Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezelhetetlen? Hogyan vegyem...

Kezelhetetlen? Hogyan vegyem rá hogy végre együtt működjön?

Figyelt kérdés
Van egy 1 éves magyar vizsla kanom első kutya és nagyon el lett rontva (nem én rontottam el hanem édesanyám). Borzasztó ahogy viselkedik már ki bírhatatlan mert lop, nem jön vissza ha hívom ha meg kutyát akkor egyszerűen elránt mert játszani akar már szégyenlem magam ha a többi kutyás közé megyek mert tojik rám a saját kutyám. Én már próbáltam meg nevelni de anyám nem valami együtt működő mert azt mondja elege van a f?szságaimból hagyjam őt békén ezzel az egész hülyeséggel mert ő erre nem kíváncsi stb. és a kutyát jobban szereti mint engem mert vele alszik, eszik sőt még klotyóra is magával viszi!!!! De ez most mindegy is 2 napja el kezdtem egyedül megdönteni a vizslike rém uralmát de ezzel csak azt értem el hogy most meg fél is tőlem de viszont még jobban nem tisztel mert mikor iskolában vagyok akkor anya mindig eteti meg kinyalja a seggét sőt amikor párzó mozdulatokat végez a lábán akkor milyen édi bédi cuki muki stb...
2012. jan. 25. 21:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem vidd kutyasuliba.
2012. jan. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
64%
Jézusom, hát ez nem semmi. A rangsorral súlyos gondok vannak. A legjobb az lenne, ha szakemberhez fordulnátok. Kutyapszichológushoz vagy elvinnétek kutyaiskolába.
2012. jan. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha az anyádat nem zavarja, nem sokat tehetsz, főleg mivel ő a gazdája.

Kutyasuli lenne a megoldás itt, mert egyedül se te, se az anyukád nem tudja helyesen ezeket a problémákat megoldani.


Csak kíváncsiságból: mit tettél szerencsétlennel, hogy fél tőled?

2012. jan. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy anyukája szerint cukik a vizslának ezek a szokásai, és amíg anyukáját nem sikerül meggyőzni, addig nem tud semmit csinálni a kérdező. Kéne a szülő együttműködése is, aztán jöhetne minden más: kutyasuli, falkaviszonyok rendezése.
2012. jan. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Mailerdeamon ***** válasza:
59%

Ha anyukád nem működik együtt, akármit is csinálsz vele, akármilyen kutyasuliba viszed nem lesz semmi értelme, mert ha akár csak egy családtag is nem következetes, a kutya nem fogja betartani a szabályokat, mert egyszerűen nem érti, hogy egyszer miért lehet, másszor miért nem.


Ha rád nem hallgat, vedd rá, hogy olvasson egy kicsit. Cesar Millan könyve pl. nagyon meggyőző, hogy miért van arra szükség, hogy ne hagyjunk rá mindent a kutyára.

2012. jan. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Akiteki ***** válasza:
97%
Először Anyukádat kéne szakemberhez vinni, mert komoly viselkedési zavarai vannak. Utána lehet a kutyát is megnevelni.
2012. jan. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
azért fél tőlem mert ordítozok vele mert még a nevére sem sem hallgat de még rám sem néz. Mutattam neki könyveket videókat de nem megy neki
2012. jan. 25. 21:47
 8/22 anonim ***** válasza:
Ne ordíts vele, hiszen hiába ordítod neki a parancsot vagy bármit, ha egyszer nincs neki megtanítva mit jelent. Először a rangsort kéne tisztázni, a nélkül hiába kérsz tőle bármit is. Most egyértelműen Ő áll a ranglétra legfelső fokán.
2012. jan. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
és nem viccelek még a klotyóra is el viszi nekem meg annyit nem mond hogy fapapucs mindent amit mondok neki falra hányt borsó
2012. jan. 25. 21:54
 10/22 anonim ***** válasza:
Mond el anyukádnak: minden kutya akkor a legboldogabb, ha kutyaként élhet a családban.
2012. jan. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!