjatok örökbe. Ők már szobatiszták, nincs annyi mozgásigényük, mit egy fiatalabb kutyának, minden vágyuk csak egy simogató kéz.

2012. jan. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Szerintem egy aranyos tacskó vagy egy cocker spániel (mint amilyen volt eddíg is:) Bár a tacsi szerintem jobban bírja bent a meleget a szőre rövid és nem hullik és nyugodtabb is:) Mamámnak és papámnak tacsija van Pötyi a neve egy 7éves szuka tacskó nagyon szeretik Ő a mindenük az életük része az a kutya és bearanyozza a napjaikat!!:) Mindenképpen idősebb kutya legyen!! Nézzetek körbe az interneten mamáméknak Pötyit én találtam a neten egy tenyésztő már kivonta a tenyésztésből és ingyen odaadta a kutyust:) Már egy éve van náluk nagy szeretetben:) Remélem segítettem:) 22/L
2012. jan. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!