Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni egy olyan...

Mit lehet tenni egy olyan emberrel, aki azért utálja a kutyát, mert keverék és még bolondos kölyök?

Figyelt kérdés

Van egy kutyánk, keverék, és nagyon kajla. 8 hónapos és tényleg bolondos. Próbáljuk nevelni, de nehéz.

Van egy családtag, akivel közös házban, kertben élünk, és már az elejétől fogva utálja a kutyát, csak mert keverék. Ez a gyűlölet odáig fajult már, hogy először csak el akarta zavarni azt a szegény párát, most viszont már erőteljesen akkorákat rúg belé, hogy szegény néha összenyeklik. Hiába szólunk rá, hogy ne rugdalja, még neki áll feljebb, és hogy de igenis rugdalni fogja.

Megjegyzem van egy 14 hós gyerkőc is a háznál, nagyon oda van a kutyusért, és a kutyus is szereti őt. De az illetőt ez sem érdekli, mondván majd egy másik kutyát is lehet szeretni, azzal is lehet jót játszani.

Teljesen kikészültünk már, az illetőn kívül mindenki szereti a kutyát, még akkoris, ha szeleburdi.

Szót értetni nem lehet ezzel az emberrel, totál elborul az agya a kutya láttán. És ami a legrosszabb, hogy a gyerek előtt is bántja:(

Nem tudom mitévők legyünk:(

Járt már valaki így?


Még azt leírom, hogy volt már fajtiszta kutyánk is régen.

Az első engem 7szer mart meg.

A második egy nyugis jámbor lélek volt.

De egyik kutyát sem gondozta az illető, nem etette, nem itatta, nem sétáltatta, csak elmondhatta hogy van fajtiszta kutyája.

A mostani meg...dögöljön meg, mert keverék.

nagyon el vagyunk szomorodva.


2009. máj. 30. 13:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! hát elhiszem, hogy ez nagyon zavar Téged. Szegény kutyus. Őszintén szólva szerintem ennyiért, már simán fel is lehetne jelenteni. Már nem lehet büntetlenül állatokat kínozni.

Nem tudom mennyire igyekeztek még ezek után jóba lenni vele, de én megmondanám neki, hogy ezt továbbra is így folytatja akkor feljelentem.

Ijesszetek rá egy kicsit.. sajnos nincs jobb ötletem.

2009. máj. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Sajna az apámról van szó...

És az anyu gondozza a kutyust.


Régen engem is bántott, ha elborult az agya, sőt a mai napig, ha nem úgy szólok hozzá, ahogy ő gondolja, akkor üvölt velem (gyerekkel a karomban) és fenyeget.

2009. máj. 30. 13:58
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mernék a közelében élni. Az én kapcsolatom sem jó a szüleimmel, és már helyileg is eltávolodtam tőlük. A helyedben rettentően félteném a gyereket! A kutya csak a kezdet! Próbálj meg beszélni vele, vagy megváltozik, vagy költözz el. Ha nem lehet, akkor szerintem ne tűrj, jöhetnek a hatóságok. Az ilyet nagyon komolyan kell venni!
2009. máj. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Jelen esetben még tényleg érdekel, hogy az apád? itt már nem csak szerencsélen kutyuról van szó:"Régen engem is bántott..."

Költözz el minnél hamarabb! Vagy, ha nem tudsz egyátalán, akkor fel kell jelenteni, és nem is csak a kutya miatt!

És utálom az ilyen "fúj, keverék" hozzáállást, ugyanúgy kutya az is!

2009. máj. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
ha a barátnőm faterja rugdosná a kutyát akkor én tuti úgy leütném hogy összefosná magát egy ijenért :@
2009. máj. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%
(Arról ti tehettek ha megmart a kutya, egy keverék is ugyanúgy megteheti adott estben)
2009. máj. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben eltávolítanám onnan azt az ártatlan kis állatot! Biztos vagyok benne,hogy feljelenteni nem fogod apádat,hisz eddig sem tetted...gondolj csak bele,hogy mit fog tenni szegénykével,ha ti esetleg nem vagytok otthon..

Előbb utóbb ő fog róla gondoskodni,hogy eltűnjön a háztól,és ő nem lesz olyan kegyes,mint amilyen te lehetnél,ha keresnél neki egy szerető gazdit és egy nyugodt környezetet. Tudom,ez nagyon nehéz helyzet,de próbáld meg a kutya érdekét és leendő életét szem előtt tartani.

2009. máj. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha az én apám bántaná a kutyámat nem érdekelne hogy az apám beszélnék vele ha nem megyek vele semmire biztos megrugdosnám...de ilyet én még nem is halottam azért mert csak keverék...hát ez felfoghatatlan ja és miután megrugdostam elmennék a fenébe onnan mielőtt a gyerekemet is megrugdossa felhboritó gusztustalan hogy vannak ilyen emberek.
2009. máj. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nekem valamelyik családtagom rugdosná a kutyámat, addig rúgnám az embert, amíg szusz van benne! Az enyém csak egy öreg, beteg (dizpláziás), keverék, nagy mackó, akivel játszani, sétálni se lehet rendesen. DE ÖLÖK ÉRTE, HA KELL!

Én a helyedben elköltöznék, vinném magammal anyukámat és a gyereket is, vagy ha ez nem megoldható, keresnék egy szerető gazdit annak a szerencsétlen kutyának, mielőtt nagyon helyben hagyja (ellenőrizni, hogy nem láncra, szaporító kezébe kerül-e!!!).

Én az ilyen embereknek halálbüntetést adnék, legyen akár az apámról szó. És nem a radikális állatimádatom miatt, hanem azért, mert téged bántott gyerekként.

Nincs az a számomra elfogadható ok, amiért egy gyereket verni kelljen!

2009. máj. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!