Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja lehet a kutyámnak?

Mi baja lehet a kutyámnak?

Figyelt kérdés

Ivartalanították (bolognese), 10 napig rajta volt a gallér és ezidő alatt nem is fésültük, nem akartuk ezzel is piszkálni. De arra nem számítottuk, hogy mikor leveszik a gallért annyira össze lesz állva a nyakán a szőr, hogy olyan lesz, mintha sálat viselne.


Elvittük a kutyakozmetikushoz, nem tudott vele mit csinálni, letolta majdnem teljesen a szőrét. Azóta nagyon megváltozott a kutya, bújós, szomorú.

De ami a lényeg, állandóan rázza a fejét (a füléről is levágták a vastag szőrt, ez zavarja?), vakarja a fülét. Már bevérzett neki mindkét füle. A kutyakozmetikus azt mondta, hogy nem baj, ez azért van, mert rázza és belement a vér a fülébe. De már majdnem egy hét telt el és még mindig rázza. A fülén már van alvadt vér is, olyan mintha sebes lenne mindkettő, a füle vége belülről. Szemmel láthatóan nagyon zavarja valami a fülében, nem tud nyugton lenni, dobálja magát, rázza fejét. Állandóan úgy fekszik, hogy összehajtja a paplant és mintha egy dunna alatt lenne olyan, befekszik alá, még a feje sem látszik ki sokszor. Aztán liheg, mert nagyon meleg van, de mégis ott alszik. Amúgy meg remeg sokszor. Vajon mi lehet a baja? Egyébként eszik, iszik, játszik.


2012. febr. 2. 11:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Állatorvos?
2012. febr. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
De a kutyakozmetikus azt mondta nem kell állatorvoshoz vinni, mert ez nem nagy baj, hogy bevérzett a füle. Csak meg kell akadályozni, hogy rázza. De hogyan akadályozzam meg? Ti már hallottatok ilyesmiről?
2012. febr. 2. 11:44
 3/23 anonim ***** válasza:
A kutyakozmetikus egy idióta, már ne is haragudj. Szerinted normális, hogy a kutya 1 hete úgy rázza a fejét, hogy már vérzik? Ne röhögtess.
2012. febr. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Egyébként meg annak oka van, hogy rázza a fülét. Nem megakadályozni kell, hanem kezelni. Ha neked kijönnek a csalánkiütéseid, akkor anyukád lefogja a kezed? Szerintem megpróbál meggyógyítani...
2012. febr. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Úristen, ekkora idiótát, mint a kutyakozmetikusod.

Könyörgöm, maradjon mindenki annál a szakmánál, amihez ért, ő a kutyák ápolásához, az orvos a gyógyításhoz.

Szerinted, ha egy kutyának bevérzett a füle, az melyik kategóriába tartozik? Mert szerintem nagyon is az ORVOSHOZ!!!!

2012. febr. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Ha annyira hallgatsz a kutyakozmetikusra, mert gondolom állatorvosi diplomája is van, akkor komolyan úgy gondolod, hogy tőlünk fogsz segítséget kapni?


Lehet esetleg, hogy meg kéne mutatni a biztonság kedvéért a dokinak, nem gondolod?

2012. febr. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
egy tanfolyamot végzett kutyakozmetikusnak hiszel vagy egy egyetemet végzett állatorvosnak? Én a másodikban bíznék, főleg, hogy 10 napja fennáll a dolog, javulás nem tapasztalható. Nyomás vele az állatorvoshoz, ne hagyd szenvedni szegény kutyát. A kutyakozmetikust meg cseréld le sürgősen.
2012. febr. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Én már rég állatorvoshoz vittem volna, és ha maradandó betegsége lett a kutyámnak, még jól fel is jelenteném azt a "kozmetikust".
2012. febr. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Akiteki ***** válasza:
Az ivartalanítást is a kozmetikus végezte?
2012. febr. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy buta voltam, hogy hallgattam rá. Már nagyon régóta kutyakozmetikus, azért van tapasztalata kutyákkal és volt már ilyen esete. Ezért is hittem el, amit mondott. Egyébként nem vártam, hogy majd ti meggyógyítjátok a kutyámat (az egyik válaszoló szerint), csak megerősítést vártam, hogy hátha valamelyikőtök kutyájának volt már hasonló baja.
2012. febr. 2. 12:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!