Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy ivarérett kan kutya...

Egy ivarérett kan kutya szenvedhet attól, h esélye sincs lányt kapni?

Figyelt kérdés
2012. jan. 30. 13:46
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
hát tüzelési időszakban ha sok a tüzelő szuka a környéken akkor lehet kicsit hisztis de ha annak vége akkor ez is lecseng... ő nem gondolkodik úgy, hogy "neki lány kell", ez csak fajfenntartási ösztön ami kizárólag akkor van jelen ha érzi a tüzelő szuka szagát.
2012. jan. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
a fővárosban élünk, lakásban. csak pórázon sétáltatás kzben találkozik más kutyákkal. ilyenkor, ha a másik kutya nőstény az enyém végigszagolgatja, erre általában elutasítóan reagálnak, hisz nem tüzelnek. ilyekor otthagyjuk őket, viszont még órákig párzó mozdulatokat tesz a levegőben és nyüszítget hzzá. megszökni nem tud, tudatos fedeztetés kizárt, mert keverék kutyus... gyakorlatilag mindennapos már a dolog, holott a nőstéyek, akikkel találkozik, nyilvánvalóan nem tüzelnek. nekem nem probléma, de azon elgondolkoztam, vajon neki az-e, szenvedet-e attól, h nem tudja kiélni az ösztöneit... ivartalanítani nem akarom, mert a fent tagalt körülmények miatt igazából nincs szükség rá. hacsak ezért nem....
2012. jan. 30. 14:03
 3/27 anonim ***** válasza:
90%
Ha párzó mozdulatokat tesz, az elég nagy szemtelenség feléd. Ez azt jelenti, hogy nem fogad el téged főnökének, vagyis neki joga lenne ahhoz, hogy fedezzen. Ha a rangsorban alább kerülne, már nem érezne erre "kényszert". Ha megnézel egy jól működő gazda-kutya viszont (kan kutyánál ebben az esetben persze), ahol világosan tisztázva van a falkasorrend, ott a kutya még tüzelő szuka mellett sem viselkedik így, mert a párzás csak az alfa kiváltsága. Nem kioktatás akart lenni, bocsi ha annak érződött.
2012. jan. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
abszolút nem érzem sértésnek v kioktatásnak, tisztában vagyok a probléma jellegével, és kezelem is a helyzetet. felém nem is meri, a levegőben teszi, még csak nem is felém fordulva, és még így is rászólok. ilyenkor azonnal meghunyászkodik, abbahagyja. tehát ezzel a részével tisztában vagyok. azt nem tudom, h ez valóban csak "tiszteletlenség" vagy kínzó automatizmus a részéről, amin ha karna sem tudna úrrá lenni... ha találkozunk egy nőstény kutyával, az egész kezdődik elölről
2012. jan. 30. 14:23
 5/27 anonim ***** válasza:
1%

Igen, szenvedhet tőle. Az nem igaz, hogy csak akkor kell neki a nőstény, ha nőstény egyeddel érintkezik. Volt egy japán csin kutyusom és rendszeresen megizélte az usanka sapkát, amit még kiskorába adtunk neki. Tehát, hogy érthető legyek, rendszeresen kellett utána takarítani...

Elég későn kapott kislányt, körülbelül 6-7 éves korában. Akkor már teljesen bolond volt szegénykém, nem is tudtunk sokszor arrébb menni tőle, még bennünket is megharapott, volt hogy az orromat harapta meg, amikor felemeltem, hogy megszeretgessem, de olyan is volt, hogy arra keltem fel, hogy a lábujjamba harapott bele. Ha jöttek hozzánk el kellett zárni, mert a sarokba szorította a vendéget. Persze ez az ideggyengeséghez hozzájárulhatott a genetikai háttér is, de az tény, amit a sapkával csinált rendszeresen.

Az lett a vége, hogy el kellett altattatnunk :( Nagyon sírtunk érte.

2012. jan. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
nem, ha tárgyakon végez párzó mozdulatokat az nem szexuális jellegű, azt fejezi ki, hogy az az ő tulajdona (alatta áll a rangsorban) ezt azonnal tiltani kell...de nincs köze a szexuális jellegű frusztrációkhoz
2012. jan. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
ő nem tárgyakon csinálja, hanem a semmibe... :) de egyértelműen párzó mozdulatot tesz. és mindig csak nőstény kutyákkal való találkozás után. ezért gondolom, h a kettő között mindenképp van összefüggés és a dolog egyértelműen szexuális jellegű.
2012. jan. 30. 14:36
 8/27 anonim ***** válasza:
84%
Neki jobb lenne, ha kiivartalaníttatnád. Nyugodtabb lenne sokkal az élete, engem biztos zavarna, hogy szenved, mivel azért teszi ezeket a mozdulatokat, hogy levezesse az energiáit, ami felgyülemlett.
2012. jan. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

ha nincs szaga a szukáknak elviekben nem kellene inkább csak dominanciáról van szó.

Nekem sok kanom van, ha a szukák nem tüzelnek akkor rájuk se néznek de a dominanciájukat rajtuk szokták próbálgatni ha villogni akarnak csak a legdominánsabb kanom próbálkozik más kanokkal is dominálni, a többiek csak szukákkal de ennek nincs szexuális jellege.

Egyszerűen tiltsd le, ha ez téged zavar.... (én soha nem tiltom az ilyesmit...mert fedező kanoknál szerintem nincs értelme)

2012. jan. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
9. letiltom. akkor szerinted nem szenved csak velem "pofátlankodik"? :)
2012. jan. 30. 14:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!