Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért adja el ha imádja?

Miért adja el ha imádja?

Figyelt kérdés

Azt szeretném kérdezni hogy miért adja vagy ajándékozza el valaki a kutyáját több év után?

Láthatóan imádják egymást,nem helyhiány akkor miért?

Most láttam egy hirdetést és olyan furcsa!


Nem arra gondolok hogy nem bír vele,nincs ideje rá stb stb!


2012. febr. 3. 11:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Ha eladja, akkor anyagilag lehet megszorulva.

HA elajándékozza, lehet nem is annyira imádja...vagy más viselkedésbeli probléma lehet a kutyával, vagy egészségügyi probléma,amit nem tud finanszírozni...ezek az elképzelhető indokok..."csak úgy" senki nem ajándékoz el valamit úgy, hogy közben imádja és semmi problémája nincs vele!

2012. febr. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
26%
Lehet azért adja el, mert nagykutya, és már nem bírja eltartani.... Egy nagy kutya tartása nem kis emló.. Ha elajándékozza lehet hogy nem annyira szereti, vagy érzi hogy jobb helye lesz ott, mert már érzi hogy ez így nem mehet tovább! :(
2012. febr. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
65%
Ha mondjuk munkát vált, ami más időbeosztással jár és nem tud a kutyával lenni. Vagy sokat kell utaznia. Nehéz lehet ez én nem tudom elképzelni, de ha ugy látja, hogy máshol jobb helye lesz a kutyának, akkor ez a helyes döntés.
2012. febr. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Mailerdeamon ***** válasza:
100%

Egyszerű: kamuzik.


Ha valaki le akarja passzolni a kutyáját a legritkább esetben írja le, hogy elviselhetetlenül ugat, támad, mindent megrág és összepisil, vagyis nem bír vele és nincs rá ideje. Ilyenkor minden kutya imádnivaló és aranyos és persze megszakad a szívük, hogy oda kell adniuk. Persze. Mondanám, hogy a kutyának is jobb ha értelmes gazdához kerül, de a többség ha nem talál új gazdát menhelyre kerül, ahol ki tudja hány hónapot, évet töltenek el sok esetben bezárva, vagy hóban-fagyban odakinn.

2012. febr. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Hát elajándékozza!De x év után jön rá hogy nem tudja eltartani?

Rákerestem közösségi oldalon a hirdetőre és látszik a képeken hogy rengeteg időt tölt vele,sugárzik róluk az imádat egymás iránt!Nagyon szép kutya,tiszta,ápolt!És nem hinném hogy baj lenne a kutyával viselkedés téren!Ja és egy fiatal lányé,szerintem még bőven iskolás!

Ha meg azért adja el mert beteg akkor az nagy szemétség!

Egyik ismerősöm járt úgy hogy egy kis csajnak volt egy palotája és magához vett egy roti féleséget és nem bírt velük(a kicsi nekirongyolt a nagynak) pár nap után tovább adta azzal a címszóval hogy nagyon ari meg minden csak nem jönnek ki,na felhívtuk az eredeti gazdát hogy oké e minden a kutyával és mondta persze!

Ahha,hát kiderült mi a bibi...a kutya konkrétan a fél lakást felzabálta!Több 10ezres anyagi kárt csinált!Kertes házas gazdit kerestünk neki emellett a gazdi rengeteg időt tölt vele és ennek ellenére a mai napig neveletlen!

Szegény kutyának egy nagy csomó szidást és utazást és embert megspórolhattak volna ha őszintén elmondják mi a probléma vele!Nem beszélve az emberektől akiknek gondot és kárt okoz egy ilyen kutya!

2012. febr. 3. 11:47
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Válás, otthon elveszítése.
2012. febr. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Mailerdeamon ***** válasza:
100%
Az én véleményem az, hogy minden problémára van megoldás, ha valaki igazán meg akarja tartani a kutyáját, akkor meg is tudja tartani. Ma már a viselkedési problémáknak is akkora szakirodalma van, hogy nem kell minden kutya mellé kiképzőt fogadni. Ha az egészségügyi problémát nem tudják finanszírozni, akkor fordulhatnak állatvédő szervezetekhez, akik szívesen segítenek nekik. Egyedül azt tudom megérteni, ha valaki allergiás lesz a családban a kutyaszőrre és a kutyát nem lehet kinn tartani az udvaron.
2012. febr. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Ebbe a válásba bele se gondoltam...

És ti elhoznátok így egy x éves kutyát?

Nem félnétek attól hogy csalódás ér?

Azért ez mégis csak egy leinformálatlan dolog!Azt mond amit akar és senki nem fogja tudni igazolni igaz vagy sem!

2012. febr. 3. 12:34
 9/18 Akiteki ***** válasza:
Én allergiás vagyok. Az is kezelhető.
2012. febr. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Mailerdeamon ***** válasza:

A válás nem ok arra, hogy lemondjanak a kutyáról.

Ha az allergiát is lehet kezelni, akkor meg ennyi. Nincs kifogás! :)

2012. febr. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!