Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit jelent, ha egy kutya...

Mit jelent, ha egy kutya ataxia hordozó?

Figyelt kérdés

Komolyabb kennelek oldalain is láttam ilyen kutyákat. Úgy tudom az ataxia egy betegség.

Ilyen kutyáknál nem áll fent a veszély, hogy ataxiás utód születik? Vagy ez nem öröklődik?


2012. febr. 2. 19:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

ha a kutya hordozó akkor mentes szuka/kan kell mellé és akkor max hordozó kölykei fognak születni.

sok betegség van ahol már van génvizsgálat, a hordozó kutyákat nem vonjuk ki a tenyésztésből csak fokozottan kell figyelni a párválasztásnál.

2012. febr. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
ja még annyit, hogy ettől tényleg nem kell megijedni ha az egyik szülő mentes a másik hordozó akkor semmi baja nem lesz a kiskutyáknak csak őket is le kell szűrni tenyésztésbe vétel előtt, hogy mentes vagy, hordozó
2012. febr. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
2012. febr. 2. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!