Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amelyik üzlet/étterem stb...

Amelyik üzlet/étterem stb bejáratánál nincs feltüntetve, hogy tilos kutyát bevinni, oda be lehet vinni? (Budapest, belvárosra gondolok mondjuk)

Figyelt kérdés
Tudom, kérdezzem meg, de amíg bemegyek megkérdezni, addíg kössem ki a kutyám? Gondolok itt amúgy pl a Váci utcára, tudtok olyan helyeket ahova be lehet vinni kutyát?

2012. jan. 31. 22:31
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
72%

Annyiban igaza van a 4. válaszolónak, hogy a hazai kutyák nagy többsége tényleg nem való étterembe, mert a gazdáik képtelen kontrollálni őket. Elég csak körülnézni itt gyakorikérdéseken, jaj, véresre harapott a 2 hónapos kölyökkutyám... Az ilyeneknek nagy valószínűséggel nem lesz étteremkompatibilis kutyájuk.

Szóval én is örülnék, ha vihetném a kutyámat ide-oda, de maximálisan megértem azokat is, akik nem engedik be az üzletükbe a kutyákat. Sokuk tényleg okozhatna kárt és zavarhatná a többi vásárlót/vendéget.

2012. febr. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 Akiteki ***** válasza:
86%
Nem a kutya nem való, hanem a gazdájuk. :) Ez igen sok kutya nélküli emberről is elmondható. Volt már tapasztalatom, mikor a nyakig zsíros csámcsogó böfögő nyanya megjegyzéseket tett az asztal alatt fekvő kutyámra.
2012. febr. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
83%

Tény és való, h a legtöbb kutya Mo-n nem való étteremben, mert nem lettek megfelelően nevelve, mert buta a gazdájuk.


DE és itt jön a lényeg, tv szerint mindent lehet, ami nincs tiltva. Csakhogy egy példát említsek. A házunk mögött van egy park és rendszeresen szekíroztak a közteresek h nem mehetek be kutyával. Kérdeztem h hol a tiltó tábla, azt mondták h benne van a helyi ebrendeletben. Átnéztem pontról pontra (már fejből tudom az egészet), de csak pár miskolci hely volt benne konkretizálva, azon kívül temetői sírkertek, parkerdők, véderdők, stb. Olyan h park, sehol sem.


Akkor becammogtam a közteresek irodájába, h megbeszéljük. Másfél órát voltam ott, de senki se tudta azt mondani h Hölgyem, igaza van. Odáig jutottunk csak h SZERINTEM önnek igaza van, de erről igazolást nem fogok tudni adni, mert ki hogy értelmezi a tv-t. Na itt eldobtam az agyam, tv-t nem lehet sokféleképp értelmezni, ez nem vers h az író ezt meg azt akarta ezzel kifejezni.


Írtam egy cikket az újságba, megjelent és megkérdezték a közteresek fejesét is. Az meg szépen válaszolt, h össze kell szedni a kakit. Tehát igen, ő is a lényegre válaszolt rendesen.

Ami biztos, mindent szabad, ami nincs tiltva.


DE és megint lényeges, az ÁNTSZ-nek is vannak előírásai. PL olyan boltba TILOS bemenni élőálattal (persze segítő kutyáknak szabad, de tudjuk h abból is volt már balhé), ahol nem minden előcsomagolt. Tehát ahol árulnak mérésre felvágottat, darabra zsemit, bármi. Ahol nincs MINDEN csomagolva, oda nem mehet. És ide az étterem is beletartozik. Attól, h az étterem megengedi, még nem biztos h törvényes is. De az meg már legyen az étterem problémája.


Mo-n pl a strandok területére is tilos kutyával menni. Kimentünk Erdélybe, ott mehetett a strandra, annyi kérésük volt h a vízbe ne tegyem bele, amit meg is értettem, élővizen kívül én se fürdök a saját kutyámmal, pedig ő aztán nem koszos. Étterembe szintén. A szállásra szintén, pedig véletlen volt h mentünk, tehát nem is lett a kutya belekalkulálva, de amint mondtuk h kutya, vágták is rá h persze, hogyne, miért ne.

