Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vegyem rá, hogy ne...

Hogy vegyem rá, hogy ne használja?

Figyelt kérdés
Van egy tag, és elektromos nyakörvet ad szerencsétlen kutyájára. De mire jó ez? Nem értem! Neki se tetszene, ha menne az utcán, és folyamat megba**ná az áram! Ettől csak agresszív lesz szegény kutya. De ő helyesli. Mivel érjem el, hogy ne használja?
2012. jan. 29. 13:26
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Hát ha kicsit értelmesebb akkor ész érvekkel megtudod győzni. Bár ha valaki ilyet ad a kutyájára nem hiszem, hogy IQ bajnok. Mond neki, hogy tegye oda az ujját a nyakörvhöz és kérdezd meg neki, hogy tetszett?! Sajnos még magától nem látja be nem sok mindent tudsz tenni:(
2012. jan. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Előfordulhat, hogy ért hozzá és szükséges a kutyára az elektromos. Ha ezt nem tudod biztosan megítélni, akkor inkább ne magyarázz neki :)

Ha biztosan tudod, hogy felesleges és sok annak a kutyának az elektromos, akkor ugyan mondhatod neki a magadét a saját megnyugtatásodra, viszont azt tudnod kell, hogy aki elektromoshoz nyúl, az vagy profi, vagy annak érzi magát, átmenet nincs, tehát marhára nem fog hallgatni rád. A legtöbb, amit elérhetsz, hogy csakazértis elektromost fog használni, akkor is, ha már amúgy belátná, hogy nem lenne rá szükség. Szóval szerintem hagyd a fenébe, a kutya kibírja, nyilván nem jó neki, de vadidegenként semmit nem tudsz tenni.

2012. jan. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
Az elektromos nyakörv nem okoz fájdalmat. Két funkció van rajta: rezgés és csípés. A rezgés értelemszerűen rezeg, a csípés egy pici árammal csíp egyet. Nem fájdalomokozás a cél (hiszen nem is fájdalmas, ki lehet próbálni a kezeden), hanem kizökkenti az állatot egy olyan hangulatból, ami helytelen. Én kifejezetten hasznosnak tartom ezt, mert egy kis távirányítóval akkor is kordában tudod tartani a kutyát, és tudod korrigálni a rossz viselkedését, ha nincs közvetlenül melletted, messze van...stb. Nagyon hasznos kis eszköz. És tényleg kérd majd meg az ismerősöd, hogy kipróbálhasd, tényleg nem okoz fájdalmat! Inkább arra való, hogy ha a kutya a hangodra, tiltószóra nem reagál, akkor is tudsz jelezni a kutyának, hogy egy viselkedés nem kívánatos. Például kisgyerekek megugatása, vagy emberekre felugrálás. Ráadásul ezt az eszközt elég párszor (mondjuk egy-két hétig) alkalmazni és az eredmény amit elérsz végleges.
2012. jan. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Akiteki ***** válasza:
77%
Ő kutyája. Ha a Tiédre adná, akkor van okod beleszólni.
2012. jan. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És vajon a kölkét is ezzel tanította meg járni?
2012. jan. 30. 09:05
 6/7 anonim ***** válasza:
51%
Felesleges ezen pörögnöd, pláne itt. Nem segít se rajtad, se a kutyán, ha együtt háborodunk fel rajta. Gázos emberek vannak, és ha nem tudsz velük mit kezdeni, akkor nem kell velük foglalkozni, ezzel teheted a legtöbbet magadért.
2012. jan. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy a "kölkét" is ezzel tanította e járni. De már ott tévedsz, hogy az elektromos nyakörvvel bármit lehet e tanítani, ugyanis nem. Ez nem tanításra van, hanem tiltásra. Ha a kutya önmagára vagy másokra nézve veszélyes, vagy nagyon zavaró dolgot csinál, akkor az elektromos nyakörv egy zizzenéssel, vagy rezgéssel kizökkenti, így leszokik róla. Nem fájdalmas, nem hosszútávú. Nem értem, mi a bajod.
2012. febr. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!