Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S! A kutyám picit véres...

S. O. S! A kutyám picit véres habot hányt, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Előzmény, hogy szombaton voltunk ivartalaníttatni a 8 hónapos szuka boxerünket, és ma hajnalban nemrég egy kevéske habot hányt fel, aminek egy része véres volt (friss, még nem alvadt). Még sose volt kutyám, főleg nem ivartalanított, de úgy érzem, ez nem normális.


A doki 9 órától rendel, akkora tudunk legelőbb odamenni (jelenleg telefonon sem érem el egyik dokit sem), addig mit csináljak a kutyával? Adhatok neki reggelit? Nem?

Egyébként jó kedélyű, játékos, ilyetén nincs vele gond, és azóta és előtte pár perccel is minden rendben volt vele.


Előzőleg 100 % megfigyelés alatt volt a kutya, tehát tuti, hogy nem evett össze semmit, főként, hogy a lakásban volt, csak pisi-kakira mentünk ki vele,nem evett össze semmit ott sem, és a kaja sem volt más, mit máskor.


Kérlek segítsetek, tapasztalt kutyások, mint csináljak, míg dokihoz jutunk?


2012. febr. 1. 07:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmit ne adj neki, 9kor pedig irány a doki. Remélhetőleg nem túl komoly, de súlyos bajt is jelenthet. És valóban, semmilyen állatnál nem normális, ha vért hány.
2012. febr. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Egyenlőre a biztonság kedvéért én sem adtam neki, nem tudom, mi történhetett.


Azóta picit lehiggadtam, és lehet, nem vér volt, de a habot akkor sem tudom mire vélni. Feltűnt, hogy piros pléden fekszik, előfordulhat, hogy azt kóstolgatta meg, és hányta ki. Csak azért még mindig bizarr a dolog, mert más árnyalatú piros volt ami kijött belőle, és ne mázott szösz állaga volt.


Már nemsoká indulunk is, remélem minden rendben vele, nagyon köszönöm, hogy írtál!

2012. febr. 1. 08:22
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A hab hányás néha előfordul, amiatt nem kell aggódni.

A félig emésztett dolgok egyébként érdekes formát tudnak ölteni. A mi kutyánk is hányt egyszer, azt hittem, hogy félig alvadt vér is van benne. Aztán kiderült, hogy csak paradicsom volt.

2012. febr. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm Neked is, Z.O.L.! :)


Sikerült telefonon elérni végre a dokit rendelési idő előtt.


Azt mondta, hogy nagy valószínűséggel a pokróc egy szála ölthetett félig emésztett formát, emiatt ne aggódjunk, ha baj lenne, akkor levert, vagy legalábbis furcsa lenne a kutya viselkedése.


Azt mondta, hogy ha még egyszer ilyet tapasztalunk, vagy levertnek, furcsának látjuk a kutyát, akkor vigyük be délután a rendelésre, és megvizsgálja.


Köszönöm Nektek is! :)

2012. febr. 1. 09:11
 5/6 anonim ***** válasza:
Jól van, remélem, hogy tényleg csak a pokrócot nasizta meg. Elképesztő, mi mindent el tudnak követni, hogy megbetegítsék magukat...
2012. febr. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sikerült elérni a dokit nemsokkal utána, és azt mondta, hogy ne aggódjunk, csak egy kis pokróc lesz biztosan. Annyit mondott, hogy egyenlőre ne rohangáljunk vele, de amint valami furcsát észreveszünk rajta, akár pozitív, akár negatív irányban, azonnal hívjuk, menjünk, elérhető lesz.

Köszönöm a tanácsokat! :)

2012. febr. 2. 07:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!