Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyusom hamarosan elleni...

A kutyusom hamarosan elleni fog, kell készülni erre, vagy kell ilyenkor felügyelni?

Figyelt kérdés
Csináltunk neki ilyen kis "vackot", ahová fialhat, de lehet baj abból, ha nem vagyunk otthon éppen, amikor születnek a kölykök?
2009. máj. 30. 19:57
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Semmi baj nem történhet.Nekünk többször születtek kiskutyáink, és sohasem voltunk otthon. Mindig egészséges, ép kiskutyuskák születek!:)
2009. máj. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, akkor nem idegeskedem miatta (annyira)..

És körülbelül hány kiskutya várható? (először vemhes a kutya)

2009. máj. 30. 20:02
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Szia attól függ milyen fajta a kutyád?
2009. máj. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

az azért nem teljesen igaz, hogy semmi baj nem történhet, mert kis esély mindig van, hogy rosszra fordulnak a dolgok, bentmarad egy kiskutya, stb...

Szóval én biztos otthon lennék, ha szülne a kutyám, pláne először, és előre szónék sz orvosnak, hogy tudja mikor, hogyha ha hívom, hogy baj van, akkor fel legyen rá készülve...

2009. máj. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Keverék kutyus, sajnos nem tudom, milyen fajtáké, nemrég fogadtuk be szegénykét.
2009. máj. 30. 20:13
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
azért kérdeztem a fajtáját hogy mekkora testű mert onnan lehet megállapítani hogy kb hány kölyke lesz a kistestűeknek kb 3-4 a közepeseknek 5-7 a nagytestűeknek 8-12 kölyök várható szerintem mindenképpen jó lenne ha ott lennél az ellésnél hogyha esetleg tapasztalatlan a szuka vagy nem tudja mit kell csinálni, esetleg elakad a szülőcsatornában egy kölyök akkor baj van de ha nem tudod megoldani hogy otthon legyél akkor megoldja ő magától is csak benne van a rizikó a dologban mindenesetre zárd be a helyére nehogy más helyet keressen mondjuk lyukat ásson a földbe és oda elljen
2009. máj. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Közepes tesű a kutyus, remélem, minél kevebb kölyök lesz...

Azért aggódom, naponta általában 4 órát van egyedül, nagyon többet nem, reméljük, nem éppen akkora időzíti az ellést..:)

2009. máj. 30. 20:37
 8/9 A kérdező kommentje:

Igen, ezt a bezárást már mondta nagy kutyás ismerősöm, ezt majd megteszem, hogyha már lesznek jelei, hogy hamarosan elleni fog.

köszönöm a hasznos tanácsokat!

ha van még valami tapasztalatotok, tippetek akkor légyszi írjátok le!

köszi;)

2009. máj. 30. 20:40
 9/9 anonim ***** válasza:
70%

Szia!

Tudom, hogy manapság a csapból is az ivartalanítás folyik (persze nem véletlenül, hiszen a legokosabb dolog a megelőzés) de... Nektek is ezt tudom javasolni a kölykök elválasztása után. Nagyon szép dolog, hogy befogadtátok a kutyust és gondoskodtok róla/róluk, de amint látod, Ő is egy gazdátlan kutyus volt e jelenlegi 1,5 millió közül. Viszont tovább rontotok a helyzeten, ha hagyjátok tovább szaporodni. Nyilván kölyökkorában még neki is volt gazdája, aztán ki tudja miért, mennie kellett... Nincs garancia arra, hogy a kölykeivel nem ez fog történni (ha nem is most, 1-2,vagy akár 10 év múlva). Remélem ezek a kiskutyák szerencsésebbek lesznek:) Csak sajnos itt még nem áll meg a dolog, mert ha pl. 4 kiskutyája születik és közülük legjobb esetmben mondjuk 2-t ivartalanítanak, a másik 2 tegyük fel, hogy szukák, ellenek évente egyszer 4 kiskutyát, és így tovább, tehát nő a valószínűsége, hogy lesz olyan kutyus, aki az utcán, menhelyen, sintértelepen, vagy embertelen körülmények közt fog kikötni. Ez nem riogatás akart lenni, csak erre sajnos nagy a valószínűség.

2009. máj. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!