Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik szerint csak prémiumtápot...

Akik szerint csak prémiumtápot lehet adni a kutyának és a házi koszt nem jó, mert abban nincs kiszámolva pontosan az állat napi vitamin, ásványi anyag adagja, az. (folyt. Lent)?

Figyelt kérdés

ő maga kiszámolja a saját (emberi) ételében minden vitaminból a kellő mennyiséget?


Előre is köszi a válaszokat!


2010. dec. 30. 16:23
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
90%

nem hinném h bárki számolgatna. a mi kutyánk is jó fajta tápot eszik, de attól még néha kap egy kis főtt ételt amit mi is eszünk.

Semmi baja nem lesz tőle. Na meg amit mi megeszünk az rossz nem lehet!

2010. dec. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
76%
:P Nos, többnyire grammra pontosan le van mérve a kajám, figyelek a tápanyagok arányára, valamint arra, hogy mindig legyen gyümölcs és zöldség, emellett testépítőknek való, nagy dózisú multivitamint s szedek. Szóval ha pontosan nem is számolom ki, de odafigyelek rá, hogy minden meglegyen.
2010. dec. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 Akiteki ***** válasza:
30%

A saját egészségemet úgy teszem tönkre, ahogy akarom. De a gyerekemét és a kutyámét nem.

De lehet provokálni, etess nyugodtan a konyhai maradékkal. Nem az én kutyámmal teszed, szerencsére.

2010. dec. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
0%

ja szerintem is baromság.

Hát a mi kutyuskánk jó kis főtt fejhúst szokott kapni, meg marhamájat állítom többet ér mint a tápok.:) attól, hogy rá van írva a csomagolására, hogy miből mennyi van a tápban, attól még nem biztos, hogy tényleg annyi, és az van benne, ki bizonyítja?? senki:)

Meg főtt ételt is szokott kapni, és csak egy fajtát, tehát azért nem keverünk össze 3 napról visszamenőleg különféle kajákat!


22L

2010. dec. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
76%

Ne adj neki maradékot! A házikoszt nem ideális a kutyának, nincs benne kellő fehérje, valamit sok tápanyag hiányzik belőle ami a kutyának fontos. A tésztától pl. igencsak megnövekedhet a súlya. Mi elég sok fűszeres kaját eszünk, ez a kutyának nem ideális.

Nem véletlenül találták ki a tápokat, én személy szerint nem szoktam főzni a kutyámnak és nem kap maradékot.

2010. dec. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Az ember mindenevő. A kutya ragadozó. Teljességgel más étrendre van szüksége, mint az embernek. Az ember ezt nem ismeri annyira jól, mint a saját szükségleteit, ezért számolgatnak helyette a (minőségi)tápgyártók.

Az ember saját magát ismeri annyira, hogy ne kelljen mindent kiszámolnia. Ennek ellenére manapság vannak akik igenis számolgatnak. Ők a kalória számolgatók. Bezony.

2010. dec. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
25%
Az én kutyám a "neves" táptól olyan beteg volt, hogy azt hittem vihetem a kórházba karácsonykor. A 300 ft-ost meg úgy eszi, mint a nokedlit és semmi baja. Néha kap valamit tőlünk is, de inkább kutyakaját eszik. Én biztos nem fogok neki ezrekért kaját venni, a másik kutyánk is egyszerű tápokon nőtt fel és semmi olyan baja nincs 12 évesen, amit a premium táppal meg lehetett volna előzni.
2010. dec. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
25%
Az én kutyám se kapott soha prémium tápot, mégis 13 évesen olyan egészséges, mint a makk :)
2010. dec. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

"attól, hogy rá van írva a csomagolására, hogy miből mennyi van a tápban, attól még nem biztos, hogy tényleg annyi, és az van benne, ki bizonyítja?? senki:)"


Erre való a fogyasztóvédelem , ha nem az van benne mint amit ráírnak szépen megbüntetik az illető céget (és ha kap 1 kis sajtó visszhangot , mégtöbbet ront az üzleten).


Mostanában szerintem is többen túlreagálják et a táp dolgot , de mindenkinek a saját dolga hogy mivel etet.

2010. dec. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
0%

Ha az én kutyám a harmadik nap is tápot kap, akkor egyszerűen fogja is kiborítja. Tudod ki etetné mindig táppal a kutyáját.. aki lusta főzni. :S


Most nem azt mondom, hogy csak házikoszt, de az állatboltban lehet venni nagyon jó sült kacsát, stb, amit ha összefőzöl mondjuk tésztával, meg egy-két dologgal akkor imádni fogja a kutya. Mi szoktunk hozzá levest önteni, vagy mondjuk pörköltet.


De azért, hogy mindennap tápot egyenek.. Áááh...

2010. dec. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!