2012. febr. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

A jogszabály szerint mehetsz bárhova, ahol nem látványkonyha van, a hely tulajdonosa viszont azt köt ki amit akar.

A kedves negyediknek üzenném, hogy én is jó néhány éttermet ettem már végig az asztal alatt fekvő kutyámmal, sőt van amikor kutyáimmal. Tegnap pl. egy igazán nem piti helyen ebédeltünk, ahol maga Deutsch Tamás is, irgalmatlan drága, brutál elengáns üzleti ebéd volt, és volt kutya a helyen. És senkit sem zavart...


Kérdező! Sajnos a Váci utcán nem próbálkoztam kutyával sehova, de ha puccos helyet akarsz, akkor az előbb említett Dérynét ajánlom, ha kevésbé puccosat, akkor nincs messze a kőleves, oda beengedik, vagy a Jedermannba is gond nélkül mehetsz kutyával kajálni. A Godotba is lehet menni kutyával.

Amúgy én is azt szoktam, hogy odacsörgök előtte és megmondják.

2012. febr. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

a külföldi ( osztrák,német ) vendég ,ha kutyával érkezik többet költ !

a kutyás vendég,jó vendég !

a margitszigeti Grand hotelban símán viheted a kutyádat, sőt megkérdeztem :) még lovat is :). esetleg az étteremben megkérnek, hogy ne vidd be a kutyát, vagy korábban esetleg később menj enni, vagy felviszik a szobába !!

tehát : a kutyás vendég ..jó vendég !

2012. febr. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
82%
Godotba kutyával? Mehetek Dumaszínházra az ebbel? Zsír :D
2012. febr. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 Akiteki ***** válasza:
83%

Az én kutyáim járnak színházba :)))) Na jó, fellépni! :))

Néhány éve az Oktogonnál egy hulladék kávézóba akartam beülni a kutyával a teraszra. A pincér hevesen tiltakozott. Kicsit arrébb sétáltunk és a Művész cukrászdában külön tányérban kapta a fagyiját.

2012. febr. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
61%
A 4. vagyok. Pontosan ezt írtam ,hogy jönni fognak a bezzeg az én kutyám-os válaszok és jöttek is:D Segítő kutya más dolog az olyan mint a rokkantnak a kerekesszék ,azt kötelező beengedni boltba is, viszont azok igazoltan nagyon erősen ki vannak képezve mindenre. Utcáról kutyával beeső vendégre meg semmi garancia nincs,lehet egész idő alatt nyugton lesz ,de lehet ,hogy pont nem. A probléma ott van ,ha azon felbuzdulva ,hogy egy kutyát beengedtek ,az összes kutyás odacsődül és idehaza a kutyák 80%- a neveletlen ,nem hallgat a gazdájára ,agresszív stb. Én mint vendég nem lennék kíváncsi arra ,hogy egymásra acsarkodó kutyák közt egyek, vagy egész idő alatt azt hallgassam : Fifike ül, mondomhogy ül ,hát süket vagy Fifi,nem kapsz a bácsi kajájából ,nem érted ?, ne rángass ,ne ugass stb stb . Lehet nyer a vendéglő egy új vevőt,de lehet el is veszít egy időben kettőt.
2012. febr. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
Utolsó! Hidd el, egy értelmes vendéglős az ilyen kutyás gazdit megkéri, h legyen szíves távozni, és meredeken le fogja szarni fifike gazdáját.
2012. febr. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

Melóztam kis élelmiszerboltom. 3x engedtem be kutyást mert jófej akartam lenni. 2 levizelte a polcot árustól élmény volt kitakarítani a húgyszagot a 3. felágaskodva levert egy sor cuccot , a közös a 3ban hogy a gazdájuk nem akarta megfizetni az okozott kárt .Kis mintavétel volt a kutyás társadalomból nem is reprezentatív, de utána ki lettek tiltva.

Sajnos etnikailag terhelt ember egyedekkel , ezt nem lehetett megtenni pedig igény lett volna rá..

2012. febr. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!