Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyának C vitamin?

Kutyának C vitamin?

Figyelt kérdés
Sokan ajánlották nekem, hogy adjak a kutyámnak C vitamint. Kiváncsi vagyok más kutyás emberek véleményére is? Valaki ad a utyájának C vitamint így télvíz idején? A kutya nagytestű, de kinti-benti kutya. (inkább benti) Baja lehet tőle? Vettem neki Béres C vitamint 500mgos filmtablettát, de még nem kezdtem el adni, holnap megyünk dokihoz, akkor megkérdezem ezt is, de mindenesetre érdekel más kutyások véleménye is. Köszönöm előre is, ja és lehurrogásokra egyáltalán nem vagyok kiváncsi, szóval ezek a "jóakarók" kíméljenek!
2012. febr. 2. 19:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
81%

ma 15:30


Ez hülyeség. Mikor én a hólyaggyulladás miatt tanácsot kértem egy nagyon jó állatorvostól, és azt mondta, hogy adjak neki c-vitamint, mondtam neki rögtön, hogy a tőzegáfonya-kapszulában is van 60 mg amit kap. Mire azt mondta, hogy az nem elég. Az egyetemi klinikán (ahová jártam) is meséltem a dokiknak, ott is csak bólogattak rá. És azok sem iskolapadból kikerült kezdők voltak....

2012. febr. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
28%
Embereknél a C vitaminból a szervezet csak annyit vesz fel,amennyire szüksége van, a többit szó szerint kipisiljük....valószínű, hogy a kutyáknál is hasonlóan működhet.
2012. febr. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
77%

Bocsi, hogy így évekkel később írok, de hátha valakinek segítek így is.... Ne adjatok a kutyáknak C-vitamint, nekik ugyanis ez nem vitamin, hiszen a szervezetük elő tudja állítani (mint a legtöbb emlősé), nincs szükség külső bevitelre. Nyilván, nem is árt nekik, ha nem túl sok (és napi 500 mg biztos, hogy túl sok!), de ti sem esztek megfázásra mondjuk spenótot, mert abban van klorofill, amire semmi szükségetek.

(A pisilős történettel semmi gond nincs, simán lehet, h tényleg segít, de nyilván nem kell hónapokig csinálni)

2016. ápr. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

13/13

Folyamatosan vizsgálják a dolgot és jelenleg az derült ki:

védőoltás után, betegség, sérülés esetén, növésben lévő és öreg kutyának (még a stresszt is ide sorolták, vagy az aktív sportot) szüksége van a külsőleg bevitt c-vitaminra. Egész pontosan megtudták mérni mennyi c-vitamin van az eb szervezetében és a fenti esetekben 0, azaz nem tud annyit termelni amennyire szüksége lehetne. Egy közepes testű kutyának simán ajánlott a napi 500mg.

2022. nov. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Enyhébb betegségek, beleértve felsőlégúti betegségek:

kis kutya: 125-500 mg kétfelé


közepes testű: 250-1500 mg kétfelé


nagytestű: 500-1500 mg kétfelé


Izületi gyulladás, fülfertőzés, bélfertőzés:

kis kutya: 250-500 mg kétfelé

nagytestű: 500-1000 mg kétfelé


Bőrbetegségek:

kis kutya: 125 mg kétfelé

közepes és nagytestű: max. 750 mg kétfelé


[link]

2022. nov. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!