Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit jelent, ha egy tenyésztő...

Mit jelent, ha egy tenyésztő társtulajdonban adja el a kutyát a gazdának?

Figyelt kérdés
2011. aug. 11. 16:26
 1/1 anonim ***** válasza:

ez a társtulajdonosi szerződéstől függ... nálam kétféle van: 1. semmit se fizetett a kutyáért - ilyen esetben a papírok is nálam maradnak, én döntöm el hova legyen nevezve a kutya, mivel etessék stb persze mindent megbeszélek a gazdikkal de az én szavam a döntő ha akar a fénymásolt papírokkal ő is nevezhet valahova de azt nem fizetem ki. Ahova én nevezem oda kiszoktam fizetni a nevezési díjat illetve el is viszem a kutyát. Ha szuka az alom nálam születik meg az én kennel nevemen lesz törzskönyvezve és a gazdik csak x% át kapják meg a kicsik árának. Ha kan akkor ugyanez igaz a fedezési díjra.

Gyakorlatilag az én kutyám csak másnál lakik de van, hogy egy alomért cserébe megkapja végérvényesen..

2. esetben a gazdi fizet x összeget ennek fejében kap egy kutyát a törzskönyve kettők nevére van íratva vagy marad az enyémen. Kiállításokra oda megy ahova akar de ahova nagyon szeretném oda kifizetem a mondjuk a nevezési díj felét.

Almok esetén nála születik meg az alom de az én nevemen kiskutyák ára is az övé. Ilyenkor megszoktuk beszélni, hogy végérvényesen így marad vagy x kiskutya fejében kapta meg a kutyát...ez általában 1-2 kölyök.

Aztán van még többféle átmeneti opció is...(legalábbis nálam)

2011. aug. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!