Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan telefonszám, amit...

Van olyan telefonszám, amit fel tudok hívni, ha látok az úton egy kidobott kutyát?

Figyelt kérdés
Ilyenkor a szívem szakad meg, de mivel busszal szoktam utazni, nem tudom felvenni őt. Van olyan menhely, ahonnan kijönnek az úton kóborló kutyusért?
2009. máj. 30. 12:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Meg kell keresned a hozzád legközelebbi menhelyet és azokkal kell egyeztetni. Én Szabolcsban lakok, itt az Állatbarát Alapítvány működik Nyíregyházán, azok ki szoktak jönni autóval ha valaki telefonál. Sajnos nem tudom, hogy van-e még olyan menhely,ahol kimennek értük, de utána kell nézni!
2009. máj. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Szabolcsban is szoktam járni, úgyhogy elmentem azt a telefonszámot. Aki Pest megyében tud ilyet, légyszi írja meg.
2009. máj. 30. 14:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Pest megyében, illetve Budapesten az Illatos úti Ebrendészeti telep megy ki bejelentésre kutyáért (NEM MENHELY, HANEM BP. SINTÉRTELEPE! - de még ott is jobb a kutyának, mintha egy kocsi vasalná ki.)

Illetve a Noé Állatotthon szokott kimenni, ha van kapacitása.

Az a baj, hogy a menhelyeknek általában 1 kocsija van 1 fuvarossal, és az folyamatosan úton van vagy adományért, vagy mentendő kutyáért, vagy a saját kutyával orvoshoz.

Magyarországon nem létezik az Animal Planet-en olyan jól megismert és vonzó Állatvédelmi Rendőrség, mert itt a menhelyek az elemi megélhetésért küzdenek, autós mentésre nem nagyon van se idő, se lehetőség, se keret.

Vagy itt van J.Zsuzsa telefonszáma, aki a Noé egyik önkéntese, elég gyakran van fenn a fórumon, ha felhívod, megkéred, írja be, és van valamelyik állatvédőnek szabad kapacitása, helye, ideje, megy érte. 06-70-635-0780

De ha rövid időn belül hazaérsz:

www.netboard.hu, Kutyaszövetség, Elveszett-talált; S.O.S

Itt Mo.n ezek spontán, önkéntes munkák állami támogatás hiányában, és a menhelyekre is elsősorban a megtalálók, rosszabb esetben a gazdik által kerülnek a kutyák (a legtöbb helyen csak a 2 hét karantén után).

2009. máj. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bármilyen számot felhívhatsz, ha kutyát találsz, de csak nagyon kevésen fognak tudni segíteni.

Ha véletlenül egy menhely számát sikerül beírnod, és ők valószínűleg azt fogják mondani, hogy 150%os telítettségen vannak így is, képtelenek bevenni a kutyát. Meglehet, hogy mégsem így van, de el kell fogadni, ha ezzel védekeznek, mert nem viccelnek! Dolgoztam menhelyeken, láttam. Azért hiába viszed be, hogy aztán elaltassák vagy hetekig szállítódobozban lakjon, mert nincs máshol hely, aztán elvigye egy idióta ember haza, aki helyett az utcán találhatott volna rendes gazdit is.

Szóval keresgélj a környékeden lévő állatmenhelyekről adatokat a neten, hívd fel őket, de nagyon kérlek, ne legyél velük akaratos, nagyon nehéz dolguk van a a menhelyeknek!

A sintértelepek (gyepmesteri telep hivatalosan) meg nem jobb az utcnánál, hiszen ott gond nélkül altatnak, ha kell a hely.

2009. máj. 31. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!